bugün

istanbul un afedersiniz yarrak gibi bir yer olmasıdır.

kumru dediğiniz de karışık falansa kendimi keseceğim.
istanbul' da yenen kumrunun kumruyla, midyenin midyeyle, kokoreçin kokoreçle, (bulunsa dahi) boyozun boyozla ve gevreğin gevrekle alakası yoktur. Bunları henüz izmir' de yememiş insanın yedim demesi yanlıştır. yani bir şekilde üretimi yapılsa bile lezzeti orjinalinin yanından geçemeyecek düzeyde olunca istanbullu tarafından pek tutulmuyor, satışı yapılamıyor. Ben boyoza şerbetsiz baklava diyen insan gördüm, nasıl bir şey yediyse zavallım...
beslenmenin insan psikolojisi üzerindeki etkilerinden doğan sebeplerdir.

sonra bütün insanlar izmirliler gibi olur falan.

allah muhafaza.
Sadece istanbulda değil izmir dışında hiç bir yerde yoktur. Sebep aramayın.
hafta içi unkapanı sgk önünde seyyarda gördüm nasıl mutlu oldum nasıl sevindim anlatamam ama yanına yumurta haşlayacak vaktim yerim yoktu o yüzden hiç girişmedim çünkü ya izmir tulumu ve mis kokulu domatisle yada yeni haşlanmış yumurta ile kombinleyeceksin ki tadı olacak.
izmir'e has bir yiyecek olduğu için olabilir. evet.
ilk entrye cvp olsun istanbul'da kumru yiyemiyorsun yediğini sanıyorsun. Ama boyoz öyle yediğini sandiracak bir yiyecek değildir. Sen biyiz diye eline açmayı alıp gezerken yasak oğlanın donersin ama karışık tostu konurde yapıp eline verince kumru yediğini sanarsin bilmeyenler de bunu kumru sanar orası ayrı.
Oy kendimden sıkıldım AMK. Neyse boyoz izmirden başka gerçek tadında yiyemeyeceginiz ender şeylerden biridir. Bir diğeri için bakınız kumru.