bugün

entry'ler (116)

ben bu yazıyı sana yazdım

Söylenmek istenip de söylenememiş sözlerin dışa vurulmuş halidir.
Anlamak güçtü gerçekten.Neden olmadı,neden olmuyor diye sürekli düşünmek.Karşı tarafı mükemmel görüp hatayı hep kendinde aramak.Konuşulanları kelime kelime hatırlamak ve nerede yanlış yaptım diye uzun uzun düşünmek.En acısı bir adım atmak,kalbini açmak ama karşılık bulamamak.Oysa daha önce sevildiğini zannetmekten ibaretti herşey. Can Yücel'in o eşsiz dizelerini düşünmek sonra : '' Bağlanmayacaksın öyle hiçbir şeye körü körüne ''

şiirlerden akılda kalan dizeler

Sevmek kimi zaman rezilce korkuludur.
insan bir akşam üstü ansızın yorulur.
Tutsak ustura ağzında yaşamaktan .
Kimi zaman ellerini kırar tutkusu .
Bir kaç hayat çıkarır yaşamasından .
Hangi kapıyı çalsa kimi zaman .
Arkasında yalnızlığın hınzır uğultusu.

asla kaybedilmemesi gereken şeyler

sevgi ve sadakatle bağlı sevgili...

oy pusulalarının üstüne esma yazıyoruz

Oy pusulanın üstüne mal yazılması en iyisi oyun geçersiz sayılacağı için doğru bir mesaj olur.

chp nin hayat bayram olsa reklamı

Popstar yarışması tanıtım reklamına benzeyen yapımdır,desteklediğin adayı yaz bilmem kaça SMS at denilesi reklamdır.

ilk buluşmada devlet meselelerinden konuşan kız

Karşısındakinin siyasi görüşünü önemseyen ve anlamak isteyen kızdır.

14 şubat ı yalnız geçiren ezik

14 Şubat ,kaz yolma günü için çaba sarfetmeyecek parası cebinde kalacak olan kişidir.

sevgilisiyle sarmaş dolaş gezen türbanlı

Yanindaki eşiyse yada nişanlısıysa sorusunu akla getirir.Değilse bile kimse yargılama hakkına sahip değildir.Türbanlı olsun olmasın insandır,duyguları vardır,yenik düşmüş olabilir.Türbanlı olunca neden mükemmel olması beklenir? Hata yapma potansiyelini ortadan kaldırmaz ki bu .Ayrıca bir tane böyle türbanlı görülüp tümü yargılanmamalıdır.Hatta o tekide yargılanmamalıdır..O dinin bir gereğini yerine getiriyor,diğer yandan bir hata yapıyorsa onu sadece Allah yargılar. Herkes kendine bakarsa böyle bir sorun da kalmaz...

kendine erkek arkadaş arayan bakımsız türbanlı

Yine kilise şarapçısı yine saçmalık yine nefret yine türban düşmanlığı,akıllara zarar

mervelere giden türbanlı

Tiksindirici söylemdir.Türbanlılarla ne alıp veremediği olduğu merak edilmektedir.Kelime haznesindeki bi kaç kelimeyi burrda harcayıp yazık etmektedir

kilise sarapcisi

Sözlüğün ne işe yaradığını bilmeyen,türbanlı bayanlara hakaret etmek için olduğunu sanan cahilden bozma yazılar yazan yazar

terk eden sevgilinin nasılsın diye mesaj atması

Özleyen ve nasıl diye merak eden kızdır.Aklı karışıktır ve acabalarla doludur.

sözlük yazarlarının yılbaşı planları

Televizyon başında uyuyakalmak ve uyandığında 2014'e girmiş olmak.

akp sempatizanlarındaki beyin noksanlığı

Bu genellemeyi yapanların asıl kendilerinde bulunan noksanlıktır.

özledim kelimesine verilebilecek karşılıklar

Neden şimdi .neden bu tarih ve bu dakika farkına vardın,özlediğini nerden anladın diye sorularak özledim dediğine pişman edilmelidir.

ezan türkçe okunmalı diyen insan

Vatansever türk vatandaşı çokta uzun olmayan ezanın türkçesini zaten biliyordur.Kendi kendine türkçe okuyabilir.Fakat minarelerden ezanın orjinal hali okunmalıdır.islamiyetin simgesidir zira.Eğer türkçesini öğrenecek kapasiteye sahip değilse yardım edilmelidir zavallıya.Zira herkesin kafası basacak diye bir şey de yoktur.

türbanlı bir öğrenciye ders vermek istemiyorum

Bu mantığa sahip insan zaten olmamış demektir.Akademisyenliği daha objektif insanlara bırakmalıdır.

zayıflamak için diyetisyene giden insan

Her işin bir ehlinin olduğunu bilen insandır.Diyetisyen kontrolünde nasıl yanlış beslendiğini öğrenip ,hayatını yağ tulumu olarak geçirmeyecek insandır.

biten aşkın ardından dinlenecek şarkılar

aldırma deli gönlüm giden gitsin sen şarkılar söyle içinden.

hoşlanılan kıza aşık olmamak için tavsiyeler

Hoşlanılan kıza aşık olmak istemeyen erkek,cesaretini toplayıp kıza yaklaşmalıdır.Daha yakından tanımaya çaba göstermelidir.Tanıdıkça farketmeden aşık olacak veya soğuyacaktır. AŞık olmaktan korkma süreci başladıysa aşkta çoktan başlamıştır.