bugün

niyet bozulunca ipe un serilir.
Şiddetli geçimliliktir efendim. Eşlerden birisi aile içi şiddetten dolayı boşanmayı talep edebilir ve de haklı bir gerekçedir.

Veyahut aldatılmak. Karakteri ya da zekasında bir sıkıntı olmayan insanlar bu durumu kaldıramaz haliyle bu fiili yapan kişiden hukuki yollarla uzaklaşmayı ister.
Heves ve sevinçle kurulan yuvayı yıkan sebeplerdir. Kimse istemez böyle olmasını ama sonuç ayrılıktır. Aldatılmak, şiddet görmek, anlaşamamak bu sebeplerden sadece bir kaçıdır. Asıl sebep sevmemektir.
ingiltere'de yapılan bir araştırma, erkeklerin mutlu, kadının mutsuz olduğu evliliklerde boşanma ihtimalinin yüksek olduğunu söylemiş.

--spoiler-- Alıntı
araştırmacılardan deakin üniversitesi’nde görevli ekonomist ve refah uzmanı cahit güven, yaşamlarından memnun olma bakımından benzer duygulara sahip çiftlerde evliliğin daha güçlü olduğuna inandığını ifade etti. güven, daha önce yapılan araştırmaların da öğrenim yaşı, köken, ırk, din ve sosyal geçmişleri benzeşen kişilerle hayatını birleştiren çiftlerin evliliklerinin daha uzun süreli olduğunu gösterdiğini hatırlattı.
--spoiler-- Alıntı

Kocalarına göre farklı sosyal geçmişlere sahip evli kadınların, ev işlerinin büyük bölümüyle ilgilenmek zorunda kalması veya kocalarından daha fazla kazanmaları durumunda açılıyor. çiftlerin aynı sosyal geçmişten gelmeleri, aynı dine mensup olmaları, iş bölümü yapılması veya kadının emekli, öğrenci ve ev hanımı olması "mutluluk aralığı"nın kapanmasını sağlıyor.

ee o zaman erkek mutlu, kadin mutsuzsa araştırmada, kocanın mutlu, kadının ise mutsuz olması durumlarında, çiftlerin boşanma ihtimali artıyor. bu vakalarda, mutsuz kadının boşanma prosedürlerini başlatmada, tersi durumdaki mutsuz erkeklere oranla daha "cesur" davrandığını söyleyebiliriz. Günümüz Türkiye'sine bakacak olursak bu sebeplerin yanında en ilgi çekici olanı ekonomik özgürlük olsa gerek. Zira aile içerisinde bir ekonomik eşitsizlik varsa ve iyi bir ahlak sahibi çiftler değillerse direk sorun teşkil ediyor. Özellikle kendisinden fazla geliri olan kadınlara karşı erkekler kendilerini gereksiz bir psikolojiye sokmakta. Kadın da bunu koz olarak kullandığında boşanma geç kalmıyor.

Son olarak Allah'tan kimsenin başına gelmemesini diliyorum. Özellikle Türkiye gibi bir ülkede dul bir kadın olmanın zorluklarını erkek olsam dahi empati yaparak anlayabiliyorum.
boşalma sebepleri diye okudum bi an.

evliliktir efendim. evlenirseniz boşanırsınız.
ihanet.
Evlenmek.
o kadar çok ki say say bitmez. eğer ki sabırlı biri değilseniz bu işe hiç girmeyin.
anal sex.
Ayrı bir insan olduğu gerçeği unutularak, kendi doğrularımıza ve kalıplarımıza uyan insan yaratma isteğinden ötürü oluşan sorunları kapsayan sebeplerdir.

Şuurlu ve istekli olarak karar verip, huyunu suyunu, boyunu posunu, algısını vizyonunu görüp, " ben bu insanla hayat sürerim ki" dediğiniz varlığa, evlendikten sonra, hayati zindan etmeler, kendi kalıbınıza sokma çabaları, kırmızı çizgilerine tecavüz etmeler, " benim" mantığından hareket edip denyolaşmalar vs...

Ee hani sevmiştin bu insanı, oturuşunu, kalkışını, esprilerini, giyimini kuşamını, esprilerine bayılıyordun!
N'oldu?

Bu Adam, evlenmeden önce de, 180 kiloydu,
Bu kız, ilk tanıdığından beridir tayt giyerdi.
Adam, anasına hep düşkündü, " Anacım" diye kayıtlıydı telefonunda.
Bu kız, gülmeyi hep severdi, basardı kahkahayı bilirdin.
Eee şimdi n'oldu da, yok kilo ver, yok tayt giyme, yok her gün ananı arama, yok ulu orta gülme kavgaları, bitmez tükenmez oldu hee n' oldu?

iyi düşünün azizim, gönlünüze uymayan, mantığınıza aykırı, görüşünüze ters, hayat tarzınıza uygun olmayan insanlarla evlenmeyin!
Değişir diye düşünüp, zavallı hayallerden uzak durun.
Birbirinizi yok etmeyin!
Kadın erkek gibi değil, insan olarak da sevdiğiniz insanlardan eş edinin. Mutlu evliliklerin tek sırrı bu işte!
evlenme sebeplerinin karşıtıdır.
Ayrılmada evlenme kadar doğal birşey. iki ayrı hayatın bir potada eriyip ahengi yakalamak zor zanaattır. Hedef uyumu yakalayıp sağlıklı nesil yetiştirmek olmalı. Bu işin fikri yönü pratik daha zor.
Gereksiz kısıtlama, kıskançlık, cıvıklık. Yanlış tanımak.
bir tek sebebi yoktur. herkes için farklı sebepleri var.

gözlemlerime göre özellikle erken yaşta yapılmış evliliklerde insanlar oldukları yerde kalmıyorlar. beraber gelişemiyor, arkaya dönüp bakınca "ben bu adamı/ kadını mı sevdim" diyorlarsa o evlilik yürümüyor.

bir önemli sebepte sorumluluktan kaçmak. genelde bir taraf evliliğin kaçınılmaz sorumluluklarını taşıyamıyor. ya yoruluyor ( böyle bir lüksü olmadığı halde) ya da tamamen reddediyor.

evlilik için gerekli olan şey; uyum, saygı, sevgi, sabır. bunlardan biri bile eksikse evlilik çatırdıyor ve boşanmak kaçınılmaz oluyor.
Erkegin bir sinir aninda yaptigi ahmaklik.
Kadinin o an susmamasi ve cevap vermesi.
Yemek yapmaması. Pardon ama elinden bir yemek yiyemeyeceksem her gün dışarıdan yiyeceksek ben bu parayı nasıl çekip çevireyim?

O feminist kafalar mümkünse evlenmeyin ablacığım . Zaten ortalama evlilik süreniz 5-6 ay oluyor bari başkalarını rahatsız etmeyin . Yazık.
Aldatılmak en büyük sebeptir. Diğerleri kaale alınmaz.
Boşanmaların buyuk sebebi evlilik. Evlenmeyin.
iki taraftan birinin fazlasıyla haddini aşması. Karşıdakinin tahammülsüzlüğü...
bir sürü sebebi vardı .boşandım paşalar gibiyim ve inan’ın çok mutluyum.
gençliğini yeterince yaşayamamışsan direk adliyeye gidiyorsun.
evli olmak.
Erken boşalma.
Her insana göre değişir.
biraz da gülelim.
görsel
güncel Önemli Başlıklar