sabahına kapalı yağmurlu akşam gibi bi hava varken akşama dogru günes açar ortalık bahar yerine döner. acayip değişkendir anlam verilemez
saçma sapan olan havadır. sabah güneşli ve yazın geldiğinin habercisi olan bir güne uyanırken akşama doğru yağmur yağması ve sizin t-shirtle kalmanız durumudur. berbattır.
oha bunu bile eksileyen var oha
insanın bursa da sevdiği insan varsa havası ne olursa olsun çokta enterese etmeyen bir durumdur efendim.
zaman zaman sapıtan bir havadır.

ama çokça aklımı başımdan almaktadır.
şu günlerde boğucu derecede sıcak olan havadır.
güvenilmemesi gereken havadır.
günlük güneşlik modundan şakır şakır yağmur moduna geçmesi an meselesi olan havadır.
ne yapacağı hiç belli olmaz.
yazları sıcaktır. bide nemlidir. böyle tıklım tıklım otobüse falan bindiğinde lanetler ettirir.
otuz beş senedir bu toprakların evladıyım ben bile çözemedim, babam da çözememiş, dedem "bi siktir git" dedi, o derece.
yaz okulunda adamın amına koyan bir havası vardır. gözünüzü kapatıp kendinizi suudi arabistan'da hayal edebilirsiniz o derece.
bolca rutubetlidir. kışın tokat gibi vurur yüzünüze, yazın da seraplar görecek kadar yakar sizi cayır cayır.
yanar dönerdir dikkatli olmak lazımdır.
4 mevsim nemlidir.
havası tamam da suyunu da eklemiş evliya çelebi ve bence harika iş çıkartmış:

"Burusa'nın havası suyu

Su ve havasının güzelliğinden halkının yüzü kırmızıdır. Ama Uludağ kapattığından lodos'lu günlerde havası ağırdır. Fakat kadın ve erkek güzelleri gayet çoktur. Kadınlar güzellikte ve iyilikte ileri olup konuşmaları da boy boşları gibi vezinli ve kafiyelidir. Burada erkekler uzun ömürlü olurlar. Halkı nazik vücutlu, beyaz tenli, gönülleri sevgi doludur. Konuştukları zaman, sonunu düşünerek, uzağı görerek açık bir şekilde konuşurlar. inci saçan sözleri insana tesir eder ve gönül rahatlığı verir. Çünkü her biri, bir velîden feyiz almıştır.'" *
şu beş günde ağzıma eden, ama memlekete ayak bastığım şu saatlerde de bereket dağıtan havadır. pazartesi geldim bursaya ve cuma gününe kadar, hayatımda hiç yanmadığım kadar yandım,bunaldım susadım.bu gece serin memleketime döndüm ve ne ögrendim? bursada yağmur varmış? hadi güzel sebep bulayım bursa,ben gittim diye ağlıyorsun, değil mi?neyse kandırmayayım kendimi.
yesil otobusleri tarafindan hizla kirlenendir.
Kutahya havasi soluduktan sonra bir daha hayran olunandir.
ömrümün sonuna kadar solumak istediğim havadır.
dengesiz.
kız gibidir. Ne yapacağı belli olmuyor.
Türk askeri gibi her an her şeyi yapabilecek kapasitededir.
gosterir ama elletmez bi havaya sahiptir bursa. sicak dersin soguk cikar aman diyim.
gün içinde 3 mevsim yaşatma kapasitesine sahip havadır.
sisli, buğulu ve efsunludur.
an itibariyle lodosludur. * terasınızda eski bir salıncak varsa ve saat 04.00 ise tribe sokabilir.
Yüzüne gülüp arkandan iş çevirenler gibi bir havası var.