1. .
  yaşanan okullardaki bit salgini hadisesinden sonra, öğretmenlerin öğrencilerin saçlarını "bit var mı, yok mu" diye ellerindeki kalemlerle kontrol etmesidir. yüz kızartıcıdır, hele ki saçta bit çıktıysa, utancından yerin dibine geçmeye sebeptir.
  başka bir kontrol için;
  (bkz: okullardaki tirnak kontrolu).
  1 ... asiti kaçmış kola
 2. .
  ilkokul birinci sınıfta her pazartesi sabah müdür yardımcısının sınıfa gelip yaptığı kontroldü.
  2 ... doktor sağbırakmayan
 3. .
  bitleri kontrol etmek. 8 tane olursa ona da dijital sistemlerde byte deniyor.
  1 ... deli bozgun dolu dizgin
 4. .
  ilkokulda sınıfa baskın yaparcasına giren müdür ve ekibi tarafından gerçekleştirilen kontrol. müdür hemen talimat yağdırırdı operasyon yapmanın heyecanıyla öğretmenlere. öğretmen elinde kalem saçları karıştırırdı. şüpheli gördüklerini hemen kenara çeker, bi şampuan ismi yazdırırdı. kenara çekilen arkadaşlarla saçları tekrar kontrol edilip öğretmenin temiz onayı alınmadan yakın temasa girilmezdi.
  ... gonulcelen
 5. .
  öğretmenlerin ellerinde kalemlerle yaptıkları ve hallerinden bu aktiviteden memnun olmadıkları(acaba banada sirayet eder mi endişesi) anlaşılan okul klasiklerinden.
  ... handushka
 6. .
  ilkokulda öğretmenim tarafından ne zaman yapılsa bana haz vermiş, beni zevke getirmiş, rahatlatıcı ve mayıştırıcı etkisini gözardı edemeyeceğim, zaman zaman birileri bitlense de yapılsa dediğim kontroldür. artık öğretmenin ellerinden midir bilemiyorum resmen kafama masaj yapılıyordu.
  şimdi bile aklıma geldiğinde homer simpson gibi tepki veriyorum lan. sapık mıyım neyim.
  ... solid_snake