1. 1.
  ingiltere kendi icinde county ve borough'lara ayrılmıstır. her iki kelime de ilce demektir. borough olarak isimlendirilenler parlamentoya uye gonderen ilcelerdir ve kendi konseyleri vardır. ornegin; enfield, county(ilce) olan middlesex'in semtidir ama aynı zamanda londra'nın borough (konseyi olan ilce)'udur.
  (bkz: county)
  2 ... ms.viking
 2. 2.
  (bkz: brough)
  1 ... eurasian
 3. 3.
  amerika ve ingiltere de township yani kasabaların yönetimindeki türkçe karşılığı ile köylerin belediyelerine verilen isim.
  günümüzde muhtarların çaresizliklerine ve il ve ilçe yönetimlerinin kayıtsızlıklarına terkedilen türkiyem köylerini düşününce amerikan sisteminin neden bu kadar cazip(başbakanımız amerikalılardan daha fazla amerikancı) ve amerikan halkı neden bu kadar mutlu insan anlayıveriyor.
  2 ... turkpence
 4. 4.
  birleşik krallık'ta ve bu ülkeyle tarihi bağları olan diğer ülkelerde kullanılan bir yönetim birimi adı. ülkelerde farklılık gösterirler. dingiliz sistemi yazılmış zaten.

  amerikanya'da ise 8 eyalette borough ayrımı vardır. ülke eyâletlere, eyâletler borough'lara ayrılır. diğer eyaletlerde county olarak geçer bu idari birimler.
  1 ... sadaeke