bugün

tamamen şov amaçlı yapılan, yeni yüzyılın bir nevi başkaldırış eylemi. bir şekilde ve herhangi bir sebeple canlı yayına çıkan ve yayın akışı sürerken köşeye sıkıştığını hisseden kişinin, bulunduğu ortamı, büyük bir caka ve havayla terketmesi, kaçmanın prime ve şova dönüşmesi vakası.
(bkz: canlı yayından ayrılmak)
kısaca '' tamam kardeşim ayarını yedim ve g.t oldum, cevap da verecek zekam yok ben kaçıyorum hadi tschüsssss'' eylemi.
(bkz: canlı yayında terkedilmek)
duruma göre değerlendirilecek 0laydır. bir anlık sinirle yapılan yanlışlıkta olabilir, reklam için yapılıyorda olabilir. ancak o an kendimizi terkeden kişinin yerine koymamız gerekir. bir saniye daha burada kalamam der, basar gidersiniz yada program sahibini göt etme çalışmasına girersiniz.

eger magazin gazetecileriyle aranız bozuksa reklam yapıyor damgasını yersiniz.
(bkz: deniz seki nin popstar ı terketmesi)
normal bir durumdur.
magazin ve sanat dünyasında sanat adı altında o o kadar iğrençlik varken sansasyonel ortam oluşturmak için bu yapılan bu eylem oldukça hafif kalmaktadır.
(bkz: ne me quitte pas)
(bkz: daha karpuz kesecektik)
(bkz: canlı ayar)
izleyicileri fena halde üzen hadisedir. aman da o ne ünlü sanatçıdır da, izleyicileri ekran başında gözyaşlarına boğar. dizleri dövdürür. cicilerini giyip gelmiş, üç saat makyaj yaptırmış, gündemde kalayım, aman bir saat herkes beni görsün diye kıçını yırtmıştır. ona bu yapılmamalıdır, yoksa gider ha. *
(bkz: offline olmak) (bkz: sözlüğü terk etmek)
program sunucusununu geri dön geri dön şarkısını terennum ederek canli yayini terkeden kişinin arkasindan göz yaşlari dökmesine sebebiyet verecek olan durumdur.
her magazin programında, her hafta yaşanan şov amaçlı olaylardan sadece bir tanesidir. Gündemde kalmak için her türlü saçmalığı yapan ünlülere artık yemiyoruz diyor, kendilerine Allah'tan akıl fikir diliyoruz.
''küstüm işte,oynamıyorum!ühüeee...'' gibidir.
(bkz: Ölmek)
reklam kokan hareketlerdir. bir örneğinde nilay dorsa başroldedir. nilay dorsa adlı hanım kızımız bundan birkaç yıl önce pınar altuğ'nun programında arto'yla pınar'ın bir olup kıza sarmaları dolayısıyla ''ay ben burda daha fazla kalamicam'' diyip yayını terk edip, bundan 10 dakkika sonra aynı kıyafetle esra ceyhan'ın programında boy göstermiştir.
canlı yayın sırasında reji ses teknisyeninin çekip gitmesi de görülmüştür. * yalvarmak suretiylen ikna edilmiştir.
artistliğin bedene kattığı özgüven ile tartışma ortamı yaratılır. bundan sonraki süreçtede reklam ve reyting amaçlı trip atarak ansızın yayından gitme hevesidir. bunu yapan ünlü kişilik kendisinin toplumda serkeş ve posta koyan tarzda bir insan olduğunu kanıtlamaya çalışır.
canlı yayınlanan futbol maçlarında kırmızı kart görmekdir.
canlı yayını terk eden kişi programın tek konuğuysa olan sunucuya olur. Dumur olmamak imkansızdır.
yerinde ve zamanındaysa ve içeriğinde şov amacı yoksa gayet normal bir hadisedir. tv dediğin lanet olası kutuyu milyonlar izliyor diye kişilikten ödün vermek gerekmez. insan, her ortamda insandır.
reyting politikasıdır.
misafir olarak katılınan bir programda istemediğiniz ve kariyerinizi etkileyecek hareketler devamında ağrına gidip daha fazla o canlı yayında duramamak.