bugün

CCOLA koduyla Borsa istanbul'da işlem gören Coca-Cola içecek AŞ. 'nin yüzde 40.12 ortağı Anadolu Efes Biracılık ve Malt Sanayi AŞ. dir. Yüzde 10.14'lük kısmı yine Anadolu Efes'in yüzde yüz sahibi olduğu Efes Pazarlama ve Dağıtım Ticaret AŞ. nindir. Yüzde 20.09'luk kısmı '' The Coca-Cola Export Corporation'' aracılığıyla Amerika'daki orjinal Coca-Cola'nındır, yüzde 29.65'lik kısmı ise halka açıktır. Türkiye Coca-Cola borsa fiyat kazanç oranı açısından ABD'de işlem gören Coca-Cola'ya göre yaklaşık yüzde elli iskontoludur. Türk Coca-Cola hissesi sahibi olarak The Coca-Cola Company şirketinin ortağı olabilme fırsatına erişirsiniz. ABD'den gelen kolanın özütü Türkiye'de ve diğer ülkelerde şişelenir ve Türkiye dahil 11 ülkeye 430 milyon tüketiciye ulaşır. Coca-Cola içecek AŞ, Türkiye, Pakistan, Kazakistan, Irak, Özbekistan, Azerbaycan, Kırgızistan, Ürdün, Tacikistan, Türkmenistan ve Suriye’de 10.000’e yakın çalışanı ile faaliyet gösteren çok uluslu bir içecek şirketidir. The Coca-Cola Company markalarından oluşan gazlı ve gazsız içeceklerin üretim, satış ve dağıtımını gerçekleştiren CCI, Coca-Cola sistemindeki en önemli şişeleyicilerden biridir. CCI 11 ülkede yer alan 30 fabrikası ile 430 milyonluk tüketicisine gazlı içeceklerin yanı sıra su, meyve suyu, enerji içecekleri, sporcu içecekleri ve buzlu çaydan oluşan gazsız içecekler kategorisinde de zengin bir ürün portföyü sunmaktadır.

Coca-Cola içecek AŞ. nin '' bağlı ortaklık'' şeklinde yüzde 100 ve yüzde 80.03 paylarının olduğu CCI International Holland B.V. ve Waha Beverages B.V. (Holland) aracılığı dahilinde de; Kazakistan Coca-Cola'da yüzde 100 (J.V. Coca-Cola Almaty Bottlers Limited Liability Partnership); Azerbeycan Coca-Cola'da yüzde 99.87, Kırgızistan Coca-Cola'da yüzde 100, Ürdün Coca-Cola'da yüzde 100, Türkmenistan Coca-Cola'da yüzde 59.5, Tacikistan Coca-Cola'da yüzde 100, Irak Coca-Cola'da yüzde 100, Suriye Coca-Cola'da yüzde 50, Özbekistan Coca-Cola'da yüzde 100 ve Pakistan Coca-Cola'da yüzde 49.67 oranında sahipliği vardır.
görsel
görsel
görsel
görsel
mevsimsel olarak al sat yaptığım bazende para bolluğundan girdiğim hisse.
gerçi şahsım için hisse adının pek önemi yoktur.
oynasın yeter.
her türlü kazanırız.
oynamazsa acaip sinirleniyorum.