bugün

simdi beyler bayanlar bizler devlet universitesinde gotumuz dona dona, tuvalette isedikten sonra ellerimize surecek sabun bulamaz halde okumaya calistik. ellerimiz biraz pis kalmis olabilir. keza agzimiz da, agzimda. espri anlayisima sokam. kendimi pazarlamak gibin olmasin ama en sevdigim panpisim seyyar motto ya beni sorabülürsünüz. neyse!

devlette okuyan ozelde okuyan ayrimi yapmiyorum arapca gibi tersten okumayin. 

sozlukculer, bi cok ogrenci burs alir. burs alanlara laf demiyorum cekmeyin roma dondurmasi gibi saga sola! yoruyorsunuz lan beni aciklama yapmaktan. hep bu liseli, taylandli kizlardaki gibi biyiklari terleyen ergenler yuzunden. 

ziraat bankasinin 200 kisilik sirasinda omuzlar cokmus, siradan her bir kisinin azalmasi ve parayla aradaki mesafenin kisalmasinin sevinci, atmde fazla oyalanana sovmenin stresi ve ceplerin siskinligi azalmis halde duran ogrencinin gercek yuzunu gosterdigi andir atmden parayi cektigi an. kartini al bre terbiyesiz, yok almaz, karttan once parayla birlikte ozguven veriyorlar sanki amina koyim. bigun burs ceken birinin yanin gidip paranin arasina gizlenmis ozguveni ve kustahligi aricam. 

az once o omuzlari cokmus, ami gotu dagilmis ogrenci fabrikator cocugu triplerine girmistir coktan atm kartini bile almadan. ula olum
kartini al cok gecmeden siradaki haline donecen 1 aya kamil-kamile diyesi gelir insanin. 

alkol ve yemek tercihine gore ogrencinin maddi durumu hakkinda basitce analiz yapilabilir. onuda baska bi baslikta inceleriz sekerler. 

imlalari magzur gorunuz. Gormezseniz bir jager borcum olsun.

Editovski: parasiz kalan ogrenci tusa basma istedigini eksiye basarak kullaniyor. Bre fakir az dayan lan, eksiye degil atm tuslarina basican enerjini bana harcama evladim. Hadi siktir.
Gece 11:00 itibariyle bankamatik önündeki kuruğa girip parayı çekince taksiye binmek. Züürt! Taksi senin neyine? Çok paran varsa o saatte orda ne işin var, dedirtir. Bu ilgi çekme çabaları, gülüşmelere sebep olur.
olmayan triplerdir. zaten o parayı atmden çektinden 01:23:99 saniye sonra bir diğer atm'den kira ve bilimum fatura yatırılacak, arkadaşlara olan borçlar ödenecektir.
--spoiler--
ben dışardan söyliycem makarnayı kendinize göre yapın
--spoiler--
(bkz: yürü lan pastaneye gidelim)
ayın altısında açtıktan ağzı kokar. ertesi gün ise caka basar herkese. kısacası bir günde para çok bozar onu.
(bkz: burs alacak kadar fakir ve muhtaç olmak)
ayın 7 si sonrası;

arkadaşı: lan cüzdanımı evde unutmuşum on kaat versene.
burs alan eleman: al abi 20 lira.
a: olum 10 lira yetiyodu lan. neyse veririm ben eve gidince sana.
bae: tamam abi önemli değil ya 20 lira.
a: olur mu lan düdük veririz eve gidince. hem sana noldu böyle bi omuzlar yükseldi uzaklara bakıyon. gözlerini de kıstın.
bae: yok abi ne olucak ya.
a: bu ne lan tripli gibi konuşmalar.

ayın 22 si civarı:

bae: abi ben sana bi yirmi lira vermiştim ya.*
gel bir gazoz ısmarlıyım. diyen öğrencidir.
Aldıgı parayla 1 ay gecınen hatta kenara para koyup bırıktıren ogrencıler varken ayın 7sınde cektıgı kredısıyle o gun ve onu takıp eden 1 hafta boyunca partılere gıdıp ıcen eglenen dısarda yemek yıyen oturdugu semtın en gozde cafesınde hergun bulunan alemlere akan kız ve erkek kıtlesıdır. DUrumları vahımdır.