bugün

memleketimizde bolca bulunan insancıklardır...
bu gerizekalılar kendi ağızlarına sakız ettikleri ideoloji hakkında bi bok bilmedikleri gibi milliyetçilerede uluorta istediklerini söylemeyi marifet sayarlar...
onlar için hayat sallanan kasımpaşa * modundadır...
anca forumlarda,sözlüklerde falan boruları öter...
gerçek hayatta terslediğin zaman kıçını öpücek kadar korkak ve karaktersiz heriflerdir...
genelleme yaparak odunluk kimdedir acaba diye beni düşündüren başlık.
eğerki görüşlerini ve fikirlerini gerçekten savunuyorsa takdir edilesidir.

şöyleki eğer biri bmw gibi bir arabaya sahip ise toplumun zengin diye tabir edilen üst gelir seviyesine mensuptur ve kaybedek çok şeyi vardır. evet parasız birinin düzene isyan etmesi normaldir zaten kaybedecek pek çok şeyi yoktur ama üst gelir grubundaki biri kominizmi savunuyorsa saygı duyulasıdır. bu sadece kominizm içinde geçerli değil herhangi bir uç siyasi görüşü savunanlar içinde geçerlidir.

(bkz: ona buna bok atıp aşağılayan odunlar)
(bkz: arabasına göre insanı kategorize eden odunlar)
(bkz: hakaret etmekten zevk alan odunlar)
bir değişik versiyonları da convers giyip emperyalizm, mc donald's ve amerika karşıtı olan tiplerdir. (bkz: enteresan)
komünist her şeyin en iyisine layıktır şeklinde savunma yapan insanlardır...
(bkz: boş küme)
mcdonaldsın gencturkcell kampanyasından da yararlanmayı ihmal etmeyen tiplerdir..
''acaba parası olan komünist olamaz mı? komünistler illaki bizim gibi fazla parası olmayan insanlardan mı çıkacak? komünistlik eğer tamamen eşitlikse neden komünizmi sadece belirli bir topluluğa hak görüyorsunuz? e o zaman nerede kaldı eşitliği?'' gibi soruları aklıma getiren cümle.
günü geldiğinde bmw sinin satılıp yerine 15-20 tane gider araç alınacağının bilincinde olması gereken kişidir.
piyaaasaaa yapmaamızzzz engelleneeeemeezz şeklinde slogan attıkları rivayet edilmektedir.
kapitalizm üretim ve tüketimin içiçe olduğu bir süreçtir. çağımız insanlarının kapitalizmden soyutlanarak bırakın bmw'yi nefes bile almaları mümkün değildir. kıçımızdaki dona kadar bu sistemin ürünüdür.
Karşı olmak, eleştirmek katılmamak anlamına gelmez. savunmak da kullanmakla alakalı değildir.
Evinde galatasaray bayrağı olmayan birine sen galatasaraylı değilsin yakıştırması yapmak kadar cahilcedir.

ulaşım aracı olarak bakıldığında bmwnin diğer araçlardan farkı yoktur. otobüse binmek de aynı açıdan değerlendirilebilir. otobüs firması da kapitalisttir ve her bilet alındığında ya da otobüsün koltuğuna oturulduğunda araç biraz daha eskimiş olacağından ve yeni araç ihtiyacı doğacağından belediye otobüsüne binmek de kapitalist bir eylem olarak tanımlanabilir.
üretim açısından bakıldığında ise üretim sürcinde daha fazla işgücü ve sermaye sömürüsü taşıdığından bmw için en fazla diğer araçlardan daha kapitalist diyebiliriz.

artı kapitalist kavramı sadece patronlar yani üretim sürecinin elemanlarını ve sermayeyi elinde bulunduranlar için geçerlidir. ne kadar paran olursa olsun, patron değilsen kapitalist de değilsindir. eğer bmwyi üretmiyorsan ya da satmıyorsan istesen de kapitalist olamazsın. sabancı holdinge ceo bile olsan yine de proleteryadansındır. patron için üretimi yöneten ücretli kölesindirr. Ücretin miktarı önemli değildir, önemli olan köleliktir.

marksın kapitalinin bugün satılabilir bir ürün haline gelmesine bile şaşmamak gerekir. kapitalist odunlar adı altında açılacak bir başlık açılsaydı en azından tutarlı olurdu, cahil kalmamak gerekir. Kelam edilmeden önce ne anlama geldiğini sorup, öğrenmek gerekir.

(bkz: komünizmin ne demek olduğunu bilmeyen odunlar)
(bkz: meşe odunu)
(bkz: kıçımızdan komünist uydurmayalım)
(bkz: ben neden görmedim bunlardan)
doğu almanya komünistleridir.
(bkz: bmw si olan komünist olamaz)
(bkz: bi siktir git çay koy ya)
komünizm gelince bmvsini devlete hibe etmesi muhtemel ! insan.
çavuşevsku yu kendine örnek alan kişidir.
her sol gorusluyu komunist sanan zihniyetin yanilgisidir. nasil ki dincisi, ulkucusu, ayrilikcisi, liberali, sagcisi, ikinci cumhuriyetcisi bmw aliyorsa; solcusu da komunisti de alir.
komunizm nasılsa utopya diyerek, babasının komunist dönemlerinde biriktirdiği parayı çatır çatır yiyen adam.
boş kümedir. olsa ben bilirim.

(bkz: bmw)
(bkz: black magic woman)
"fikri ne ise zikri de odur " deyimini yerle bir eden eylemdir.
bi bana nasip olmamıştır bu olay.
(bkz: bmw mi kıskandı ondan böyle huysuz)*
her bmw ile gezeni komunist, her komunisti bmw ile geziyor zanneden odunlar tarafından hayata geçirilmiş başlık ve düşüncedir. * not: o bu değil de şimdi komunistler ile ilgili saçma başlıklar açan yazarların sürekli kullandığı ancak bir türlü kendilerinden başka kimsenin göremediği durumlar mevcuttur.
mesela bu bmw ile gezip komunist takılanlar denilmiş ve eklemiş ülkemiz de çok var. merak ediyorum kaç tanesini gördün? tanıdın veya her bmw sürene sen komunist mi takılıyorsun diye mi soruyorsun? ne ak ne? söyle..! *
"benim niye bmw'em yok lan" dedirten başlık.

ya ben komünist değilim. Çünkü bmw'em yok.
ya da ben odunum. Çünkü komünistim.

(bkz: Bir yerde yanlışlık var ama nerede)
(bkz: yeni başlayanlar için komünizm)

(bkz: komünizmin seyri)