bugün

cahil olabilir , anlamamış olabilir ama bu sonradan görme çakma entellerin elinde kamerayla rezil edebileceği anlamına gelmiyor. ne demek kayda alıp hakaret edip izinsizce görüntülerini paylaşmak? bu suçtur. bu aileyi sözde rezil ettiniz ya ülke aydınlandı bir anda rönesans yaşadık anasını satıyım...

üzüldüğüm bir ailedir.
çomar familyasına ait yeni türkiye grubudur.
7/24 halkçıyız diye geçinen semaverle mangalı bir birinden ayırmaktan aciz entel konuşma tarzı bile aşagilayici mal solcuların ifşa ettikleri hatalı ama gariban aile.
Sikimin solcusu o çocuk o yaptığın piçligi ömür boyu unutamayacak.
Sikimin solcusu o gariban çocuk arkadaşlarının içine nasıl çıkacak?
Sikimin solcusu o çocuk ömrünün sonuna kadar düştüğü bu kepazeligi unutabilecekmi?
Aile hatalıdır ayrı uyar geç beyinsiz plaza solcu ergeni.
Hani halkçiydın noldu gavat?
Not: laik seküler bireyciyim.
hatalı olmakla birlikte kameraman ve 15 santimetre yukarıdan yürüyen ekibi kadar küstah değillerdir. işin garibi o aile ortalama bir Türk ailesi. bisikletli grup muhtemelen 4 yıllık fakülte bitirdiği için asil zanneden insanlardan oluşuyor. incelik çok başka bir şey.
kendilerini videoya alıp internete koyan, bu yaptığıyla da kıvanç duyan ruh hastası tipten daha aklı başında ve olgun kimselerdir. kimisi de üzerlerinden geçeceğini söylemiş. güldüm.

(bkz: havlayan köpek ısırmaz)
Sırf hakkında yazabilmek için aylardır girmediğim facebooka girdiğim ama sayfalarına yazmayı beceremediğim, bisiklet her yerde adlı grubun "ulan ben niye sosyal medyayı sarsacak bi görüntü yakalayamıyorum" serzenişine gark olmuş (bkz: derdini sikeyim) ve kendi sanrısına göre aradığı fırsatı bulmuş embesil üyesinin yanına bisikletçi ve tehditkar bir kezbanı da alarak görüntülediği ailedir.
Aynı zaman da son derece kibar ve malesef nasıl davranacağını bilemeyen ailedir. Kendilerine kalkmaları söylenince itiraz etmeden kalkan, buna rağmen ısrarla polisi arayacam diyen yelboz sarıya, "aramayanın Amına koyum" ya da "kalkıyoz ya, ne tatava yapıyon daha. Kapatacam azına şimdi bi tane" şeklinde çıkışmak yerine arayın hanfendi şeklinde diklenen ve bu şekilde eşinin ve çocuklarının önünde "okumuş tayfa"dan yediği ayarı kısmen yumuşatmaya çalışan bir aile reisine sahiptir.
Diğer yandan her lafı manipüle etmeyi gayet iyi beceren kameraman bisikletçi bir yandan alttan alta ne kadar medeni olduğuna dikkat çekerken diğer yandan "sizin görüntünüzü çekmem yasak ama Polis bana bişey yapmaz, hem zaten polisi de çekmiştim ki" Minvalinde bişeyler saçmalıyor. Beyefendinin medeniyeti polisin etki ettiği alanlarda geçerli demek ki. Yoksa yaptığı şeyin yasal olmadığını bildiği halde "Polis bişey yapmıyo yeaa" diyerek çekmeye Devam etmezdi.
Ulan bisiklet süren öküz karşındaki adam muhtemelen ne dediğini dahi anlamıyorken sen onunla iletişim kurmaya çalışır gibi yapıp ne diye tribünlere oynuyorsun. Ne diye adamın anlamayacAğı dilden amcık amcık konuşup triplere giriyorsun. Ayrıca "paylaşmak zorundayım" ne demek, biri açıklasın benim aklım almıyor. Niye zorundasın. ifşa etmeyeni sikiyorlar mı sizin grupta? Niye zorundasın hele sen önce onu bi söyle bana.
Bu ailenin yerinde olsam o kamerayı adamın götüne sokardım. Kızımı ve eşimi yaptığımız bir hatadan dolayı rezil edecek şekilde görüntüleyp, bir de paylaşacağını söyleyen adama o gidonu sokardım. Bu aile az bile yapmış. Sen adamın Suratına kamera tut, karısının kızının fotoğrafını çek, bunu Paylaşacam, herkes ibret alacak de, üstüne üstlük yanında ki kezo adamların gözüne baka baka, ki kalktığını gördüğü halde, polisi arasın, sonra da aileyi suçla, vay amk ne ala memleket.
Belli ki adam bilmiyormuş, e üstüne orda oturmak için diretmiyor da. Tek yaptığı, ailesinin önünde çizilen imajını Kurtarmaya çalışmak. Bu kadar doğal bişey olabilir mi? E sen niye polisi aramak konusunda diretiyorsun? Hadi o kezo zaten peki Sen niye face e atmak zorunda oluyorsun?
Ulan nasıl da nefret ediyorsunuz değil mi bu halktan? Nasıl da üstünsünüz bizden değil mi? Bizim yüzümüzden "türkiyeden siktir olup gitmek" istiyorsunuz değil mi? Siktirin gidin o zaman. Biz burdayız.
Not: bu entryden "bırakın adamlar semaver yaksın" anlamını çıkaran mallar olursa hiç şaşırmam.
(bkz: 6 sikmiş)

daha fazla konuşmaya gerek yok aslında. adamlar piknik yapanları öldürecekler lan nerdeyse. insanlıklarını siktiklerim.
Kendilerine "ortalık kan olur, çarparız" dendiği halde "hele bir çarp da, gör senin götünden nasıl kan alıyorum" demedikleri için son derece medeni ve yapıcı bulduğum aile.
ekşi sözlükte linç edilen ailedir. allahın sevimsiz entel bozmaları sizi...

https://eksisozluk.com/bi...4556861?a=latestfollowups
kendince piskilet yolu düzünde piknik yapan aile. Yaptıkları düşüncesizlik seçkin kabalığıyla sınanmış. Bisiklet yolunda piknik yapmanın ya da yapanlara bu şekilde davranmanın savunulacak yanı yok.
Normal ailedir. Az uyarirsiniz o zaman laf dinlemiyosa sikayet edersiniz. Ha bakın anadolu comari falan diyen olmus. Ben anadolu comari degilim ama lak diye antrikotu mangali koyarim ortaya. Iznim olmadan prim yapmak için beni kameraya çeken sele götlü entel bisikletcinin de anasini sikerim.
2003'den beri yenilgiye uğramış olan laik, beyaz türk kesimini rahatsız etmiş ailedir. istediğiniz kadar dalga geçin ya da küçümseyin, 2023 türkiye'sinin temsilcisi tam da bu ailedir. zaten sadece propaganda amaçlı yapılmış bir video olduğunu yolun tamamı görüldüğü karede görebilirsiniz. ulan laikçi ezikler, işiniz gücünüz kara propaganda, yalan, iftira. ondan sonra bu halk beni neden sevmiyor. e sevmez bile amk, hatta nefret etse yeridir.
aile de, bisikletçiler de haksızdır.

orası bisiklet yolu olmasa dahi, yolda piknik yapılmaz, adı üstünde yol, insan geçecek oradan. ama ortada kurallara uymayan birini gördüğümüz gibi elimize kamera alıp internette deşifre edemeyiz. şu haliyle aile bisikletçilere dava açar ve kazanma ihtimali çok yüksek olur.

Tatlı dille söylense belki de herşeyin düzeleceği bir olayı, "yok yok arayayım polisi, isminiz neydi?" tarzı içi boş yaklaşımlara indirgeyen o bayanı anlamak çok güç. baba kadına hanımefendi diye seslenerek saygısını bozmuyor, sen kendin de ismini soracak hakkı nasıl buluyorsun. şikayetini yap konu kapansın bu kadar.

Ben izmirde yaşadığım bir olaya çok benzettim bu olayı.

izmire ilk üniversite için gittim ve 18 yaşındaydım. arkadaşımla aynı üniversiteydik ve gezmeye gittiğimizde, şehri bilmediğimizden tedirgin oluyorduk. O izmir'in meşhur 169 una bindik alsancağa gitmek için. ben ilk bindim oturabildim bir yere, ama o kadar kalabalıktı ki arkadaşım arka tarada doğru sürüklendi. yanıma da yaşlı bir teyze oturdu. ben arkadaşımı göremeyince tedirgin oldum (dalga geçmeyin ailemizden ilk uzak oldugumuz zamanlar) ve onu aradım. ineceğimiz yeride bilmediğimizden, arayıp inerken bir arkaya bakacağım, dikkat et filan dedim. Bu esnada yanımdaki yaşlı bayan,

"afedersiniz ama telefon kullanmak yasak arabada"

dedi. bende elimle bir dakika işareti yaptım ve hızlıca konuşup kapattım. Sonra döndüm ve durumumuzu anlatacakken.

"siz herhalde göremediniz, arabada konusmaya izin verilmiyor, suradaki tabelada görebilirsiniz"

dedi. güzel dille bir yasağı anlatmış oldu bana. bende durumu anlatıp arkadaşımı kaybetmek istemediğimden acil konusmam gerektiğini söyledim. kadın tabi tabi dedi ve sonra muhabbet ederek yola devam ettik.

yani demek istediğim, güzellikle konusacagınız zaman da olayı çözebilirsiniz. eğer çözemiyorsanız yapacagınız sey deşifre etmek değil, gerekli yerelre müracaat etmek olmalı.
iki üst jenerasyondan atasının da köyünde şalvarla nerelerde piknik yaptığı belli olmayan, bisikletiyle kültür ve modernizmde çığır açtığını sanan, yeni nesil entelektüellerin saygısızca ve gizliden görüntülerini alıp, sanal ortamda yaydığı ailedir. konudan bağımsız; ben beş yaşından beri bisiklet sürücüsüyüm, metropol bisikletçileri kadar bisiklete anlam yükleyenini görmedim. günümüzde maymunlar da bisiklet kullanıyor, siz ne ayaksınız anlamadım.
40 derece doğu merdiyeninin doğusunda yaşamına hunharca devam ediyordur.
örnekleri bizim apartmanda bol bol bulunan ailedir. kız çocukları evde kafalarını şişirmesin diye apartmanın koridorlarına yaygı serip, bırakıyorlar evcilik oynasınlar... tabi ki kapı önlerine değil, biraz yana. zira kapı önleri ayakkabılarıyla dolu. bununla da yetinmiyorlar. zaman zaman yine koridora yaygı serip mantı açıyorlar en hijyeniğinden!...

bunlar böyledir işte. doğurmaya gelince hesapsız kitapsız doğururlar, bakmaya, sevmeye, özenmeye, korumaya gelince ara ki bulasın...

sonra? "efendim, halkımızı aşağılıyor adi laikçiler..." yok ya! aferin mi demeliydik? "efendim kibarca uyarsanız?". sanki uyarınca laftan anlıyorlar da! videoda görülen aile iyi yine. çoğu aynen şu sözlükte yazan bazı "halkçılar"(!) gibi kafa göz dalmaya hazırlar. bunlar da sanırım sayıları bisikletçilerden az olduğu için geri bastılar.

bana kimse bunların yaptıklarını bilmeden yaptıklarına inandıramaz. kim ki bunu söyler asıl halkı öküz yerine koyan odur. ne demek bilmeden yapıyorlar? etraflarında hiç kurallara uyan aile yok mu? görmüyorlar mı? gördüğü halde anlamayana öküz denir. hayır, o kadar da değil. elbette görüyorlar ve anlıyorlar ama kurallara uymaya niyetleri yok mesele odur.

yine de bisikletçilerin konuşma tarzını sevmedim o ayrı...
piknik yapabilecekleri herhangi bir alan bırakılmadığından bir nebze haklı olan ailedir.
bunlar yine iyi çomar ailesidir. fazla sorun çıkarmadan iş tatlıya bağlanmış. siz gelin de bizim mahalledeki çomarları görün amk! apartmanın bahçesinde kuru dalları yakanları mı ararsın, apartman içinde anaokul kuranlar mı demezsin, tavuk besleyip fasülye sırığı dikenleri söylemiyorum bile hem de garaja. hatta geçen ağustos şöyle bir olay oldu: yan apartmandaki anadolu çomarı öküzbaş alyon familyasına mensup işgüzar koca arka bahçenin tüm kuru-yarı otlarını ve dallarını toplayıp apartmanın ön bahçesinde yakmak suretiyle yok etmek istemiş bu efendi, tabii sonra tüm mahalleyi duman kapladı. neyse adamın bahçesine gittik bizim yönetici ile "abi neden yaktınız bak evlerin içi duman doldu söndürün lütfen falan" dedik çomar amca:"nabayım gardaşım çöpçü almıyor yoh diyor" şeklinde cevap verdi, biz de :"çöpçü alır poşete koymanız lazım yoksa belediyeye şikayet edeceğiz" dedik ve akabinde önce sözlü sonrada iteklemeli tacize uğradık neyse ki bizim yönetici mahallenin tanımışlarından da kavga çıkmadan olay sonlandı, zabuta geldi ceza kesti. özetle, bu durumu eleştiren insanlara eltist bilmeme ne diye sataşanlar o sizin sataşan yerleriniz s.kyim. hep bunlara prim veren bu çomarları tepemize çıkaran sizlersiniz. belki de bu gibi durumlarda rol almış çomarlardansınız!

(bkz: anadolu çomarı)

(bkz: akp seçmeni)
Ne aileymiş artık yeter aq dedirten durum.
görende bütün yolu kaplamışlar insanların geçmesini engelliyolar zannedicekler, sanki dersin hollanda da bisiklet yolu ne yolmuş ya.
bir aileden önemli mi !
entel dantellere dert olmuş ailedir. sözde mesaj veriyorlar iki bisiklet sürdün adam oldun. amaç tamamen rahatsız etmek tek gram samimiyet yok. türk'üz biz mangalı seviyoruz arabada mangal taşıyan babalara sahibiz lan ötesi mi var? sen koca şehirde insanlara piknik yapacak alan bırakma sonra zırla. günde yarım saat enteller bisiklet sürecek diye yol ayırmışlar bir de. o bile size fazla. dua etsin adamlar sabırlıymış valla başkası olsa bıçakla kovalar o telefonuda bisiklet selesine yerleştirip gerek işlemi yapardı.
anti-entellerin "sen koca şehirde insanlara piknik yapacak alan bırakma sonra zırla." demesine vesile olan ailedir.

arsızlığın bu kadarına da pes doğrusu! yahu şehirde piknik yapacak alan bırakmayan kim? bu familyanın desteklediği zihniyet değil mi? hani şu kupon arazi takipçisi başı büyükler filan?
medeniyet seviyesinin zirvesindeyizdir ve tek sorunumuz bisiklet yolunda piknik yapan ailedir
klasik bir tük ailesidir sahilde piknik yapıyordur yolda görsem hiç ilgilenmeden yanından geçeceğim ailedir
malesef bisiklet sürünce kendini avrupai entel sanıp karşılaştığı aileyi rencide edici konuşmalar yapan grup o aileden 40 kat daha cahildir daha aptaldır.

yolun kenarından geçip gidebilirsin normaldir dünyanın her yerinde bu tür olaylara rastlanabilir ama hayır bizim arkadaş o aileyi kameraya alıp medeniyet dersi vermeli çünkü türkiyenin buna ihtiyacı var ve bu videoyu tüm türkiyeye gösterip kendini mağdur duyarlı vatandaş ilan ederek ünlü olacaktır..
çomarlıkta kaçıncı seviye bu diye düşündüren aile tipidir.
Amsterdam' da olsa, üzerlerinden 874634 tane son hızla giden bisikletin altında kalacak ailedir.