bugün

(bkz: türk kemiği)
(bkz: turan çıkıntısı)
ön kamerayı ayna yerine kullanıyorsa kesin türk kızıdır.
uzun yazıları okumamasından ve eksilemesinden *
coolluk budalası olup saçma sapan hareketlere bulaşmamasından.hiç olmazsa samimiyiz kardeşim insanı insan yapan da budur zaten .
Yere tukurmesimesinden!
Türk kızının dudaklarına yaklaştığında bıyık farkedersin. işte o tam anlamıyla türk kızıdır.
asıl ecdadı dünyaya korku salan yiğit cengaver ve mert bir kişi. şimdi ise kendini ezmeyi seven. sürekli kötü olan. en mutlu anında bile hesabı düşünen bir toplum. (bkz: kısa ve söz)
Kizsa kezbanligindan, erkekse cinsel sekse bulasmamisligindan...
turkuz, mutluyuz, gururluyuz ve bunun bilincindeyiz.
(bkz: ey türk erkeği birinci vazifen)
Çocuklarına nüfus cüzdanı çıkartırken, erkek çocuklarının yaşını askere geç gitsin büyük yazdıran, kız çocuklarının yaşını ise erkenden evlendiririz mantığıyla büyük yazdıran tabii ki bir Türk ailesidir. Başka yerde bu fiyata bulamazsın. şöyle bir dolaş tekrar bana geleceksin" diyen birini görürseniz bilin ki bir Türk esnafla karşı karşıyasınız. Nesneleri canlı varlıklara benzetme muhayyilesi ancak bir Türk'te mevcuttur. " Çiğneme şu eşek kadar sakızı", Gömleği sıcak suda yıkarsan böyle bit kadar olur.", Herifteki arabaya bak yılan gibi" Kağıt mendili kumaş mendil gibi günlerce buruşuk şekilde cebinde taşır. Rüzgarlı havalarda küller uçmasın diye küllüğe su koyar. Serçe parmağını kulağına sokup iyice sallayarak karıştırır. Ancak bir Türk gazete bulmacasını hep başkalarına sora sora çözebilme becerisini gösterip , kendisi çözdü diye sevindirik olabilir. Sakal traşı olduktan sonra kanayan yerlerine küçük kağıtlar yapıştırır. Soba borusu aktığında yoğurt kaplarını telle soba borusuna bağlar. Nezle olunca tuvalet kağıdını uzun bir şerit yaparak kullanır. Diş fırçasıyla dişini fırçalamayıp da saçını boyamak için kullanan birini görürseniz , o saçını seven bakımlı bir Türk'tür. Konuşma yeteneği olan hayvanlara ilk olarak küfür etmesini öğretir. Sahilde mayosunu kabinde giymek yerine arkadaşlarına havlu tutturarak giymeye çalışıp bir de arkadaşlarına "bakmayın lan" diye çıkışır. Çorabının kirlenip kirlenmediğini burnuna götürerek kısa süreli koklayarak anlayan kişi temizliğine düşkün bir Türk'tür. Daha birinci telefon zili çaldığında telefonun basına dikilen ama açmak için ikinci kez çalmasını bekler. Bir dükkana girip , onun bunun fiyatını sorduktan sonra "abi araba beş dakka dursun, ben hemen gelicem" deyip, 2 saat sonra gelir. Cebinden çıkardığı paraların içinde en eskisini özenle arayıp bulduktan sonra para üstü verir. Trafikte ambulansın pesine takılarak sıkışıklıktan kurtulup , uyanıklık yaptığını zanneder. Kağıt paraların üzerine not alır ve parayı harcadığı için notu kaybeder ve ya elden ele dolaşacağını bildiğinden komik yazılar yazar. ( Paranın ön yüzüne tehlike anında arkayı çeviriniz yazıp anında çevirince de simdi değil salak tehlike anında yazanlardan bahsediyoruz ..) Çocuğu yanlışlıkla elini kestiği veya düştüğü için ağladığında elini kesti veya düştü diye çocuğunu döver. Taksi tuttuğunda taksicinin yanına oturur ..Eğer üç dört kişi taksi tutuyorsa , taksi parasını veren kişi ön koltuğa oturur. Ütü fişi , teyp fişi veya televizyon fişi kablosunun bakir teli dışarı çıkmış ise çocukları elektrik çarpmasın diye bakir teli selobantla yapıştırır. Ailece televizyon izlenen bir evde kumanda babanın elindeyse ve o ne izlerse diğerleri de onu izlemek zorunda kalır. Çantasının içinde yeni tanıştığı birisine bile çekinmeden göstermek üzere en güzel fotoğraflarını ve aile albümünü taşıyan birisini görürseniz hemen boynuna sarılmayın yoksa çantayı kafanıza yiyebilirsiniz , çünkü o kişi bir Türk kızıdır. Bir Türk esnafı , müşterisinden aldığı parayı önce iki ucundan tutup iki defa gerginleştirir daha sonra da güneşe doğru tutup bakarak sahte olup olmadığını anlar. Evin bir odasının ampulü patladığı zaman yenisini almayıp da fazla kullanmadığı bir odanın ampulünü onun yerine takar. Evinde bulunan saksıların dibini kültablasi olarak kullanır. Dişlerini gazoz açacağı , fındık ve ceviz kıracağı olarak kullanır. isinde iyi olan birisini överken hakaretle iltifat eden bir Türk'ten başkası olamaz. (Şerefsizin oğlu ne is yapmış be kardeşim, helal olsun) Aracın sinyal lâmbaları dururken kolunu çıkararak "dönüyorum" hareketi yapar. Yemeğin etini en sona bırakır. Trafik ışıkları kırmızıdan yeşile döndüğünde önündeki herkesi salak sanarak kornaya basar. Dingildeyen bir masanın ayağına kağıt sıkıştırma fikri bir Türk'ündür. Dişlerinin arasından "viij viij" diye ses çıkarır. TV'de film seyrederken filmin oyuncularıyla muhatap olan (dur oraya gitme öldürecekler seni) Türk sinema severlerdir. Arabasına öküz, köpek, horoz sesli korna taktırma fikrinin patenti bir Türk'e aittir. Gazete kağıdını en iyi şekilde kullanır.(Cam silme bezi, külah, mendil, sofra bezi ) Plastik yoğurt kabini saksı yapar. Arabasının arkasına yazı yazar .(Rahmetli de sollardı, tek rakibim THY, kroyum ama para bende) Uçakta bulunan tanıdıklarına uçak havalandıktan sonra görmeyeceğini bildiği halde el sallar. Çiğnediği sakızı daha sonra çiğnemek üzere kafasındaki tülbende yapıştıran bir Türk kadınından başkası değildir. Tek abdestle beş vakit namaz kılmak için iki büklüm kıvranır. Desenlerini çok beğenerek aldığı yeni bir mobilyanın üstünü başka bir örtü örterek kullanır. Geçirdiği bir trafik kazasından sonra kanlar içinde kalmasına rağmen ben iyiyim demesi.
yabanci adama turkce ana avrat sover.

burnunu koluyla siler.
Arabayı kitledikten sonra kontrol etmek için tekrar açmaya çalışmak.
merkez mi, içinden mi diye sorması. (bkz: are you centry or in)
her kültür kendisini bir şekilde belli edebilmektedir. yani türklere özgü bir durum değil.

mesela çalıştığım laboratuvarda 2 italyan, 2 fransız, 1 nijeryalı, 2 iranlı, 3 alman, 1 de türk (ben oluyorum) bulunmakta (espri gibi oldu ama gerçek).

ilk gördüğümde nijeryalı hariç diğerlerini hemen tahmin edebildim. tamam afrikalı olduğunu tahmin ettim ama afrika hakkında fazla bilgim olmadığı için ülkesini tahmin edemedim.

sonuçta her kültürün belirli bir karakteristiği var. giyim - kuşam, konuşma, jest ve mimikler vs...

ancak sorun şurada kimse benim türk olduğumu tahmin edemedi. hep ingiliz, norveç alman gibi cevaplar aldım. kızıl sakal ve yeşil göz olunca...
sabahleyin kahvaltıya çağırıyorsa ağır türktür. ben bu tipleri yerim yeeer swh
Gereksiz özgüven sergileyen, ona buna sarkan, har kadını kesen, kavgaya tek başına değil adam toplayarak giren, bağırarak konuşan, her işi üçkağıtçılıkla halletmeye çalışan kişi türk'tür.

yurtdışındaki turcolar bu özellikleri toplum içinde ayı gibi sergiler.
ya şu sözleşmeyi ben bir daha inceleyim. anlaşma da bağırış çağırış kavga dan sonra okumadığını anladım tabi.
Birinin yepyeni olan ayakkabısına siftah diyip basıyorsa türktür.
Kendilerini farkli sanmalari.
akpkk değil chp ye veya mhp gibi partilere oy verirler. arap taşağı yalamaz, pkklılarla aralarında mesafe olur.
yok ile biten bir cumlenin hemen akabinde hic mi yok diye sormak .
adres tarif etmek.
-bayrağını kutsal görüp saygısından ötürü belden yüksek yerlerde bulunduruyorsa,
-sevgilisiyle, ailesiyle vedalaşıp 20 yaşında ölüme gidebiliyorsa,
-akşam haberlerinde şehit haberi görüp üzüntüden sofrada ağzına bir lokma atmıyorsa,
-bebeği olduğunda ilk duası vatana millete hayırlı bir evlat olsunsa,
-istiklal marşını duyduğunda tüyleri diken diken oluyorsa ve saygı duruşuna geçiyorsa,

o kişi türktür. ne mutlu o'na!
yolda burnunu karıştırıyorsa.
dirseklerine kadar altın bilennnnzik takıyörsa *
edit : bi tane yakaladım lan *
cim parmağına altın yüzük takıyorsa.. neyse sözlük daha fazla konuşmayacağım*