''diyarbakıra gelmeyen top olsun'' diyip gelmeyen taraftar grubu.
Edit: videosu bile var amk.
bu akşam izmir'i dile getirtip ağlatacak taraftardır. deplasman nasıl yapılır öğreticek olan taraftardır. internet sitesinden atıp tutmayan icraat yapan taraftardır. kısacası taraftardır.
tahminimce türkiyede takımına en bağlı taraftar topluluğudur. ara sıra sinirli oluyoruz da iyiyizdir.
dün eskişehir maçında ajdar ın şahdamarım parçasına eskişehir e uyarlamış taraftardır. maçı izlerken bir anda şahdamar melodisini duyunca istemsizce güldüm.

dal dal yar yar yar ak ak dal yarak dal yarak es es ki ki eskiii...
türkiye kupası finaline ilişkin duygularını aşağıdaki gibi aktarmış taraftardır.
''680 TL maaşımı dün aldım. işyerinden de 1 saat izin aldım. 320 TL ye 4 adet bilet aldım. bilet pahalı diyen 3 arkadaşıma biletleri 50 şer TL den sattım. 1 bilet bana geldi 170 TL ye ama bu sevda için gerçekten değer. Bursasporum için bu ay sarma tütün içerim dışarı çıkmam çayımı evde demlerim. Yensek te yenilsek te göğsümü gere gere ben bursasporluyum derim. nokta...
yeşil beyaz renklere gönül verdiğim için şükrediyorum.
gslilere yapılan son saldırılar üzerine iyice soğuduğum bir kısım fanatikleri içinde bulunduran topluluktur. bir bursalı olarak (bkz: bursalı/#15455917) bursadaki gs taraftarlarının çoğu aynı zamanda bursa taraftarıdır. üç gün sonra gs formasını çıkarıp bursa - fener kupa finalinde bursayı destekleyeceklerdir. bırakın gs li olanlar iki saat eğlensinler. yapacakları en uçuk olay trafiği yavaşlatmak olacaktır.
bursasporun dışarıdaki imajı yerlerde artık. bursada yaşamayan birisi olarak artık bursaspor formasını sizler yüzünden giyemez oldum. içindeki çıbanları, pislikleri derhal temizlemesi gerekmektedir.
16 mayıs 2012 bursaspor fenerbahçe maçında tüm Türkiye'ye hem tribün, hem taraftarlık, hem de fair play dersi vermiş yeşil beyazlı takımımın cefakar ve güçlü taraftarı.
10 bin kişi ile geldiği Ankara'da skor 3-0 aleyhte iken bile yaptığı tribün şovları ile atv spikeri, Yılmaz Vural ve Gürcan Bilgiç'i mest etmiş, rakip Fenerbahçe taraftarına dahi son bölümde kendini izletmiştir. **
Ve herşeyden önemlisi Türkiye'de futbol ortamının bu denli gerildiği bu günlerde, bu ortamda rakibine sahada ezilerek kaybettiği bir maç sonunda dahi kendilerini alkışlayan Fenerbahçe takımına aynı şekilde alkışlayarak karşılık vermiş, teknik direktör Ertuğrul Sağlam'ın söylediği gibi Türkiye'ye fair-play ve taraftarlık dersi vermiştir.
Gurur duyduğumdur.
benim bugüne kadar gördüğüm en kaliteli taraftardır. bütün maç boyunca her gol yediklerinde gol atmışçasına takımının arkasında olduğunu belli eden adam gibi taraftardır. bir galatasaraylı olarak helal olsun dedim. fenerbahçe-bursaspor maçında skoru görmeyen biri çok rahatlıkla bursa almış götürüyo diye düşünebilirdi. aşk budur corç.
fenerbahçe sahada ne kadar iyi bir gösteri izlettirmişse bi o kadar güzel de bursaspor taraftarı bize o güzelliği tribünlerde izlettirmiştir.

bi fenerbahçeli olarak; helal olsun bursaspor taraftarı...
Bugünkü Türkiye Kupası final maçında 4-0 geride olmalarına rağmen yaptıkları atkı şovla gönüllere taht kurmuş, Fenerbahçe taraftarının Kadıköyde yaptıklarının aksine bize futbolun güzelliklerini tekrar göstermiş efsane taraftar grubu.
bursa görükle'de sırf kavga çıkarmak için konuşlanmış taraftardır. ellerinde satırlar ve daha çeşit kesici aletler ile fenerbahçe formalı çocukları ve kızları kovalamışlardır. görükleyi bilmeyenler için söyleyeyim görükle daha çok öğrencilerin ikamet ettiği üniversiteye yakın bir muhittir merkeze uzaktır. holigan bursa taraftarının uzak olduğu bir yerdir. yani kızlar bu formayı altıparmakta, kent meydanında, heykelde, zafer mahallesinde giyseler "ecelinize susadınız herhalde" denebilir. çünkü gerçekten tehlikelidir bursa taraftarı.

bir maç günü sanırım bursayı fazla tanımayan 2 kızın altıparmakta beşiktaş forması ile gezmesi sonucu birinin başının yarıldığı ve sağlam dayak yedikleri biliniyor zaten.

ancak benim anlamadığım görükle'de yaşamayan bu holigan arkadaşların neden oraya geldiği maçı orada izlediği maç boyunca sadece 1 polis otosunun devriye atması kızların korkudan çığırması kabul edilebilir mi? bu ilde vali ne iş yapar? emniyet müdürü ne iş yapar? bu nasıl taraftarlıktır. üstelik aynı senaryo geçtiğimiz cumartesi yaşanmışken!
beşiktaş taraftarının değişik bir versiyonu olan antipatik taraftardır. takıma destek vermeyi herkese ve herşeye küfür etmek sanıyor adamlar.
ankara' da oynanan kupa finalinde taraflı tarafsız herkesin tebrik ettiği taraftar grubu.

takımları 4 - 0 geride olmasına rağmen son dakikaya kadar desteklemişlerdir.
bugün maç çıkışı otobüsler ile bursa'ya dönerken şenlikten çıkmış insanlara torpil atıp hareket çeken taraftardır. pozitif duruşlarına hayran kaldım.
Bursa taraftarını içinde olmayan kimse bilmez ayak parmağın oje olsa bile sallamasıyla gezer rakibe boyun eğmez takımını 90 dk. Yalnız bırakmaz kupa finalinde göründüğü beslenen kine ergence diyen arkadaşlar hayatlarını klavyelerinden aşıp insan içine çıkıp tribünlerin içinde yer alsa ne demek olduğunu anlayabilirler. Texas kendısıne rakıp aramamıstır cunku rakıpsızdır. Kendınden beklenenıde beklenmeyenıde yapacak benımde mensup oldugum taraftar toplulugudur.
büyüklüğünü cümle alemin kabullendiği taraftardır.

bir yerden bir yere hafta içi iş gününde 10.000 taraftar götüren başka bir kulüp varsa o da büyüktür nazarımda...

16 mayıs 2012 bursaspor fenerbahçe maçında ankara emniyeti de kabullenmiştir bu büyüklüğü...gençlik parkı kale arkası tribününde taraftara yalvaran 3 yıldızlı komiser;
"abi yapmayın, böyle bir taraftar dünyada yok..."

he bir de ankara, eskişehir ve bilecik valileri...kaderden kaçılmaz koçlar. öyle her benzinlik önüne ekip arabası dikmekle birşeylerin önüne geçemezsiniz.
bozüyük girişini kapamışsınız, ara sokaktan koca otobüsleri sokarız o biraları yine alırız gerektiğinde...

ayrıca, 10.000 taraftarın gittiği bir güzergahta polisin tüm tahriklerine rağmen herhangi bir elim hadise yaşanmamıştır. zira ankara'ya giden bursaspor taraftarı belli bir gelir ve kültür seviyesine ulaşmış taraftardır. apaçi tabir edilen, benzinlik ve market patlatan taraftarlarımız maddi imkansızlıklarından ötürü bursa'da kalmışlardır...

http://www.facebook.com/m...00003614600900&type=1

ve son olarak deplasman otobüsünden;
"en sağdan gidelim,
keskin virajlara girelim,
uçalım ölelim,
ebemizin amını görelim..."
takımı 4-0 gerideyken bile çoşkusundan asaletinden birşey kaybetmeyen taraftar topluluğudur.

ayrıca nesli tükenmek üzere olan bir topluluktur.

endüstriyel futbol a kurban gidip tiyatro seyircisine dönmeyen 3 büyük kulüp taraftarının mazisidir.
takımı yenilgi halindeyken bile destek veren taraftardır. o maçta karşı taraf olsa polise saldırır, polis arabalarını devirir, sahaya atlardı.
dünkü kupa açında 4-0'lık mağlubiyetlerine rağmen maç boyunca orada değillermiş gibi, yenilgiye rağmen eğlenmeye devam ettikleri için üstlerine gülünen, dalga geçilen ve eleştirilen bayan taraftarlar gibi davranmaya devam etmiş olan taraftarlardır.
öyle ki 16 mayıs 2012 bursaspor fenerbahçe maçında, fenerbahçenin 3.golü attığı sırada bile yaptığı atkı şovu kesmemiş, sanki golü kendileri atmış gibi coşkulu bir şekilde tezahürata devam etmiştir. helal olsundur.

şöyle bir olay'da yaşanmıştır dün gece anlatayım: maç esnasında telefonum çaldı arayan ise babam; hadi diyo oğlum kupanız hayırlı olsun. dedim baba dalgamı geçiyorsun yeniliyoruz 4-0 ve babam şokta. tabi maçı açtığında hiç skora bakmadan coşkulu taraftarı görünce bursa yeniyor sanmış adamcağız. tabi hevesi kursağında kaldı.
16 mayıs 2012 bursaspor fenerbahçe maçında centilmen olmak adına fazladan kasan taraftar topluluğu. tebrik ediyoruz orası ayrı ama bu tarz işlerin fazla göstermelik olduğu anlaşılıyor panpalar, kasmayın. hele ertuğrul sağlam ın o göndermeleri.. sizi de biliyoruz.
adamlıklarını herkese kabul ettirmiş bir tek 'hehe oje sürüyolar hehe her yerde verirmiş' diye aklınca komik olduğunu sanan beyinsizlere ettirememiştir.
tribündeyken mükemmel olan taraftar. Ha ama tribünde değilken de tam bir holigan. Taraftar değil yani. Tabi burada gerçek taraftarları ayrı koymak lazım. Ama genel de bursaspor taraftarının liseli denilen kesimini saf kan ergen diye tanımlayabiliriz. Zira dün bi tanesini "baksanaa yeaa adam gol atıyoo hep bizee yeaaa" deyip ardından ağlarken gördüm. Bu arada fenerbahçeli bir kızı dövmeye kalkışmasını geçtim.

He abicim git döv kızı götün tavan yapıcak sonra git. Ulan her ne kadar holigan olsan da bu senin hayvan olacağın anlamına gelmez. Ama ne inattır da illa ben hayvan olucam deyip kızı dövmeye gidiyosun. Neymiş efendim fenerliymiş. Bağırıyosun bi de cıyak cıyak. O kız senin kadar bağırmıyo amk. Gözünden akan yaşları söylemiyorum bi de.

ilk başta da dediğim gibi tribündeki halleri mükemmeldir. Ama gel gör ki bazı taraftarları adam gibi maç izlemeyi bilmez diğer seyircilere saldırır.
alkışı her zaman hakeden taraftarlar. daha önce de söyledim yine söylüyorum. şehir takımıdır bursaspor, tıpkı es-es gibi, tıpkı eskilerden kocaelispor gibi. nokta.
kupaları kazanmasa bile,
karşılıksız sevmektir bursaspor.