bugün

kendisi çok şakacı bir arkadaşımızdır !

başlık biraz zincrleme isim tamlaması gibi oldu ama idare edin.

neyse
hani olur ya bazen, açarsın dolabı, raflarn birinden sırıtır bi panda ayısı yada algida antepfıstıklı dondrma kabı. ama hiçbir zaman vienetta olmaz; onun kabı karton çünkü dayanıksız.
onu görünce birden içinizi bi kıpırtı bi heyecan kapsar ''ulan acaba ne var''
börek mi?
pasta mı?
dünden kalan o bol sarımsaklı haydari mi?
sabahki böreğin o artan peynirli maydonozlu içi mi?
sütlaç mı?
yoksa o bol nar ekşili güzel yan komşu kızının getirdiği kısır mı?

ama genelde öyle olmaz işte, ya binbir çeşit ot çıkar, ya çökelek ya da dünden kalan sevmediğiniz yemek. açmaya pişman eder adamı.
boş çıkması çok daha kötüdür evden biri genelde kardeşim içini benden önce boşaltmıştır.
iki tane olursa çok şahane bir durum olur. nasıl mı ?
birinde süzme yoğurt birinde yaprak sarması, kuru biber dolması.
sonra birleştir bunları.
olsa da yesek.
içinden dondurma çıkarsa büyük sürpriz yaratacak kaptır.
içinden kesik penis ya da parmak çıkması ihtimali de olan kaptır.
(bkz: dolaptaki carte dor kutusundan bezelye cikmasi)
icinden dondurma ciktiginda gercekten sürpriz olur:

(#11325351)
hiç başıma gelmemiştir bugüne kadar. ne zaman açsam ya anneannem ya da teyzem için hazırlanmış sarma görüyorum, ya da içersine envai çeşit yiyecek istiflenmiş bir kutu...
her zaman kötü süprizleri yoktur, güzel sürprizler yaptığı da olmuştur.
algida dondurma kutusunun içinden, üç dört adet magnum gold çıkması gibi.
(bkz: salça)
büyük bir heyecanla açmanızın sonucunda içinden çıkan salça.
(bkz: yapma bunu anne)
--spoiler--

yapma anne daha dondurmayı yemedim. *
--spoiler--
tatil dönüşü okula giderken anneciğin yaptığı yaprak sarmalarına yuva olandır. *
içinin boş olmasıdır.
Açmama gerek bile kalmadı...
* * *
çoğu zaman içinde çıkan fasulye pilakisi olmuştur.
ki genelde salça çıkar içinden.
buzdolabinın üst kısmını açarsın , sonra o kutuyu görürsün ve hafif hevesle açarsın sonra bir bakarsın ki barbunya. insanlık halidir işte. öyle bir hevesle açtığıgın kutuyu bin küfürle kapatırsın..
zeytin, peynir gibi kahvaltılıkların da çıkması muhtemeldir.
yalnız yaşıyorsanız hiç bir sürprizi yoktur.
bugün başıma gelen ve içinden elmalı kurabiye çıkan, olsun buna da şükür dediğim durum. yok yok.. bayıla bayıla yedim valla!
içinde baklavalı dondurma var! inanılamayasıca!
Hep açınca salça falan denk gelir 3 4 gündür açmıyorum dondurma çıktı onun da dibi kalmış.
içinden turşu çıkar genelde.
Var mısın Yok musun? isimli yarışma programını akıllara getiren sahnelerin yaşanmasına sebep olan kutudur.
termometrelerin patlamaya hazır olduğu, dilinin dışarda gezdiği vakitler 'nasılsa yoktur ama ben yinede bir bakayım' edasıyla elini buzdolabının kapağına götürüp açarsın bir dondurma kabı görürsün, heycanlanırsın o heycanla saldırırsın ve kapağı açarsın, yıkılırsın...közlenmiş kırmızı biber!!!