Byd' nin 2024 yılı itibari ile ilk başta kendi pazarı olan çinde satışa sunacağı orta boy crossover suv modelidir, byd' nin diğer araçlarında kullandığı gibi platform 3.0 mimarisinde geliştirilen ve şasiye entegre LFP batarya ile gelen, bu sebeplede batarya fiyatında ciddi bir düşüş beklediğim otomobildir, ALJ grubun açıklamasına göre Türkiye'ye de gelmesi muhtemel ciddi f/p ürünü olan otomobildir, aracın tasarımına geldiğimiz de ise araç gerçekten çok iyi tasarlanmış kaslı ve agresif bir görünüme sahip, Çinlilerden beklenmeyecek kadar şık bir otomobil olmuş diyebilirim, aracın iç mekanına geçtiğimizde ise direksiyon altında orta büyüklükte bir kadran ekranı bulunuyor, orta konsolda ise yönetim ekranı ve multimedya ekranı bulunuyor ekranlar araç içerisinde sırıtmıyor gayet iyi duruyorlar diyebilirim, zaten aracın iç mekanında minimalist bir tasarım dili kullanılmış, vites kolu cam bir tertibat ile çevrelenmiş buda araca premium bir hissiyat katmış güzelde durmuş açıkçası, aracın genel tasarımını oldukça başarılı bulduğumu söyleyebilirim, bu tabiki benim şahsi görüşüm tasarım konusu bireysel bir olgu ve tercih meselesi olduğu için bu konuyu es geçiyorum, aracın kısaca teknik özellikleri ise aşağıdaki gibidir.
Araçta 87 kwh batarya kapasitesine sahip lfp yeni nesil bir batarya kullanılmış.
Aracın wltp değerlerinde 662 km menzile sahip olacağı söyleniyor.
Araç 204 bg motor gücüne sahip.

görsel
görsel
görsel
görsel
görsel
görsel
Byd' nin çin pazarında Tesla Model Y’ye de rakip olması beklenen f/p ürünü olan otomobildir, muhtemelen olacaktır da.