bugün

(bkz: inanma seni sikecek)
dibine kadar sömürülmeye hazır mısınız?
Bu cümleyi kuran ve arka fonda gerilim müziği çaldıran patrondur.

- Aha yine silkecek

Diye düşündürür.

Ha patron olarak sınırlamamak lazım, bu cümleyi kuranların alayı kolpadır.
Sekreteri s*kmenden belli.
eski patronumdur. sürekli siz ( ben ve mühendis arkadaş ) benim evladımsınız diyor. du.. bir süre sonra "biz bir aile isek neden ailen gibi davranmıyorsun" ve "bizde senin oğulların isek neden öz olan çalışmadığı halde bizden daha fazla para alıyor" sorularını sorana dek. sonrasında pek söylemez oldu. kısa süre sonrada ayrıldık zaten *

işçiyi ayakta uyutacağım diye yapmayacağı şey yok bu işverenlerin. özellikle kurumsallaşamamış müesseselerde hep bu şark kurnazlığına başvurur yaşı büyük olanlar yani yıllardır ticaret ile uğraşanlar. yemeyin hakkınızı isteyin her daim. aile ayağı.. neyse işte anladınız.
Bizimki her toplantıda söylüyor bunu. Sonra bizi gülerken yakalayınca fırçalıyor.
Sikecek bari nikah düşsün istemiştir.
sizi gaza getirip kapitalist sisteme daha çok hizmet etmenizi sağlayan patrondur.
neden? kazandığını bölüşüyor muyuz diye sorulacak patrondur.
kazanırken teksin, harcarken teksin, şirket türbülansa girince aile kavramı aklına geliyor denmesi gereken patrondur aynı zamanda.
bu, uzunun işler sarpa sarınca aynı gemideyiz demesine benziyor.
Öyle patronu götten sikeyim. Maaşlardan konu açılınca da afrikalıları örnek gösterir.
Porsche a beni de bindir o zaman.
bunu diyen müdürler okul katkı payı parası ister normalde ama siz bilirsiniz...
En ufak performans düşüklüğünde kapının önüne koyacaktır.
T: yalan söyleyen patron.
inanmayın silkeleyecektir.
Kıvama getirmeye uğraşıyordur.
Aile, bağlılık, anlayış, fedakarlık gibi ulu kavramları çıkarları uğruna kullanmakta sakınca görmez.

Azınlıkta olup Aileyiz diyerek aile reisi gibi hakkaniyetli davranan patronlara selam olsun!
Kendisinin ailedeki rolü ise para babalığıdır.

Gülünç bir durum.