bugün

yakışıklıysanız bakarız ya gel hele.
Haddimi biliyorum.bu cümleyi sık kurarım.
Bakar bakar merak etmeyin
görsel
özgüven sorunlu er kişi beyanı...
bu şekilde düşünmeyin, her kızın her erkeğe bakma potansiyeli vardır...
abinize güvenin, en fazla red edilirsiniz ama en azından şansınızı denemiş olursunuz, red edilmek dünyanın sonu değildir.

90'lı yılların sonlarında Bodrum'da bir çocuk vardı, Don Juan Kazım, 1 sezonda 100'den fazla ilişki yaşayan tam bir çapkındı bu arkadaş, tip desen tip yok, boy desen yok, kalıp desen yok, yani hem çirkin hem şekilsiz bir eleman. Öyle zengin filan da değil, orta direğin ortası standart bir eleman.
Peki neydi Kazım'ın sırrı ?
kendisiyle röportaj yapan yerel televizyona söylediği şeyi senelerdir unutmam..."erkekler 1 gecede en fazla 1 bazen 2 kıza teklif ediyor ve red edilince de dünyası yıkılıyor, ben günde 10 bazen 15 kıza teklif ediyorum ve red edilmek umurumda bile değil, çünkü o gece beni red eden kız, mekandan başka bir kızla çıktığımı görünce ertesi gece beni kabul ediyor. Red edilmek dünyanın sonu değil ve son hatun kalana kadar şansınızı deneyin, kimin kabul edeceği asla belli olmaz"

kısacası beyler, red edilmekten korkmayın...hatuna karşı bir şey hissettiyseniz gidin konuşun...
yurdum erkeklerinin hayatlarında önemli bir eşiktir.
Doğrudur.
dediğim kız var.

kız hem çok güzel hem iyi kalpli beni ona yakıştıramadığım için hiç açılma niyetinde bulunmadım.
Ergen iken ben de derdim ama zaman ve şartlar neleri değiştirmiyor ki.
ben böyle düşünüyordum özgüvenim yoktu, bu sebeple uzak durmuştum. daha sonra kendime güvendim, yapabilirim dedim, açıldım ve gerçekten de bakmadı.
özgüvensiz tip davranışı.
hayatım boyunca hiç oyle komplekslerim olmadı. isterse kralı olsun.
Hayatımın özeti.
Ben bir kere bu kız bana bakmaz deyip uzak durmuştum. Sonra yakınlaştım ve gerçekten bakmadı.
kısacık boyumla bana bakmayacak kız yoktur.
bu kadar kardeşim.

net.
allaha karşı isyan içeren tehlikeli bir fikir.
Maçı izlediğim yerde size gelin bir şey anlatayım. Sene 2006 askerden yeni gelmişim yağız bir delikanlıyım müzik işini bahane edip çarşıda ev tuttum artı fabrikada çalışıyorum felan tabi evi 3 kişi tuttuk arkadaşlar inşaatta çalışıyor evin içi toz toprak, bende bir köşede kulağımda kulaklık bass gitar çalışıyorum neyse mahallede bir kız var sormayın kız aokağa çıkınca herkes iptal millet işi gücü bırakıyor dönüp bakıyor felan. Ben grup arkadaşlarıma dedim lan bu kızla nasıl konuşucam felan diye bizim gitarist " ben o gıZı tanıyom biZim oguldaydı" dedi. Vay amk senin niye söylemiyon lan dedim. Neyse bi gün çağırdılar bunlar beni cafe ye oturduk çay içiyoruz bizim gitarist dedi bah sana bi süprüzüm var beyecan yapma dedi ben anında heyecan yaptım öyle deyince ve bi baktım kız kapıdan girdi. Bütün cafe döndü tuğçe ye bakıyor tuğçe salına salına geldi masaya oturdu. Tokalaştık felan arkadaş tuğçe dedi ben atladım hemen biz aynı sokakta oturuyoruz dedim şak dikkatler üzerimde ama kalbim nasıl çarpıyor duracak amk. Hadi ya felan dedi tabi ben kızı hep camdan dikizlediğimden. Tabi bende kendine güven felan sıfır tip desen bilmiyorum yani boy desen 1,70 kız pearcing felan takıyor. Çok tatlı bir kız. Neyse çıktık eve doğru yürüyoruz dedim;
Uzun zamandır seni görüyorum seninle konuşmayı çok istemiştim dualarım kabul oldu çok mutluyum
Dedim. Kız döndü bana baktı gözlerinin içi gülmeye başladı.
Amk tabi benim arkada bir ses dublörü var gibi bir konuşuyorum.
Dedim akşamları eve dönmeni bekliyrum genelde şu saatte geliyorsun seni görmek için uzun uzun cam da beklediğim oluyor dedim. Hadi yeaaa felan dedi güldü.
Mahalleye geldik tam ayrılacağız numaranı ver gelmeden önce seni arayayım boş a bekleme dedi. Yemin ederim. Aynı akşam bana çiğköfte getirdi kapıya kadar. Bundan aonrasını anlatmıyorum. Hepsi kelimesi kelimesine şahsım tarafından 2006-2007 sezonunda yaşanmış olaydır.
Yani demek istediğim o kız bana baktıysa başka kızlar da size bakar fazla şey yapmayın. Güzel kızlar kendileriyle konuşmaya cesaret edemeyen erkekler yüzünden gidip çirkin mühendislerle evleniyorlar gidin konuşun oğlum korkmayın.
bakar arkadaşlar, bakar. bugüne kadar, bu yaşıma kadar hangi kız bana bakmaz dediysem, hepsi bana baktı. şöyle ki;

bunu ego kasmak için söylemiyorum. yaşım olmuş 27. 28'ine şunun şurasında birkaç ay var. üç hanelere olta sallamış bir vaziyetteyim. öyle aman aman bir tipim de yok. standart mı desem, normal mi desem bilemedim. şakaklarda saç kalmadı. sözlük genelinde takıldığım zaman, yazarların genel itibarı ile genç ve sağlıklı olduğunu gözlemliyorum. iyisiniz dostlarım, hem de çok iyi. bakmayın siz bana, 45'lik ehhtiyarlar gibi konuşuyorum ama, inanın hayat beni yıprattı bir zamandan sonra.

konudan sapmayalım; dediğim gibi, ultra sonik bir tipim yok. yurdum insanına pek benzemiyorum ama, öyle aman aman yakışıklı da değilim hani. hayatım boyunca çok güzel kadınlarla birlikteliğim oldu. bahsi geçen kadınların tipine bakınca bile, benim yanıma yakıştırmazdınız o derece. "bu kadın bana bakmaz abi" dediğim tüm kadınlar bana baktı. bu işler tiple olmuyor inanın. çok klişe konuşuyorum belki ama, samimiyetimle söylüyorum durum böyle.

yaşı nispeten ufak er kişilere karşı bir iki tavsiyem olacak;

- ne istediğinizi bilin
- kimseye bağlı olmayın
- çevreniz dahilinde, domine karakter olun
- iki kelam etmesini bilin
- göz kontağından kaçınmayın
- dik durun
- genel kültürünüzü geliştirin
- gelecek vaad edin
- maddi geliriniz şahsınıza münhasır olsun
- sakın ola, yavşak olmayın

bu dediklerimi ister yapın, ister yapmayın lakin, inanın tescilli.

not: işbu entariyi şakakları açık, göz altı torbaları şişik, ve bilfiil her gün alkol tüketen bir adam olarak yazdım. dilerseniz kaale alın, dilerseniz şöyle bir kenara tükürün. mutlu olun dostlar. kolunuza güzel kadınlar tutunsun.
T: çoğu türk erkeğinin diline yapışmış olan cümle.
Ya o bakmaz dediğiniz kızda bu bana bakmaz diyorsa?
Şansınızı deneyin.
Öz güveni olmayan erkeğe köpek bile dönüp havlamaz.
kızla sevgili olduktan sonrada aynı psikoloji içindeyseniz içiniz içinizi yer.
kısa yaz canımı ye. inşallah bakmıştır kiz sana okumadım çünkü.
Adam şurda kendini mutlu edecek küçük masumca bir sebep bulmuş, hepimiz sırf mutluluğu sürmesin diye ağzımıza geleni söylüyoruz. Bazen başkasının mutluluğuyla bile mutlu olabilir insan, bir deneyelim derim.
(bkz: bugün de polyanna olduk çok şükür)

Tanım: bir cümle.
Çirkin kızlara cirkin oldukları icin yazmiyorum guzel kizlarada bana bakmaz diye yazmiyorum genel olarak kizlara yazmiyorum.
Bakmamış kardeş işte baksa hikayenin sonu böyle bitmezdi. En azından ismini öğrenir sosyal medyadan bulurdun. Neyse yine de umudunu kaybetme tabi.
öğrenilmiş çaresizliğin abazanlık versiyonudur.