bugün

bölme işlemlerinde bulunan mantık hatasıdır. Bölme işleminde bilinen kurallardan biri şudur. Pozitif bir doğal sayıyı, kendinden küçük bir pozitif doğal sayıya bölersen, bölünenden daha küçük bir sayıya ulaşırsın. Ör; 6:2=3
Mantık hatası da burda başlıyor, herhangi bir şeyi bölerek azaltamazsın. Bir karpuzu 2'ye böldüğün zaman eline 2 parça karpuz geçer. Daha geniş anlatımıyla, 4 karpuzu 3 e bölersen; 4:3=12 karpuz parçası eline geçer.
bir karpuzu 2 ye böldüğünde eline 2 karpuz geçeceğini söyleyen bir yazarın iddia ettiği güya mantık hatasıdır.

iyimiş o zaman karpuzları hep bölelim 2 ye, çoğalan karpuzları da satalım. * mantığa (!) bak ya. *
Beynini 12 ye bölünce 12 tane akıl elde etmiş ve onlardan birini yazar yapmış insan yorumudur.
matematik okuyodum az önce tövbe ettim sağol kardeş.
abdullah öcalana sorulması gerekendir.
Takdiri ilahi hadi ateistler bunuda açıklayın.evet.
Mitoz bölünmeyle bölme işlemini karıştıran yazar beyanı.

Hay seveyim aklını. Seni bölüp bölüp çoğaltmak lazım.
kürtler için sorun olmayandır Bölme işlemi.
Karpuzu ikiye bolunce iki karpuz olmaz 1/2 karpuz olur. Mitoz bölünme yaptirmiyorsan tabii.
Olmayan mantık hatası. Hata buldum zannederken matematiğin içine sıçmış arkadaş.

Einstein Mode on.

Şöyle ki 4 karpuzu 3e bölmeyi anlamadım. Bu dediğin 4ü 3e bölmek değil saçma sapan bişey. 4 karpuzun herbirini 3e bölmek mi yoksa 4ünü ilahi bir güçle birleştirip 3e bölmek mi?

Ama yine bu mantığa bakarsak 1 karpuzu 4 eşit parçaya bölersek her biri 0.25 karpuz olan 4 karpuz parçası elde ederiz. Burda hiçbir mantık hatası yok.

Einstein Mode off.
dikkatimizi ölçmeye çalışan yazar düşüncesidir.

(bkz: akşam akşam sende bizi sikicen ha)
nickinden anlaşılacağı üzere bütün canlıları hermafrodit sanıyor garibim.
zaten bölme işlemi türetilmiştir. işlem kolaylığı sağlar.

matematik temeli toplama ve çarpma esas alınarak oluşturulur.
Adamlar uzaya gider koloni kurcaz diye bizimki hala bolme isleminde mantik hatasi var diyo he yavrum he.