bugün

sen o mehmetçiklere kurban ol. eğer o meclis bizim vatan uğruna ölen askerlerimiz için toplanamayacak kadar haysiyetsizse artık, yerin dibine batsın daha iyi! orası artık milleti temsil eden bir kurum değildir, çünkü millet diyor ki bir askerin kılına dahi zarar gelse o meclisi ayağa kaldırıp gerekeni yapacaksın. yapamıyorsan aha kapı aha sapı!
önümüzdeki ilk seçimlerde "yine" oylarını arttıracak partinin üst düzey (!) yöneticisinin beyanıdır. ee boşuna dememişler deveye diken diye.
- şehit mi? amaaaaan canım sen de koy götüne...

(bkz: şerefsiz)
ama maaşımıza ikiyüz TL zam yapılacak olsaydı hemen toplardık şeklinde devam edecek cümle.
Bu sözü söyleyenlerin insanlıktan haberdar olduklarınnı sanmıyorum.Üzülmese bile insanların acılarına saygı duymayı bilmeli insan.Tabi nede olsa 30binlirası olan evine dönerken olmayan dağlarda leş kovalıyor. Arkadaşlar bir bakın şu haberlerde ki şehit evlerine siz hiç villadan çıkan şehit gördünüzmü.Ne bekliyordunuz ki. Şehit haberleri geldiğinde yıllardır söylenen beylik bir söz bıçak kemiğe dayandı başka numara varmı.Ondan sonra herkes hayatına kaldığı yerden devam ediyor. O bıçak kemiği nezaman kesecek merak ediyorum.
anlayamadığım şey bu tarz açıklamalar yapan adamlar milletvekili, bakan, parti başkanı cart curt. çoğu da iyi eğitim görmüş adamlar. sokaktan rastgele 500 adam toplasan olaylar karşısında bu kadar saçma konuşmazlar.
ağzına sağlık dediğim demeçtir.
siz miydiniz icraat icraat gayrisafi milli hasıla duble yol diyen. alın size duble yol
alın size yüzde elli.

yanarım yanarım da o gencecik saf yürekli art niyetsiz mehmetciğe yanarım. bir alay koyun yüzünden hayatının baharında öldüğüne yanarım.
Sokaktan toplanmış adamların canı acıyor ondan daha mantıklı konuşurlar bunlara bi giren çıkan yok ki. Ekmek beleş su beleş 2 sene vekil ol emekli ol adamlar neden kassın kendini. Acıyı yaşayan bilir.
bir de "ben polisimi ezdirmem" diyen bir şahsın polisinden görüntüleri izliyoruz.
http://ulu.so/uyrjby
Van'lı kürt söylemi. Keşke biz de "birkaç kürt öldü diye deprem meprem yardımı yapamayız" deseydik. Bunların anlayacağı tek dil budur.

Ayrıca mecliste toplansan ne olacak lan. 30 senedir toplandın da ne oldu.
hüseyin çelik bu sözlerle geçtiğimiz günlerde gebertilen amcasının oğlu terörist sebahattin çelik'in intikamını almıştır...
sabaha bu dandik haberle başladım. sabahın 9u. bugün iki sınavım var, el insaf.

şimdi öncelikle "meclis" nedir bi ona bakmak lazım, sen oraya nasıl geldin mesela, kim getirdi?

ben istiyorum lan oraya gidip bir şeyler yapmanı, seni bunun için oturttular çünkü oraya ( şerefsizim ben oturtmadım ) o yüzden de yapacaksın, eşşek gibi yapacaksın, çünkü senin işin bu işin.

hem sen kimsin, sen kimsin ki bu vatan için kanı toprağa dökülmüş adam için kalkıp da "bi kaç mehmet yav hehe" gibi bi üslup kullanabiliyorsun. sen ne yaptın bu memleket için de? al işte öldü çocuk. senin için beş kuruşluk değeri olmayan o çocuk bir ailenin biricik oğlu, annesinin göz bebeği, beslediği büyüttüğü gariban çocuk, öldü gitti al... sen ister aç meclisi, ister kapa, ister çal, ister oyna. zaten o çocuğu geri getiremeyeceksin. acıtasyon yapmıyorum lan, valla. şehit yakını gazi yakını bile değilim ben. ama şimdiye kadar şehit olanların niye öldüğüne, niye böyle olduğuna anlam vermeye çalışırken başka şeylerle meşgul olsaydım, şerrefsizim 3.99 gano yapmıştım ben. bi de ağlıyorum, öyle duygusalım. niye, çünkü algılar açık benim. bi de vicdan sahibiyiz çok şükür.

senin için hiçbir değeri olmayan o gariban ufacık çocukların kul hakkına girdin bi de, yazık. inançlılığına her ortamda bok sürdürmeyen sevgili akpliler, bunu da açıklayın hadi.

o değil de, geçen gün bir arkadaşım tartışma esnasında bana, "sen akp karşıtı değilsin, sen düpedüz din karşıtısın, ondan akp'ye saldırışın." dedi, üstelik oruçlu halimle aynen bunu söyledi.

ne diyeyim, ben bunlarla aynı allaha inanmak istemiyorum, bunlarla aynı allah korkusunu taşımak istemiyorum. eğer durum böyleyse, buyumdur, bi şey diyemem.

e şimdi, ne diyeyim, son sözüm de sadi celil cengiz'den gelsin, şimdi onlar düşünsün

gerçekten sevimsizsiniz lan, vallahi bak. ulu orta söyleme bari, fısıltıyla söyle. ben ömrümde bu kadar talihsiz bi açıklama daha görmedim. hadi dağılın şimdi.
acaba taban sayısı kaçtan başlıyor bu adamlara durumu idrak edebilmeleri için. şeytan diyor inşallah senin mehmet'in de gider de o muşmula suratını o zaman görürüm senin. yakında birkaç milletvekili kaçırıldı diye de aynı şeyleri söyler bunlar.
(bkz: birkaç veled i zina başta diye vatan bölünmemeli)
Şu hassas günlerde akım derken bokum demektir. Koca milletvekilinin böylesine paldır-küldür konuşabilmesi çok büyük kabahat. Şemdinli'nin bir kahvehanesinde 3-5 ahbapla konuşmuyorsun ey vekil!
ak parti destekçileri bu açıklamadan sonra ne düşünüyor acaba? görmezden mi geliyorlar?
yürekleri yanmıyor mu hiç? bu kadarı da ayıp artık demiyorlar mı? şerefsizlik diz boyu olmuş diye düşünüyorlar mı?

bana kalırsa ak parti'ye oy veren bir insan hüseyin çelik'den farksız değildir. daha önce rte'den farklı olmadığı gibi...
yüz binlerce kere lanet edilse bile, insanı rahatlatmayacak bir söylemdir. yazıklar olsun size'de sizi oylarıyla destekleyenlere'de. uyanın artık, bu adamlar bu ülkeyi ne hale soktular görün. Şehit askerlerimizin ruhları sizi rahat bırakmasın inşallah.
allah böyle içlerindekini dışarıya çıkartıyor işte. sorarlar adama sen ve senin sülalen acaba o şehitlerin kanının tek damlası eder mi diye.
milletvekiline zam gibi çok önemli görevleri olan meclisin boşyere! meşgul edilmemesi gerektiğini belirten vecize...
ölen mehmetlerden biri kendi çocuğu olsa bu lafı söyledikleri için keşke dicek zavallı insanların saçma savı.
(bkz: birkaç mehmet i şehit ettiler diye gündem olmamalı/#16534097)
şehit ve gazi yakınlarından utandım okurken. burnumun direği sızladı. bunları hala destekleyenler, siz nasıl şeref yoksunu ar yoksunu insanlarsınız? umarım allahtan belanızı bulursunuz da canını yaktığınız herkes görür o günleri.

vatanı uğrunda şehit olmuş çocuklarımızı aşağılayan hadsiz bir adamın sözleri... utanın, uyanın...
sizin oğlunuza bir şey olsa polisi sıraya dizdirirsiziz ama o mehmed ölünce bu kadar önemli olmuyor. sen bu topraklarda o askerler şehit olmasa rahat rahat yaşayabilir misin ? böyle vicdansız bir açıklama olamaz.
kime hizmet ettiği belli olmayan ve vatansız ölmeyi hak eden bir milletvekilinin hazin cümlesi.

zamları meclisten geçirmek için gece yarısı toplanırsınız, özelleştirme ihalelerindeki gizli düzenlemeler için de toplanırsınız. daha nice önemsiz konular için bir araya gelebilirsiniz. ama şunun şurasında terör sorunumuz var, amaaannn ne önemi var. gündemi değiştirelim hemen dersiniz.
evladını teröre verip yine de "vatan sağolsun" diyebilmek ne demek? sen de öz evladını bu toprağa yatırdığın zaman, belki anlarsın.
sözün bittiği yerden 9189238192381* kilometre gidinlince varılan yer. artık alıştığımız gaflardır. zihniyetini sikeyim böyle kafaların. maaşa zam desek koşa koşa gelirsin.