bugün

Herhangi bir orta öğretim kurumunda bir süre bulunmanız sonucu aklınızdan çıkmayacak kelimeler dizini.. Bazen bunca şehit böyle bir nesil yetişsin diyemi verildi diye kendi kendinize sordurur.
kesinlikle doğru bir tespittir. büyüğüne saygısı azalmış, kimseyi hatta kendini bile takmayan, geleneksel ve kültürel değerlerimizi boş beleş bulan, herşeyi ben bildim havasında, burnu büyük, duyarsız bir nesil yetişiyor bunu bizzat hergün görüyor, deneyimliyoruz. (istisnalar hariçtir. )
Gündemden habersiz. blackberry denen aletle yaşayan. genel kültürü yerlerede seyreden. GDO yüzünden erken ergenliğe girmiş. bir nesil. yazık.
AKP'nin başarılarını sayarken 2002'de sadece Akmerkez vardı şimdi binlerce AVM var diyerek başarı ölçütlerinde güldürmüş nesildir.
artırılan din dersi, eksiltilen bilim dersleriyle çıtayı biraz daha yükseltecek olan akp hükümeti, bunlar gene iyiydi dememize vesile olacaktır.
Bu hep böyleydi!
fakat yeni fark edildi...
not: kıyaslama konusuna şehit'lerin katılması
ayrıca iç burkar!
boş denilen nesil!;
sadece boşluktan bakanın gördüğü tarafıdır.
gerektiğinde, Vatan için seve seve Can verir!
en az bin kere;
vatan sana canım feda
diyerek haykırmıştır, vede Haykıracaktır...
Elindeki cep telefonunun 'ya da iphone her neyse'mayın dedektörü gibi yürüken bile bırakmayan ve bu haliyle beni çıldırtan nesil.