bugün

insanlara iyi görünmenin önemini hatırlatmak için, dişlerimi fırçaladım, sakalımı taradım, kıyafetlerimi ütüledim ve ayakkabılarımı temizledim.
Dışarı çıkmadım ki göz zevkleri bozulmasın.
Yusuf yazıcı'nın kaçırdığı gole küfretmedim.
toplum o orjinal küfüre hazır değildi.
Kendimi toplum içinde daha yeterli ifade etmek ve ifade edileni anlamak için kitap okudum.
Toplumun faydasına bir şey yapmak gönüllülük gerektirir. Böyle bir davranışta bulunanlara topluma örnek olan insan denir. Toplumun sana tepki vermesini beklemek gönüllüğü bozar ve devamlılık gücünü zayıflatır.
Dinlemenin önemini göstermek için, arkadaşımın aşk acısını anlatışını sözünü kesmeden iki defa dinledim.
sabahtan beri malak gibi yatıyorum. bi ara dışarı çıktım sigara almaya. marketin 12 yıllık kadrolu kedisinin başını okşadım belki sayılır bu. sonra da eve döndüm ve o saatten beri yatıyorum. daha 3.5. saatim daha var yaparız herhalde birşeyler.
dışarı çıkmadım.
götümü devirip yattım.
karakola gidip imzamı attım. herşey bensiz temiz bir toplum için.
Yürüyüşe çıkıp, pazar sporu yapayım derken, evin hemen yanındaki oyun parkındaki, lollipop kâğıtları, cips ambalajları, dondurma çubukları yığınlarını görünce temizliğe verdim kendimi.
Henüz toplum uyuyordu, popolarında pireler uçuşurken, rezilliklerini topladım.
Daha ne yapayım?!
Bir kafede çay içerken sakin duruşumla, sakinlik ve sessizliğin güzelliğini göstermeye çalıştım.
(bkz: içindeki şeytana sus demek)
Bir arkadaşımın anlattıklarını dinledim. Ayrıldığımızda çok iyi hissediyordu.
propaganda.
Sayılırsa Düzelmesi için küfrettim. Kurallara uymaları için daha çok küfrettim. Birbirlerine saygı duymaları için kendime olan saygımı yitirdim.
Regl olduğunu söyleyen arkadaşıma çay ısmarladım, kadınların hayattaki öneminden bahsettim.
köşeden zamanı izledim. Hayata iyi bir şey yapamasamda en azından zarar vericek şeyler de yapmıyorum. Bu yaşama devam etmemi sağlıyor.