bugün

.... ve bu dünyadan başka dünya yok.
diyerek devam edegelen, sagopa kajmer'in "karikatür komedya" isimli şarkısının sonundaki skit.
The Thin Red Line adlı James Jones eserinden uyarlanan 1998 yapımı Amerikan savaş filminde geçen bir replik. Aynı zamanda sagopa kajmer'in şarkısında geçer. bir diğeri de şudur ki, o da Sagopa Kajmer'in "Mütalam" adlı şarkısında geçmektedir:

"Kalıcı olan iki şey var. Biri ölü, öbürü de Tanrı. Ee o kadar bunları unutmasam iyi olur. Bu savaş, Bu savaş sonum olmayacak, senin de sonun olmayacak…"
Zoru başarmış hiçlik makamına ermiştir.
"yokluğun cehennemken varlığın mutluluğun nirvanası" sözleriyle ilişki kurulabilecek önerme. ayrıca doğrudur, kanımca.
Doğru olan şey.

Zira o kadar bayanı idare etmek imkansız.
Dogru bir söylemdir. Düşünsenize dünya'da teksiniz, başka hiç bir insan yok. Markete gidiyorsunuz bomboş, parka gidiyorsunuz bomboş,sokaklar caddeler bomboş, zombi filmlerindeki gibi. Gerçekten tüyler ürpertici.
Bu dünya olduğunu vurgulamanız iyi olmuş. Güneş sisteminde acaba hangi gezegende diye içim içimi yiyecekti, yargısı.
Her rast geldiğimde beni etkilemeyi başaran replik.

Boşluğun üzerine kuzey göklerini yayar, Hiçliğin üzerine dünyayı asar..
ne demek isteniyor bu cümlede?
Saçmalıktır. Asıl tek başına olan bir erkek, başlıbaşına bir güçtür. Düşünecek bir ailesi vs yoksa, o erkeğin önünde kim durabilir. Ailevi zaafları yok ve sonuna kadar özgür.
puhahahahahahahaha
duyduğum en komik fıkra amk.

regl olan benim ya, sevgiye ve ilgiye aç olan benim ya,
dizi izleyip hayalller kurup "ahhh keşkeee" diye geri zekalıca tavırlara giren benim ya.

tabi bir kadınsız bir hiçim.
puhahahahah

güzel şaka.
Bu ezikliği kadınlar kendilerine yapmıyor. erkeklerin de artık titreyip kendine gelmesi gerek. Yok tek başına erkek hiçtir, yok her başarılı erkeğin arkasında bir kadın vardır, yok karım olmasa ben bir hiçim vs vs bu tür varoluşunu karşı cinse endekslemiş yaklaşımdan erkek sıyrılmalı.

Ben erkeksiz hiçim diyen bir kadın yok ortada. Dile getirse de iyi gözle bakılmaz. Peki Bu zavallı söylemleri söylemek bizim için ne diye normalleşti? Şiir edebiyat etkileri mi getirdi bu noktaya? Yani illaki karşı cinse muhtaçsın bir noktada fakat kadınlar bunu yansıtmayıp sabah akşam erkeği itin götüne sokarken böyle teslimiyetçi aciz laflar etmeyi erkeğe münasip görmem.
tek başına erkek psikolojik yönden çok sağlam kişidir; tek başına kadınlar gibi.
"Mutlaka evlenin" demiş bir filozof. "Karınız iyi çıkarsa mutlu, kötü çıkarsa filozof olursunuz."