bugün

atatürk bir şekilde yaşıyor olsa ve seçimlere girse kazanıp kazanamayacağı sorunsalıdır.
kişisel görüşüm kazanacağı yönünde. ancak tahmin edilenden daha az oy alırdı herhalde. nedeni ise akp'ye oy veren kesimin büyük çoğunluğu* ve akp'ye oy vermeyenlerin bir kısmı* tercihini başka partilerden kullanacaktır.
düşüktür.
Yaşıyor olsaydı eğer seçim olma ihtimali yüksek olmayan bir durumdur.
bugün kurtuluş savaşı olsa türkiye'nin kazanma ihtimaliyle aynıdır.
(bkz: öyle olsa böyle olsa)
(bkz: halamın bıyıkları olsa amcam olurdu)
şayet atatürk akp'Den daha fazla kömür ve gıda yardımı yaparsa kuvvetlenecek ihtimaldir. bildiğiniz gibi para ile satın alınacak vatandaşımız çok fazla.* *

edit: niye kötülüyorsun lan yalan mı ?bir çuval kömüre vermedim ben(oyumu)
(bkz: hanım odunu uzatır mısın)
açık ara farkla kazanması kuvvetle muhtemeldir.
tahmin edilebilecek sonuçtur.
o güzel insanlar güzel atlarına binip gittiler.
%52 zira geri kalanın nereye oy verdiği belli.*
(bkz: akıl akıl gel götüme takıl)
atatürk ölmeseydi zaten onun adını kullanıp milleti bu hale getirenler olmayacaktı. eşinin ve annesinin başörtüsü olduğu için türban diye bir sıkıntı olmayacaktı. ilk öğretmenlerden bazılarının çarşaflı olduğu, bunların atatürk le fotoğraf çektirdiği de düşünülürse kamusaln alan dı, hizmet veren di, alan dı, kıldı tüydü tartışmaları olmayacaktı. herkes eşit haklarla yaşayacak ve hoşgörü ortamı olacaktı.
%100 dür.

edit/ bu entry 4 arti 4 eksi oy almış ve beni kararsızlığa sevketmiştir.
dünya yıkılsa , ordan uzaya çıksak , bi kara deliğe yakalansak , acaba kollarımız bacaklarımız mı uzar , yoksa bi aNDa enerji bulutu mu oluruz? bunun bile olabiliritesi atatürk'ün dönüp de ülkede seçime girmesinden daha yüksek..saçmalamanın ülkeyi akp ve diğerleri gibi ayırıp germenin luzumu yok..hele de olmayacak sorunsalları olsaydı nolurdu gibi yutturarak!
tabii atatürkün hala geri dönmesini bekleyen ," beni görmek vucudumu görmek değil , düşüncelerimi yaşatın yeter "mealli binlerce lafı olan bi adamı hiç anlayamayıp adına sözüm ona methiyeler düzmenin en hafif tabirle dangalaklığına girmiyorum bile..
atatürk olsaydı insanlarımızın bilinçli oy vermesi için elinden geleni yapardı ve insanımız cahil olmazdı. ab ülkemizi aralarına almak için bir şeyler yapmaya çalışırdı. cahil olmayan halkın da kime vereceği bellidir.
tanım:yüzde yüz ihtimaldir.
her ne pahasina olursa olsun kendisinin mecliste bir numara olacagi kesindir. ancak ona oy vermeyecek essek sipalari olacaktir ki , atamiz bunlari onceden görmüs bizi uyarmistir...
aslında kazanma ihtimali çok yüksektir zira kendisine oy vermeyenler ipe gidebilir.
üzerine beyhude tartışmaların döndüğü ihtimaldir.

yine ağlama seansları, yine "atam sen dirilsen, ne güzel olurdu şu ülke, hiç sorunumuz kalmazdı" şeklinde boş, manasız ve bir insanda adeta "tanrı kudreti" vehmeden, eline sihirli değnek verilmiş bir insan tasavvurundan şapır şapır dökülen çığlıklar, hezeyanlar.

ne zaman bıkacaksınız "atatürk gelse, güllük gülistanlık olurdu her taraf" zihniyetinden, "atam atam sen kalk da ben yatam" zırlamalarından?
[ (laik insan sayısı + çağdaş insan sayısı) - (cahil insan sayısı + türbanlı insan sayısı) ] : 100 = bugun secim olsa ataturk un kazanma ihtimali
(bkz: istiklal mahkemeleri)
bazılarının dusundunden daha yuksek bir ihtimaldir. bir iki baldırı cıplak camur attı diye atamız degerini yitirecek degildir.
%53.2 geldi ilk olarak içimden, akp'nin aldığı %46.8 i hesaba kattığım için, bir %5.5 de dtp için düşelim, %47.7 alır bu durumda.

not: kafadan hesapladım, hatalı olabilir.
not2: akp ile dtp yi aynı kefeye koymuyorum, atatürkçülükle ilgi bakımından yaptım hesabı.
not3: sıkılırsam silerim, kimse vay efendim ben eksiledim ondan sildi diye tribe girmesin.
(bkz: türbanı kullanırsa silip süpürür)
yüzde bilmem kaç oy aldık diye muhtelif organ loblarını yanaklarından yanlara çekmek suretiyle ikiye ayırarak gösterenlerin isimlerinin bugün türkçe olmasını sağlamış ve yine bugünkü oyları almalarını sağlayan demokrasiyi ve sistemi getirmiş büyük önder olmasından mütevellit, böyle bir kıyaslamaya girerek oy çetelesi tutanların kimin sayesinde o gevşek sırıtışla bu hesap kombinasyonunu yaptıklarını ilk başta belirtilen muhtelif organ yapısına tıpa edip çekileceğim seçimdir.