bugün

var olsun....
okuyan insanı pişman eden kitaptır. çünkü hiç bitmemesi gerekir. o kadar akıcı o kadar güzel bir kitap ki insanı alıp geçmişe ötükenin o serin bozkırlarına götürüyor. insanı her satırında farklı bir ruh haline sokarken hem güldürüp hem ağlatabiliyor.
ötüken yayınevinden çıkmış, hüseyin nihal atsız'ın 'bozkurtların ölümü' ve 'bozkurtlar diriliyor' isimli iki eserinin birleştirilerek piyasaya sunulmuş halidir.
şu an okumakta olduğum hüseyin nihal atsız'ın iki eserinin birleştirilerek piyasaya sunulmuş güzel bir kitaptır.

kitap ile alakalı bilgi verirsek ;

türklerin savaşçı kişiliği gerçekten çok güzel anlatılmış. tabi bunu abartı bulanlar olacaktır ama sonuçta bir roman bu. ( rambo ve james bond'un yanında daha gerçekçi olduğu kesindir. )

türklerin törelerine ne kadar uyduğu kağanlarına ne kadar saygı duydukları birbirlerine olan bağlılıklarının mükemmel anlatıldığı bir eserdir.

sayesinde değişen kelimelerin gerçek türkçe yazılışlarını da görebiliyoruz.

sırf ideoloji sebebi ile fazla tutulmayan bir kitaptır.

avrupa hayranlığı yurtdışı hayranlığı yapılsa idi daha çok tutardı. veya nihal atsız ermeni katliamını onaylasaydı belki bu eseri ile nobel ödülü bile alabilirdi.

neyse güzel ve heyecanlı bir kitaptır. şu ana kadar sıkıcı bulmadım. ama bu benim olaya biraz taraflı baktığımdan olabilir.

okunması tavsiye edilir.
Kendi öz yurdumda ben miyim garip?
Beni bir köşeye atan utansın,
Eğilmiyor diye kurdu hor görüp,
iti el üstünde tutan utansın.
Her Türk'ün alması gereken eser. Almak yetmez okumak lazım. Vaktiyle bir Atsız varmış...
zamanında hüseyin nihal atsız kendi gözetimi altında sinemaya uyarlanmmasını istemiş, kaale alınmamış bu isteği.
(bkz: Tolstoy un savaş ve barış kitabı)
(bkz: Dostoyevski nin suç ve ceza kitabı)

(bkz: Salak yemin ediyorum geri zekalı bu çocuk)

(bkz: Bozkurtlar)
hüseyin nihal atsız'ın bozkurtların ölümü ve bozkurtlar diriliyor kitaplarinin birlestirilmis halidir.
tamamen ön yargılar ile bu denli büyük bir edebi eser okunmamaktadır.

kitabı okurken kendinizi ötüken'de bir çadırın içinde o günleri yaşarken bulursunuz. o denli güzel bir anlatımla kendine bağlar.

kitap olanı şöyle dursun, mitolojide Türkler'in ulusal sembolüdür.
En sonra ölüm kızı onun eline bir sağrak sundu. Kür Şad bu acı sağrağı gözünü kırpmadan içti. Atının yelesine kapandı. Başını dayadı. Sağ elinde kılıç hâlâ sımsıkı duruyor, sol eli sarkıyordu.

Kür Şad ölmüş, fakat attan düşmemişti.

Ölmüş, fakat yenilmemişti…
kitap bitti boşluktayım alın okuyun bu ülkücü kitabı ıyyh okumam ben mahir çayan ın hayatını okuyacam diyenler de okusun güzel kitap.
görsel
Nihal Atsız'ın yazdığı Kürşad ve 40 çerisini anlatan (bkz: Bozkurtların ölümü) ve Kürşad'ın oğlu urunguyu anlatan (bkz: Bozkurtlar diriliyor) eserlerinin birleşimi olan kitaptır.

Göktürklerin bozkır yaşamını çok iyi bir şekilde anlatmıştır Atsız. Kitabı okuduktan sonra içinizden kitap keşke bitmeseydi dersiniz.

Atsızla tanışmam bu kitap sayesinde oldu (biraz geç olsa da). Tarihini bilmek isteyen Her Türk gencinin okuması gerekir.
görsel
dirilecekler az kaldı!
uludağ üniversitesi'nde geniş bir çevreye sahip olan jandarmayla bile gizli bir birlik içinde olan insanlar topluluğu.
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar