bugün

--spoiler--
Pideli köfte varken iskender ney lan?
--spoiler--
yerinde yenilen hiç bir şeyden memnun kalmayan insandır bu .
rusyaya gidip karıya gitmeden dönmek gibidir.
adana' ya gelip kebap yemeden, boğma rakı içmeden dönmekten daha kötü değildir.
iskender iskenderoğlundan yemediğin taktirde bir fark yaratmayak durum.

evet pahalı hatta kazık ama gerçekten mükemmel yapıyorlar. diğer lokantalarda ise türkiyenin herhangibi bir ilinde yiyebileceğiniz iskenderin aynısı yersiniz.
söz konusu iskender, ünlü cadde'deki orijinal mekanda yenmedikçe çok büyük bir ayıp değildir.

fakat atom ve kafkas'tan kestane şekeri yenmeden dönülürse gerçekten ayıp etmiş olur o kişi.
yedim ama , cokda bir kayip denemez.
ramazan dolayısıyla yaşanandır. ramazan olmayacaktı ki ah ah. evet.
bir sene orada kaldığım halde hala yapmadığım eylem. dile kolay. bir gideyim oraya yiyeceğim söz. *
vejetaryenler için gayet normal bir durumdur.
(bkz: aa bu benim)
geceleri çok zor uykuya dalmama sebep olan olaydır. zar zor uyuduğum günlerde ise sırılsıklam ter içinde haykırarak uyanmama neden olmaktadır. o malum gecelerde sıklıkla gördüğüm rüya ise binlerce iskender sıraya girmiş ve "beni ye" diye fevaran etmekte. ancak benim ağzım yok. yüzüm dümdüz. işte bu kabuslar hayatımı rezil etti.

aslında öyle olmadı ama evet ben bursaya gidip iskender yiyemeyen cenahtanım. sebep ortaokul çağlarımda oluşum ve cebimde paranın olmaması.
karıya gidip sevişmemekten beterdir.
Antalyaya gelip rus sikmeden dönmek kadar berbattır.
yapılmamalıdır.
(bkz: kebapci iskenderoglu iskender lokantasi/@codewarrior)
bursa'da bir sene yaşayıp iskender yememek var bir de mesela.**
bir porsiyonla doymayan 2 porsiyonu alacak parası olmayan kişi davranışı.
kokoreç daha iyi.
bursaya gidip ikea da isvec koftesi yemektense iskender veyahut kestanesinden alınması gerekirdi . ama daha once yedigimde de ankardaki iskenderlerden bir farkı olmadıgını gordum
bursa'ya gidip bonfile yemektir. ya onu bunu bırak kardeş yediklerin sende kalsın.. bize gezdiğin gördüğün yerlerden bahset.. dey mi canım kardeşim.
döner yemeden dönen döneklerin eylemidir.
(bkz: bursa da yaşayıp iskender yememek)
diyete katkidir, cebe katkidir, zamana katkidir. mideye ise cezadir.
ayvalık'a gidip balık yememek, balık yerken rakı içmemektir.
tatile gidip denize girmeden dönmek gibidir.