bugün

kesinlikle ve kesinlikle her ilkokul öğrencisini gollum etmiş, hülyalara sürüklemiş bir hollywood yapımıydı. çocuklarda onulmaz yaralar açmıştır.
türkçe adıyla açık çek 1994'te gösterime girmiş bir hollywood filmi. 12 yaşındaki amerikan bebesi preston (pirestın) bisikletiyle gezinirken bir limo çarpıyordu kendisine ve o hengamede bisikletin masrafı için limodaki dayı minik yavruya yanlışlıkla açık çek veriyordu. sansar pirestın çekin üzerine kemiksiz bir milyon amerikan doları (niye iki yazmadıysa) yazıp bunu da türlü hinliklerle (Sesini değiştirerek, kendini osman macintosh falan gibi bir isimle tanıtarak) tahsil ediyordu. daha sonra gelsin şatolar gitsin dev ekran tiviler. kah şato bahçesine carting pisti yaptırışı kah fantastik ablaları kendine hizmet ettirişi çok fena örselemişti masum beynimi. zehir gibi girmişti kanıma.
neyse ben bu filmi izledikten sonra bi'fiil iki yaz çarpacak pahalı araba aradım, umarsızca. sonra idrak ettim tabi. arabaya çarpsam ya da o bana çarpsa bu araba ya renault manager, optima falan olacak, ya da sopa yiyeceğim üstüne. o değil de hadi diyelim oldu, üzerine bir milyon dolar yazdığım açık çeki ziraat bankasında sıra bekleyip mi bozduracaktım lan? bozdursam tarla tapa mı alacaktım şato kalmadı diye? hey allah'ım, bodrum kalesine ortak olurdum artık. bu aptallıkla bu yaşa gelebilmiş olmama şaşıyorum şimdilerde.