bugün

doğru olandır. evet ülkemizde cahil kesimin büyük çoğunluğu oyunu bu yobazlara vermektedir. neden bunlara oyunuzu veriyorsunuz diye sorulduğunda: ee adamlar dindar, namaz kılıyorlar, demiş olmaları, her şeyi ifade ediyor aslında. dinin iktidara gelmede ne büyük etken olduğunu, halkımızın ne denli geri kaldığını böylece görmüş bulunuyoruz. ben dine, ve onun gereklerine kesinlikle karşı çıkan bir insan değilim ama, dini kullanıp saf halkımızı sömürmenin de dinle alakası olmadığını düşünüyorum.. iktidarı eleştiren kitlenin eğitim seviyesi yüksek olan kimseler olduğu, karşı çıkılmaz bir gerçektir. halkımızın eğitim seviyesi bu kadar düşük olduğu müddetçe, birileri sömürmeye kaldıkları yerden devam edeceklerdir.. şuan kraliyet sürenlerin, bir gün o tahttan inecekleri muhakkaktır. o gün yakındır..
gerçek açılımının "amerika kalkınma partisi" olduğunu bilmediklerindendir.
bazen tiyatro sahnesini,dekorunu öyle güzel yaparlar ve oynarlar ki o oyununve oyuncuların sahte olduğunu bilirsiniz, biteceğini bildiğiniz halde hiç bitmesin istersiniz.çünkü sizi iyi kandırmaktadırlar. türkiye de sergilenen oyun o kadar güzel ki halk hiç uyanmak istememektedir.durum bundan kaynaklanır.
her gün rast gelinen kesimdir.
bu ülkenin hani yüzde doksan dokuzu okuma yazma biliyordu, ak parti yüzde 50 alıyor bu ülkenin yarısı mı cahil!

olaylara dar bakış açısıyla yaklaşan sığ insanlar sosyal demokrat anket şirketlerinin anketlerini takip etsin.
ancak yobaz kemalistlerin zırvasıdır, evet yobazlık neye inandığı ve neye mensup olduğuyla değil direk o kişi ile alakalıdır,
ve kemalistler genel de yobazlık yapıyor, kendi görüşünden olmayan herkes i vatan haini, cahil falan diye itham edebilir her an,
cahil kesimin Barack Obamayı başkan olarak seçmesine yakın bir durumdur. (bkz: işine gelmeyince tu kaka)
bu partinin gerçek açılımı; aldatmaca ve kandırmaca partisidir. cahiller kolaylıkla kandırılacağından doğru bir önermedir.
sandıkta susup sözlükte konuşan cahillerce eleştirilen bilinçli vatandaşlardır.
Kendini kültürlü sanan zavallıların düşüncesidir.Önce görüşe saygı duymayı öğrenmelidir. Sonra asıl cahilin bu cümleyi kurduğu için kendisi olduğu gerçeğiyle yüzleşecektir.
ha sen çok akıllısın o zaman yani amk

diye cevaplanması gereken sözde tespit..
ister istemez akla bu videoyu geiren ön yargıdır.
http://www.youtube.com/watch?v=yxJIxmKE0PE
eğitim cehaleti alır eşeklik baki kalır

not: bahsi gecen eşek, halkın yarısını siyasi tercihleri nedeniyle cahil olmakla itham eden eşektir, yoksa herkes farklı saiklerle istedigi partiyi destekleyebilir...
kuyruk acısını dindirmek için uydurulmuş sıfata sahip seçmenlerdir.

oy vermek, bir vatandaşlık hakkıdır. vatandaş olmak için literati olmak zorunluluğu yoktur. cahil kesim askerlik yapıyor, cahil kesim tarım ürünleri üretiyor sorun yok. cahil kesim angarya işleri yapınca da sorun yok; iş kendi geleceğini de ilgilendiren seçim olunca tu kaka. *
yaşadığı toplumun %50 si için kitlesel gıybet yapan sözlük başlığıdır.*
belli başlı bir sorundur.

ancak daha büyük sorun vardır ki eğitimli, mantıklı düşünebilen kesimin de oy verebileceği nitelikte parti olmaması.
Şehirlerin ilçelerine bakarak anlaşılabilir. Eğitimli, zengin, kültürlü kişilerin oturduğu semtlerden akp çıkmaz.
her gün rast gelinen kesimdir. bugünde rastladım bu tipten bir tipe..
doğru bir tespittir.
bizzat kendimden biliyorum, çok cahillik ettim çok.
ama cahillik kalıcı değildir bakıp görmek yeterlidir.
sessiz bir ortamda düşününce akp'nin ne yapmaya çalıştığını görmek çok zor değildir.
atatürkçü chp, ülkücü mhp vardı damı vermedik oyumuzu bunlara demesin şimdi biri ?
editcan: * * *
siz zannediyor musunuz ki bu ülkede insanların hepsi akp ye oy veriyor. en basit örnek, iktidar suriyede ki mültecileri neden hepsini türkiye ye soktu? cevap belli hepsini türkiye ye soktu çünkü onların hepsine türk pasaportu vererek seçimlerde oy kullandırtacak. ondan sonra akp nin oyları niye yüzde 50 nin altında düşmüyor. ha ama şöyle birşey var suriye olayından öncede akp zaten ülkede yüksek bir oy oranı alıyordu ama bu halkın cahil olduğunu göstermez. çünkü bundan sonra ki seçimlerde oy oranının düşeceğini bilen iktidar, çareyi suriyeli mültecilerden buldu. türk pasaportu verip oy kullandırtacak onlara. o yüzden suriyeliler bugün üniversite ye sınavsız girebiliyorlar. ayrıca eklemek istediğim birşey var. o da son seçimlerde akp ile cemaatin aralarının ciddi şekilde açılacağı yönünde. çünkü erdoğan, bu seçimde iktidarda daha doğrusu tahtta tek başına oturmayı istiyor. e onu oraya oturtan nur cemaatide bu durumdan rahatsız ve bundan sonra ki seçimde akp ye oy vermeyeceklerini düşünüyorum. bir nevi ekmek veren eli ısırmak gibi birşeydir bu. cemaatte başının çaresine bakacak bir şekilde. zaten cemaatte akp ye oy vermese iktidarın oy oranı yüzde 30 lara kadar düşüyor. ben bunu bilir bunu söylerim. yani mesele halktan ziyada hükümeti destekleyen cemaat ve tarikatlarla alakalı.
ben aklı başında olan 40 milyon insanın 10 senede türkiye nin anasını ağlatan partiye oy vereceğini düşünmüyorum.
cahil dediginiz o kesim zamaninda chp ye de oy verdi. o zaman cahil degillerdi simdi mi oldular? dar goruslu olanlar akpyi bir parti olarak düsunemeyip sadece tayyip erdogani dusunenlerdir. buyuk resme bakamayanlardir. bu millet on yilda o kadar buyudi ki. siz bunu goremeyecek kadar korsunuz. akp calisiyor. emin olun chpnin mhpnin calisamayacagi kadar calisiyor. son olarak burada akpyi kotuleyip oy vermeye gelince yarisinin o partiye oy verdigini hepimiz biliyoruz hic inkar etmeyin. cekinmeyin ben verdim diyin. her ulkede sorunlar olur. tek siz magdur oldunuz diye bunu iktidara mal edemezsiniz. akilli kesimin cogu sigara iciyor bunun neresi akillica neresi mantikli? akilli olan adam kendine zarar vermez kesesine zarar vermez cevreye zarar vermez.
Çekemeyen acizlerin söylemi.Ak parti her kesimden oy alan bir parti.islamcısı muhafazakarı demokratı milliyetçisi.Her bölgeden yüksek oranda oy alıyor .Üniversiteli de liseli de ilkokul mezunu da oy veriyor.
(bkz: cahil kesimin akp ye oy vermesi) *
ülkenin %80'i okumadığından ve cahil olduğundan sadece akp değil diğer partiler için de aynı şey geçerlidir. insanlar okuyup araştırmak yerine televizyondaki atışmalara bakıp oy veriyor.