bugün

Malum bir kitleye ait zihniyettir. Daha çok rahatsız olurlar. Evet.
sen yapman gereken ya da onarman gereken yerler ile ilgilenmeyip trilyonluk bir cami dikersen kusura bakma ben rahatsız olurum.
(bkz: uludağ üniversitesi rektörü)

Edit: üniversitede cami bunuluyordu, beyefendi yine de görkemli bir cami yapmak istedi
"Hayırsever" bir işadamı yaptıracaksa ben rahatsız olmam ama başkanı milyon liralık zırhlı araca binen , kamu kurumu niteliğindeki bir örgütün istanbul sorumlusu " Istanbul için 10.000 lerce yeni camiye ihtiyaç var diyorsa ben de sorarım "kaç kişi camiye gelip dışarda kalıyor? ".
görsel
görsel
Fazlasi zarar ölü yatirim insana yatirim yapin daha sevap insanlar hayir hasenat deyince aklina cami geliyo yannis iste yannis egitim sart.
ülkede cami olmasından değil yeterince cami olmasına rağmen cami yapılmasına ve yapılan bu camiye giden paraların başka alanlara aktarabileceği için rahatsız olan zihniyettir.

kalbiniz fesat olmasın.
Bu kadar cami varken normaldir.
Sanki camiden çıkmıyormuş gibi davranmanıza hastayım.
Ülkeyi camii yapalım isterseniz amk? Arap götü yalamayı ne çok seviyorsunuz siz ya.Dininizse dininiz gidin dininizi kendi içerinizde yaşayın.
şimdi şöyle bir şey var adım başı camii zaten gösterişten başka bir şey değil.
Bu kadar camii yaptırma masrafıyla afrika doyardı. Yazık.
Kur an ı Kerim de cami namına birşey geçmemesine rağmen milyon liralar harcayıp adım başı cami yapan zihniyete karşılık daha mantıklı bir zihniyettir. israf haram abiler, ihtiyaç varsa yapın, yoksa bu kadar harcamaya gerek Yok.
Cem etmek fiilinden gelir insanları toplamak anlamında kullanılır. insanlar bir araya getiren kutsal olan bir mabedin inşası niye rahatsız eder? Ki islam toplumunda (!)
ya kardeşim sen evine 2. 3. 4. buzdolabını alıyor musun? almıyorsun. neden almıyorsun? çünkü ev nüfusuna 1 buzdolabı yeter diyorsun. 4 buzdolabı almak için gerizekalı olmak lazım diye düşünüyorsun hatta.
biz de onu diyoruz işte.
başlığı açana baktım, rahatsızlığımı dile getirmemeye karar verdim.
Ülkenin, özellikle kırsal kesimin, okul, hastane, sağlık ocağı, yöre insanını destekleyecek ve eğitecek sosyal kurumlar, kurslar gibi elzem unsurların yokluğu ayyuka çıkmışken, harala gürele camii yapılması, anlamsızdır, şovdur.

Sağlık ocağı yokken, ahırdan bozma sınıflarda eğitim gören çocuklar varken, her mahallede, ayrık otu gibi şuursuzca 674738 tane camii yapılması, müsrifliğin, görgüsüzlüğün, duyarsızlığın danıskasıdır.

Apandisti patlayan adamı, hoca değil, hekim kurtarır!

Lan olum herşeyi tek tek, bilal' e anlatır gibi anlatmaktan nefesimiz tükendi lan!
Beyniniz, aklınız, mantığınız nerde çocuğum?!
Çokoprens mi almaya gitti?!
(bkz: türkiye deki cami enflasyonu)
Benim kardeşim bişey mi vardı

Bir mahallede 5 tane cami varken neden 6. 7. yapılır
çok mu zenginsin çok mu müslümasın o zaman git yardım kuruluşuna bağış Yap

Dünyada dinle kalkınan bir ülke bir millet söyleyin tamam bir cami inşaatına gidip aldığım öğrenci bursunu yatırayım

koskoca ilçede bir tane kütüphane 30 tane cami var bu adalet mi ????
Cami yapılmasından değil, gereksiz ve amaçsız çok cami yapılmasından rahatsızım.

Ülkede nefes alacak alan, ilim irfan öğrenilecek yer eksikliği çekilirken neden ısrarla cami yapılıyor anlam veremiyorum.
Fitness salonu açar gibi camii inşa ederseniz tabi konuşuruz aq.
haydi inancınıza saygı duyalım. cami yapmak islamın şartlarından biri mi arkadaş? cami yapmaya karşı olunca ne oluyor yani? camilerin yeterli olduğu düşünülüp veya elzem olmadığı düşünülüp karşı olmak çok mu tuhaf! yapılmasa ne oluyor? evinde kılsan namazını mesela olmuyor mu?
ülkedeki cami sayısının çeyreğinin çeyreği kadar bile gidilecek bar yok, biz bir şey diyor muyuz amk?

nerede eşitlik?
nerede özgürlük?

ülkemin her köyünde en az bir bar olmasını istiyoruz ama var mı?
bu konuda en ufak bir çalışma dahi yapılmıyor.

neymiş efendim, onlar cennete gitmek için camiye gidiyorlarmış. biz de cehenneme gitmek için uğraşıyoruz belki, nereden biliyorsunuz?
bar yoksa olmuyor işte.
şimdi bar olmadan cehenneme gidemiyor musun diyenlere sormak istiyorum, cami olmadan cennete gidemiyor musunuz?

hırsızlıkta, huysuzlukta sizin önünüze geçemiyoruz ki, biz cehenneme nasıl gidelim?
milyonlarca cami yapın arkadaş burası müslüman ülke. amma velakin milyonlarca avm yapmanın mantığı ne.
Cami yapılır kızarlar, imam hatip açılır kızarlar, üniversite açılır kızarlar, hastane yaparsın kızarlar, yol yaparsın kızarlar ee bu devlet size daha ne yapsın? Benim bildiğim caminin cemaati kendi arasında para biriktirip yapıyor bu camileri.