bugün

entry'ler (92)

ümit özat ın alevi olması

ümit özat ile tanrı arasındaki bir mevzudur. Şayet şirk koşmak istemeyen kimsenin olumlu yada olumsuz söz söylemeye hakkı olmayan konudur.

olimpiyat stadında sahaya 200 lira atıldığı anonsu

Yanlış anons konusunda alınmış bir yaranın, bilinç altında rahat durmamasıyla günümüze başlık düşürmesi durumudur.

açılamayan poşet

Sırf o poşetleri açma özürlü olduğumdan dolayı bime gidiyorum. Kasanın arkasındaki poşetleme rafına geçip kasa sırasındakilerden küfür yemiyorum. Para bantı ucunu her seferinde kaybetmemek için bulunan çözüm ( bantın ucunu bir yana kaydırıp yapıştırmak ) tarzı bir çözüm üretilmeli bu konuya da.

sevgiliyle girilen diyaloglar

- bugüne kadar en sevdiğim üçüncü sevgilimsin. + g.tsün biliyosun dimi!

game of thrones

Oha ne ara bu kadar dile düştü dedirticek derecede aşırı popüler olan dizi. Şahsi tespitime göre popülerlik ve kalite ters orantılı gidiyor. Umarım GOfT bu duruma düşmez.

kuran da ezanda müziğin sesini kısın yazmaması

Verilen ayet örneklerinin konuyu açıklayamamasıdır. Zira ezan kurandan bir parça değildir. Tercih ve saygı anlayışı meselesidir. Şahsen hoca benim müzik sesimi duymuyorsa, ben bunu bi saygısızlık olarak görmem.

müslüman olmayanlar cennete gidebilir mi

Öbür tarafta çok sıkıntı çıkacak. Her din ve hatta meshep mensubu sadece kendilerinin cenneti hakettiğine inanır. Orda da toprak kavgası çıkmasa bari, şeklinde cevaplanası soru.

sevgili yerine yanlışlıkla arkadaşa sms göndermek

Karşıdan cevap gelmeden -olumlu, olumsuz- durumu farkedik yanlış attığını ikinci bir meseja yetiştirmeyi gerektiren durumdur. işler çok b.ka sarabilir.

sıçtıktan sonra dönüp bokuna bakmak

Canından kanından bir parçana veda ederkenki sagıdandır.

atkı almak için pazarlara koşan gsliler

Cumartesi akşamı şampiyon olduktan sonra babası kutlamalara gitmeye izin vermemiş, bugün ilk iş pazarlara seyyar satıcılara gidip sarıkırmızı bişeyler alıp sokaklarda gezinen ergen gslilerin durumu.

ateistlerin fırından ekmek alıp utanmadan yemesi

Müslümanın geneleve gidip utanmadan iş görmesi kadar doğaldır.

epilasyon yapmayan eşini yataktan kovan koca

Kayınçosuyla yatağa girmiş gibi hissetmiş olabilceğinden dolayı iyi yapmıştır.

uzaya giderken alınacak üç şey

Nufus kağıdı, sigara, iskambil kağıdı.

meclise cem evi açmak

Durumu çıkar meselesi olarak yorumlayabilen, ilginç sözlük yazarı başlığı. Edit: yediğim eksilere bakılırsa başlık sahibi yalnız değil. ibadeti hakkını çıkar meselesi gören başka insanlarda varmış.

başlık açacak bir konu bulamamak

Yavaşça imleci adres çubuğuna götürüp youtube yazılmalı. Müzik dinlenmeli, belki komikli videolar falan.. Ama sözlükte en azından o an zorlamamak tavsiye edilir.

dilenciye para vermemek için söylenen laflar

Karnım aç abi ekmek parası diye ağlayan bir çocuğa o an elimde olan poğçaları verdim. Almadı birden sustu arkasını dönüp gitti.poğça sevmiyordu sanırım (!)

odtü mimarlık

herhangi güzide bir üniversitemizin güzide bir bölümü. şakka la şakka çok ta.aklı bölüm olur kendisi.

yolda sakince yürüyen pitbull a tekme atmak

Kaşınan g.te, y.r.k bağdattan gelir atasözünün ilkokul piyesi kıvamıdır.

sadece karanlıkta söylenebilecek sözler

Oha amk bu saatte uyanılır mı. Zzzzz...

patlamış mısırın dibinde kalan patlamamış mısırlar

Bütün patlamışlar bittikten son dibinde kalan patlamamış yada patlamak üzereyken kalmış olanlardır. Onlarla cebelleşmek, ağzın içinde çıkmış bi yara lie dil vasıtasıyla oynama refleksi kadar sinir bozucudur.