bugün

yılın 2010 olduğunu hala kavrayamamış bünyelerin yaptığı, japonların görünce haklı olarak 'oha' tepkisi verdiği sıradışı eylem. biz sizinle nasıl teknolojik çağa ayak uyduracağız bilemiyorum azizim, yani kahve makinası tonlarca varken hala cezve niye? çok pahalı bir şey olsa tamam derim ama değil. mesela benim her kahve çeşidim için ayrı makinam var, neden? çünkü ben teknolojikim, uzay çağına ayak uydurabiliyorum. elde cezve, belde mutfak önlüğü bağlı uzay çağına girmeye mi bekliyorsunuz? ay çok garip ya.
(bkz: teknolojikim)
(bkz: taş devri sözcükleri)
(bkz: ay çok garip ya)
adam belki cezvede seviyodur diyip geçilesi durumdur. üsütünde durmaya hacet yoktur.
ohooo o da bişey mi çaydanlıkta çay yapanlar da var hala. ben de anlamam zaten ağır ağır ocakta bakır kapta pişen ya da odun ateşinde pişen kahveden ne anlarlar? 1 milyoncudan gidip teknolojik bi laet alsınlar. modern olmayı özümseyememiş insan eylemidir.
(bkz: götüne buzlu badem sokan adam)
özünü kaybetmemeye çalışan milletimizin olayı.
türk kahvesinin tadı bir başkadır.o köpüğü ve telvesiyle bambaşka birşeydir.
(bkz: cezve ne lan)
cool adam klasiği.
(bkz: ölü taklidi yapın gider)
biz atamızdan dedemizden cezvede gördük-bildik. tadı cezvededir ve bu bir eksiklik-gerilik değildir.
vesselam.
(bkz: başlıktan yazar tahmin etmek)
asıl zevki orda onun . !
gayet tabiidir. tencerede mi yapacaktık?
yeni bir deneysel konu daha.

(bkz: cool adam)
olması gereken,şaşılacak birşey olmayan durumdur.
kız isteme merasimleri devam ettiği sürece değişmeyecek olan olaydır.
(bkz: gelin bu ne)
bir gün demli çayın, cezvede kahvenin ve fosur fosur sigaranın olmadığı bir yere varırsan bil ki, oraya hiçbir türk ayak basmamıştır...

(çerçeveletip assam mı ya, fena olmadı sanki.)
(bkz: kaçın kaçın ibrahim tatlıses mesaj veriyor)
kahveyi içerken alınabilecek keyiflerin nedenlerinden bir tanesi.
ayrıntıyı takılıp kalan insanların davranışlarını hareketlerini alaya alan klasik ''çağdaşlık takıntılı yobaz'' laflarından bir tanesi..
nostaljidir.
annnanı sökiiim nesrin cevadzade okudum.

gene çaylak olcam hissediyorum.