1. 1.
  kimlerin açtığı henüz bellirsiz ama belli ki hınç almaya yeminliler. Bunu da eğlenceli bir şekilde yapmaktalar. ben girdim ve bir sürü film izledim. gerçekten de "bunlar da film " dedirtiyor insana.
  5 ... mkasap
 2. 2.
  Gece twitter'da gördüm. Pek eğlence çıkacağa benziyor. Kategorilerden birinin açıklaması çok hoşuma gitti:

  lokman hekim'in bile çare bulamadığı bu filmlerle ilgli rivayet şöyle şöyledir:

  derler ki; yecüc ile mecüc yeryüzüne bu filmlerin suretinde inecekmiş. böylece gökteki rahatı bozulan mesih dünyaya tekrar inmek zorunda kalacak, kadim dostu musa'nın asasını -aga iki dakka versene şunu- şeklinde isteyerek denizleri yarmış olan, bu yüzden hala ıslak olan asayla bu yönetmenlerin kıçına kıçına şefkat tokatları vuracakmış. dayaktan sonra cebinden çıkardığı iki adet tarkovsky filmini bunlara vererek- filmler yeterince uzun, aranızda paylaşın kavga etmeden. herbiriniz bir sahnesini tam anlasanız yeter zaten- diyerek tembihte bulunup, tekrar göğe yükselecekmiş. dünya artık güzel filmlerin çekildiği mutlu ve mesut bir yer olacakmış.

  bakın kimmiş o nasihatperestler:

  diyerek ayar veriyorlar. Helal.
  3 ... sudokumadokunma
 3. 3.
  facebook grup sayfaları ise buymuş
  http://www.facebook.com/g...18889078146464&ref=ts
  3 ... mkasap
 4. 4.
  Bir de mailime şu geldi. Basın bülteniymiş:

  türkiye’nin ilk film çöplüğü açıldı: [http://www.bunlardafilm.com]

  ülkemizin ilk film çöplüğü olan “bunlardafilm.com” teknolojinin gelişmesiyle birlikte üretilen başarısız film oranından rahatsız olarak, doğal bir refleks sonucu yayın hayatına başlamıştır. özensiz, seyirciyi aldatmaya yönelik ve tekdüze olan filmlerin yapım koşullarına bakılmadan, hemzemin bir sahada kıyasıya eleştirileceği sitede, tür ayrımı olmadan, kısa ve uzun her çeşit filme yer verilmektedir. eleştirilen filmleri çeşitli kategorilere bölerek değerlendiren sitede, her filmin neden o kategoride olduğuna dair de açıklamalar bulunmakta.

  “ensenizdeyiz...” mottosuyla yola çıkan site, sinemanın tutkuyla yapılan yeni söz söyleme sanatı olduğunun artık unutulduğunu, tektip bir sinemaya doğru gidildiğini ve kimsenin yeni birşeyler söylemeye cesaretinin olmadığının da altını çiziyor. filmleri bu bakımdan ayrıştırmalı çöp toplama tekniği ile toplayarak kategorilendiriyor ve seyircinin beğenisine bir de bu gözle sunuyor. bunu yaparken film için çalışanları da unutmayarak, geniş bir arşiv oluşturmayı da ihmal etmiyor.

  artık filmlerin bu kadar pervasızca ve ne verilirse yer bu halk düşüncesiyle yapılmaması için kolları sıvayan site, gerçek sinema severleri bünyesine bekliyor.

  [http://www.bunlardafilm.com]
  ... sudokumadokunma
 5. 5.
  (bkz: karşı hayat)
  ... vesaire