bugün

Sp seviyorsanız cod mp seviyorsanız bf oynayın.
medal of honor diyerek işin içinden çıkıyorum ama call of duty her zaman kraldır.
Battlefield artık her alanda cod çöpünü siker siker öldürür.

Call of duty, 10 senedir modern warfare serisinin ekmeği ile hayatta kalıyor. Yok mw remastered yok mw2 remastered yok 2019'da modern warfare ismiyle yeni bir oyun çıkarma vs vs..

Call of duty'nin son yıllarda çıkardığı en iyi iş cod wwii ve cod mobile'dır. Geri kalan bütün oyunları birbirinin aynı çer çöp oyunlar.

Battlefield ise 1 de olsun v'de olsun hep üzerine koyarak ilerledi. Girdiğim maçlarda bana bf kadar haz veren başka bir oyun daha yok.

Battlefield bu alemin allahıdır. Biat edin.
hikaye konusunda, call of duty bir tık daha iyi.
fakat çok oyunculu modlarda, battlefield anında ezip geçer.
görsel

+don't müff.
internet kafe anılarımdan kesitlerle yorum yapacağım. Lisedeyken okul çıkışı veya nadiren ders zamanı arkadaşların hepsini bir anda kandırıp oyun oynamaya gittiğimizde call of 4 veya bf2 atardık. Ama toplayabildiğimiz ekip çok kalabalık olmadığından bf haritasına az gelir birbirimizi bulamazdık. Oyunu az çok bilen bir kaç kişi o bayrak senin bu bayrak benim çarpışırken, 3-5 tane avel alır uçağı haritanın dışına çıkıp patlar, gider duvara falan vurur, onu bırakır helikoptere biner onu hiç beceremez kalktığı gibi düşürür ve bundan çok zevk aldıklarından asıl amaç olan bayrak kapmacayı hiç sikine takmazlardı. Bizse ele geçirdiğimiz bayrakta aracımız yokken tankla baskına gelen düşmanı konteynırların arkasına saklanarak, arkasına döndüğünde gidip götüne c4 yapıştırarak patlatır ve harika gaza gelirdik ama başka kimsenin sikinde olmazdı. Sadece öldürdüğümüz rakiple masaların arasından göz göze gelir, sonra yeni sancaklara koşardık.
Cod öyle değildi en azından uçağa helikoptere binme şansımız olmadığından ve haritalar görece küçük olduğundan bu aveller eline bi silah alıp illaki biriyle karşılaşıp ateş ediyor. Tıpa yok diye kararlaştırdığımız halde tıpa atıyor, biz ula amına koduklarım tıpa yok demedik mi diye bağırınca tıpa hangisi la diye aptala yatıyor, -ki pek rol yaptıklarını düşünmüyorum- onlar böyle yapınca e siz atarsanız ben de atarım tıpa diye bizim intikam duygularımızı kabartıyor, böyle olunca karşı takımda adam gibi oynayan çocuklar ben mi attım bana ne atıyon lan deyip alıyor eline aynı tıpayı. O iki salak yüzünden çatışma dönmüyor, kimse normal mermi kullanmıyor, önüne gelene basıyordu tıpayı. Oyun zevkimizi çabucak sikiyorlar böylece çok geçmeden kalkıyorduk her türlü. Bu arada tıpa dediğim 5 e basınca gelen silahın bomba atan modu. Amık şeyinde nişan alma yok sallıyorsun gidiyo kim varsa öldürüyor. Neyse.
Ben de isterdim internet kafeye gidince güzelce bf2 atalım. içinde rekabet olan cod2 ve cod4 dönsün. Akşamlara kadar stronghold, age of ve bilimum strateji oyunları oynayalım ama olmadı. Hepsi maldı benimkilerin. Gidip saatlerce lol oynuyor amk salakları. Onu da oynayamıyor.
Multiplayer beceremeyen yıkıklar için singleplayer ile öne çıkan codu,
Gerçek oyuncular daha iyi grafik ses oyun hissi için ise battlefield'ı tercih eder.
Kolay geldiği için genelde eğlenceli olan codu beğenirler ama asıl olay gerçekçiliği ile battlefield dadır.
Single cod, multi bf diyor müsaadenizi istiyorum beyler.
battlefield'ın her koşulda tecavüz edeceği karşılaşmadır.

şuradan çok daha iyi anlaşılabilir: https://www.youtube.com/watch?v=v8UN8hCRxGs
call of duty'den mw serisi, black ops serisi, ghosts, ww2; battlefield'dan 2,3,4 ve 1 oynamış biri olarak (multiplayer dahil) cevap kesinlikle ve kesinlikle battlefield'dır.

call of duty de mesele çatışma, aksiyon ve senaryodur. battlefield'da senaryo zayıftır ama gerçekçilik allah katındadır. ateş açılan neredeyse her yapı tuzla buz olur.

cod'da kullanabileceğiniz şeyler üzerinde makineli tüfek olan araç, kar aracı vs iken battlefield'da tank ve uçak kullanırsınız.

cod'da sniper ile alacağınız mesafe kadar uzakta olan bir düşmanı elinizdeki bir scar ile alabilirsiniz. battlefield'da ise 15 metre önünüzdeki adamı acog veya holographic sight'a sahip silahla bile vurmakta zorlanırsınız. silah inanılmaz geri teper, düşmanlar vurduğunuz noktaya göre tek kurşunda ölmeyebilir.

multiplayer konusunda ise cod'un modern warfare 2 ve ww2 oyunları gerçekten çok iyiydi. ama bu ikisi dışında multiplayer'i güzel olan bir oyun sayamıyorum. battlefield ise tamamen gerçekçilik ve multiplayer'a odaklandığı için hiç uğraşmadan, çok rahat bir biçimde cod'a tek atar.

------

bana göre battlefield her konuda öndedir. savaş atmosferini en iyi yaşatan ve gerçekçiliği üst düzeyde olan bir oyundur bf. özellikle modern warfare serisinden sonraki düşüşe engel olamayan cod, ww2'ye kadar yaptığı star wars tarzı oyunlarla tüm kozları bf'ye vermişti zaten.

battlefield acımadan tek atar.
battlefield ın öne geçtiği versus.
Biri multiplayer ile nam salmış diğeri senaryo modu ile ama unutmayın ki ikisi de her yıl üstünden geçilen, unutulan şeyler bu yüzden yenileri çıkıyor ve onlarda unutuluyor.Dönemin kıyaslamasını yapmanız suya imza atmak gibi bir şey bunu daha fark edemediniz mi?
Soap mctavish'ler, mason alex'ler, ghost'lar, general shapeard'lar, reznov'lar, captain price'lar...

sen nasıl saymazsın ulan?

Cod candır.
hala yapılıyor mu merak edilen kıyaslamadır.

cod mw serisi ile bir zamanlar fps dünyasını kasıp kavururken bf3'ün gelmesiyle eski şöhretini yitirdi. bf4' bf3'ten de iyi olunca cod'u anan olmadı. black ops derken star wars tarzı oyun çıkarmaya başladılar ve artık iyice düştüler.

battlefield 1 oyunundan sonra call of duty'de star wars oyunlarının satmamasının üzerine ww2 isimli ikinci dünya savaşını konu alan bir oyun piyasaya sürse de artık yüzüne bakan yoktur.

battlefield acımaz tokatlar.

Edit: bir oyunu güzel yapan şey sadece karakterler ve hikaye değildir. soap ve price iyiydi ancak cod multiplayer'de hep sıçtı. artık insanlar sadece hikaye için almıyor bu oyunları. aksine, multiplayer için alıyorlar ve cod multiplayer konusunda bf'nin rakibi olamaz.
SP cod, mp için bf diyorum noktayı koyuyorum beyler.
Kardeşimle sürekli tartıştığımız konu. Bana Battlefield'ı sevdirmeye çok çalıştı ama başaramadı.
Battlefield oynamadım hiç. Canım hiç oynamak istemedi, bundan sonra da oynamak isteyeceğimi sanmıyorum.
Zaten 3-5 oyun oynuyorum Psde. Aralarından en sevdiğim Call Of duty'dir.
Modern warfare serisi dahi bf nin tüm oyunlarından daha zevklidir. Serisine bile gerek yok hatta, tek bi oyunu bile siker.
Battlefield açık ara önde olandır. Call Of duty Black ops 1 den sonra oyun yapmayı bırakmalıydı, yeni oyunları bokun içi, uzay savaşları falan çocuk oyunu oldu iyice. Battlefield çizgisini bozmadan ilerleyen serisi ve adam akıllı yapay zekası ile gönlümüzde yer etmiştir. Battlefield 1 'i dört gözle beklemekteyiz.
battlefieldi daha çok sevdim ama ikisini de oynarım sıkıntı yok.
Modern warfare serisinin bitmesiyle bu versus ta bitmiştir. Bir tek hikayede iyiydi cod onu da kendi elleriyle yok ettiler.
Son zamanlardaki call of duty konularına bakacak olursak ve multiplayer açısından battlefield öndedir.
mp de battlefield her türlü daha iyidir.
Cod 1-2-3-4 serisini bitiren biriyim ve bildiğim tek şey bu oyun kral oyun.
Moh'cuları güldüren karşılaştırma. Canlarım benim ya .
modern warfare 3 ten sonra cod'un bittiğinden dolayı artık yapılması bile anayasal suç olan versustur. battlefield şu anda en iyisi. ama yeni cod yine aynı şekilde çıkmazsa geri alabilir tahtını.
güncel Önemli Başlıklar