bugün

arabalarının arkasına bosna bayrağı asmak...

yoğun oldukları bölgedeki okullarda boşnakça konuşup gruplaşıp sağa sola sataşmak.

"bizden kız almak zordur önce boşnak olacaksın" gibi ilginçlikler içerisinde bulunmak.

börek yapmak.

sırplardan kaçıp yurda kabul edildikten sonra beleşe toprak-arazi sahibi olmalarıyla doğma-büyüme burada olanların haklarını gasp ederek yerleşmek.

ee sonuçta boşnak dediğin sırp olanın müslümanı değil mi?
Boşnaklar Türkiye ye gelip ,devletten yardım alıp yan yatmadılar,çalmadılar çırpmadılar,terörist olmadılar.Hepsi eşşek gibi çalıştı.Tekel i şişecam ı alayında çalışan tüm işçiler Boşnaktı . Türkiye de sporu sanatı siyaseti geliştiren dünyaya tanıtan Boşnak onlarca insan var.TSK da üst rütbelere gelmiş yüzbinlerece Boşnak var.
Sen bir boşnağa evini açarsan sana minnettar olur , evin giderini karşılar,kısa zamandada kendine bir barınak bulur çıkar evinden . Diğer orospu çocukları gibi bu ev benim sen siktirgit çık burdan demez!
Çünkü Boşnak Bosnalı Müslüman Türk tür.Evladı Fatih tir.
boşnak böreği.
Bir sey katmak zorunda mi ?
ülkemizin güzel kültürel renklerini daha da zenginleştirmişlerdir.
kol boregi. simdi de bosnak nefreti mi basliyor? bir tek bosnagin, vatanina, milletine, etrafina ne zarari oldu arkadasim. bazi seyleri abartiyorsunuz sanirim. bosnak kokenliyim.
şu başlığı açan ırkçı zekadan çok çok fazla şeyler kattığından kainat olarak emin miyiz?

cevap veriyorum, evet.

Şimdi Si*tirip gidebilirsin genç.
BOLIC MEÇHISTIRA CAKTIYA AMK. NE KATSINLAR DAHA. BIDE BALICI R.MADRIDE O KADAR PARAYA KITLEDIK.
hajrovic'ten bahsediyorsak bizi iyi yemiştir.
Ben boşnak saksosu diye bir şey biliyorum ama alakasız bence !
Ya da ırkçılık yapmak için söylenmiş bir yudum sözden biri mi !
VOLKAN ORTA VE LiSE DEKi SIRA ARKADAŞIM. BOŞNAKTI. SARIŞIN MAVi GÖZLÜ YUMURTA GiBi Bi OĞLANDI. ONUN DEYiMiYLE BABASI PASTACIYDI. OKULUN iLK GÜNÜ ÖĞRETMEN NE ZAMAN BABAN NE iŞ YAPIYOR DiYE SORsa O NAiF BiR ŞEKiLDE "PASTACI" DERDi. BEN DE "BABAM subay" DEMEYE ÇEKiNiRDiM o'nun peşi sıra..

VOLKANLA YOLLARIMIZ ÜNi. YILLARINDA AYRILDI..SONRA ASKERE GiTTiK. O PiYADE KOMANDO ASTEK OLDU, BEN iSE POŞET, BiTLi PiYADE..BEN TESKERE ALDIM. VOLKiM, ŞEHADET MERTEBESiNi.

iŞTE BiR BOŞNAĞIN TÜRKiYE'YE KATTIĞI.
ilik gibi kızlar şeklinde cevap verilmesi gereken soru.
Keşke her yerde olsalar.adam gibi adamlar.bu ülkede yaşayan bir gruptan daha fazla seviyorlar.kültürleriyle hemen uyum sağladılar.avrupa'da türk bayrağını dalgalandırıyorlar.bir yerde bayraklar inerken onlar türk bayrağını daha önce açıyorlar.kendilerini tanimlarken türküm diyorlar.yani atatürk'ün deyimiyle sadece kan bağı değil ülkü birliği.
Sıra Boşnaklara geldi, hadi bi karıştıralım lan sorusudur.
Geçtikleri her yerde iz bırakır ve daima hatırlanırlar.
Keşke tarihten başlasaydınız. Yok öyle 'dur lan ben bu başlık altında da görüniim, nam'ım yürüsün' Bayrampaşa'ydı, börekti - çörekti...

Benim merak ettiğim bu ülkede herkes fırsat buldukça o'nun - bu'nun nereden geldiğine, n'aptığına sarıyor bunu anladık da; Sen nereden geldin gardaşş? Sen ne kattın?
evvela güler bir yüz.
(bkz: Kıvanç tatlıtuğ)