1. 1.
  bostonnhl'de temsil eden buz hokeyi kulübü. sarı siyah renklere sahipler, formalarının önünde de nah kocaman b harfi var.
  1 -1 ... der meister
 2. 2.
  son birkaç senedir saha avantajı elde edip alttan gelen takımlara tokatlanan, fakat bu sene zincirlerini kırmış bir görüntü çizmekte olan ekip. ilk turda montreal'e karşı 2-0 geriye düşmelerine rağmen seriyi son maçta, uzatmada buldukları golle 4-3 aldılar. yarı finaldeki rakip saha avantajını elinde bulunduran, geçen sene 0-3 geriden gelip seriyi 4-3 kazanarak tarih yazan ve bunun psikolojik avantajıyla sahaya çıkacak olan flyers idi ancak işler öyle bir gitti ki boston seriyi 4-0 ile aldı götürdü. doğu finalinde tampa bay lightning ile oynayacaklar.
  ... dick advocaat
 3. 3.
  doğu finali yedinci maçında, sahlarında tampa bay lightning'i 1-0 ile yenerek finalde vancouver canucks'ın rakibi oldular.
  ... dick advocaat
 4. 4.
  canucks deplasmanındaki iki maçta da direkten dönüp, evlerindeki ilk maçı 8-1 lik skorla kazandılar ama bu demek değil ki dördüncü maçı da alacaklar. Seriyi 2-2 ye getiremezlerse kupaya uzaktan bakarlar.
  ... dick advocaat
 5. 5.
  serinin dördüncü maçını, sahalarında 4-0 lık skor ile kazanıp seriyi 2-2 ye getirdiler.
  ... dick advocaat
 6. 6.
  serinin yedinci maçında, deplasmanda 0-4 lük skorla kazanıp stanley cup'ı kucakladılar.
  ... dick advocaat