bugün

başka bir arkadaşa güvenilerek yapılan işlemdir. sonu illa ki birine dokunur bu silsilenin.
para her ne kadar elimizin kiri olarak tabir edilsede 1 kuruş eksiğimiz olduğunda kimsenin bir mal veya metayı vermeyeceği bir dünyada yaşıyoruz..

o yüzdendir ki,arkadaşa,eşe,dosta her daim cebimizde eğer varsa borç para verilir..

her daim dostluk bitiren,arkadaşlıklara son veren bir kirdir para.. borç verilir,arkadaşlık geri alınmaz..

seçim sizlere kalmıştır,ya paradan ya da arkadaştan vazgeçilir..
ve sonra atmye doğru yurunur.
çok sık yaptığım eylemdir hayır deme alışkanlığım olmadığını bilen arakdaşlarım sürekli olarak para isterler bende veririm. *
bir anım geldi aklıma sözlük. sabah okula gitmek için hazırlandım ve evden çıktım soğuk bir kış günü idi - o zamanlar uzun bir aradan sonra yeni sevgili yapmıştım - * * her iki üç günde bir yaptığım gibi o sabahta sevgilime bir çikolata aldım cebimde 3-4 tl felan kaldı anlayışlı bir sevgilin olunca 1 tl harcamadan gezebiliyorsun bende buna güvenerek fazla para taşımazdım okula vardıktan birkaç ders sonra bir arkadaşım borç istedi bende verdim tabii kaldı bende 45 kuruş tenefüste hep yaptığım gibi sevgilimle buluştum ve bahçede dolaşmaya başladık hiç adeti olmayan kız canım çikolata istedi dedi (istediği çikolata 1,5 tl felan ) elimi cebime bi attım para yok borç vermiştin ya mal dedim şöyle böyle derken bi baktım kantindeyiz kız çikolatayı alıyor hayatım boyunca ilk defa bir sevgilimin istediği bir şeyi alacak param yok cebimde nasıl utandım sözlük o soğukta nasıl terledim nasıl sıkıldım bi ben bilirim çikolata geldi ama bende para ne arar 45 kuruş verip tezgahın altında hallederiz mi diyeyim anasını ben daha bunları düşünmeye başlarken kız çıkardı parayı verdi çikolatayı açtı bana ve kendine yedirmeye başladı. nasıl utandım bilemessin sözlük ilk defa bir sevgilim/flörtüm benim yanımda para ödedi. buda böyle bir anımdı işte sözün özü sevgiliniz varsa ve yanınızda az para varsa tecavüze uğrasanız bile vermeyin o parayı.

edit: kelime unutmuşum arada.