bugün

evet kreşteki en güzel kızdı hale, fakat cesaretlenip onu sevdiğini söyleyemediğin için teşekkür etmem gerekiyor. bunu yapabilmiş olsaydın belkide şu anda elde etmek istediğim herkese evet dedirtemeyecektim. bilinçaltımda biriktirdiklerin için minnettarım. * * *
hadi artık doğ lan spesyunek..
olum ilk kelimeni söylemişin helal olsun lan. ama sorun şuki sende anne demişsin çok basit olum şimdiki çocuklar küfür öğreniyo en azından bir farklılığın olurdu.
işte namaza başladığın gün bugündür oğlum! seninle gurur duyuyorum...
"doğma olum kafa üstü falan düş bişey yap bi bok yok burada" diye başlayan notlardır.
-agu agu agu

bunları iyi öğren.
-sakın yumurtaya yönelme. sakın ha yarışı kazanma.
doğma amk, gelme bu dünyaya. dön dön dön.
OLM NE LAN BU OKUL MERAKI AMK. SEN DE BIKARSIN GiDiNCE GÖRÜRSÜN BAK, ÖĞRETMEN Mi OLACAN NE?
20 yıl önce bugün bu saatlerde abim ve ablam doğum günü hediyesi olarak aldıkları barbie bebeğimi yastığımın altına koymaya çalışırlarken uyanmıştım. sonra sevinçten uyuyamamıştım. sanki ilk barbie bebeğimdi ya da ilk hediyemdi sanki. sabaha kadar yatağımda elbiselerini değiştirip durmuştum saçlarını taramıştım.

not: bol bol sevin çocuk! sonra dünyalara sahip olsan da yok burada o mutluluk!
boşuna üzülmüşsün be oğlum. her şey olacağına varıyor bak.
henüz 3 yaşındasın ve şimdiden büyümek için gün saymaya ,fazladan ekmek yemeye başladın yapma çocuk yapma!
bu kadar aceleci olma bırak zaten zaman o kadar hızlı geçicek ki,hayat o kadar acıtacak ki seni büyümek veolgunlaşmak bile ama bi tarafın hep çocuk kalacak,bi türlü büyümeyi beceremeyip içleniceksin keşke bu kadar acele etmeseydim diye .at şen kahkahalarını inan aynı içtenlikle aynı umursamazlıkla gülemeyceksin bir daha,pamuk helva için ağla fazla dertlenme 5 dakka sonra unutacaksın,ağlayamamak dahası gözyaşlarını içine akıtmak daha acı verici olucak hemde geçmiycek öyle 3-5 dakkada belki bir ömür sürecek..yapma çocuk sen hiç büyüme!
son zamanlarda bir değişim içindesin. bir haller oluyor sana. o da ne? yüzündeki tüyler yerini siyah kıllara bırakıyor. ama ben dedim sana acele etme, babanın kör tıraş usturasını suratına vurma diye. şimdilerde yeni yeni heves içindesin ama yıllar sonra lanet okuyacaksın o suratında bitmek bilmeyen kıllara.

bilmem farkında mısın son zamanlarda içtiğin sigaraların fazlalığına. bir kereden bir şey olmaz dediğin o bok, bak şimdi söylüyorum sana ilerde başına çok büyük işler açacak. sigaranın bir özentiden başlayıp, insanı kendisine esir bırakan bir illet olduğunu artık o koca kafana sok.

hocan dün babanı çağırmış okula. iyice saldı kendisini bu çocuk, ilgilenin biraz deyu. sonra, bilmem anlatmama gerek varmı akşam yediğin zılgıtın haddi hesabını? tamam anlıyorum çok güzel, manyak bir şey bu atari ama eşeğin amına suyu kaçırıyorsun. bak böyle giderse saçma sapan bir bölüm kazanacaksın. sık dişini biraz. adam gibi bir bölüm kazan. hep demiyor mu baban? ' olum benin gibi amele mi olmak istiyorsun?' salak olma.

sonra anlıyorum, her sabah seninle birlikte bir şey daha kalkıyor haliyle. artık büyüdün, zamanı geldi. aklın fikrin sikinde ama biraz hakim ol hormonlarına, ama her şey zamanı gelince okeyto?

haa son olarak, müzik diye saçma sapan şeyler dinliyorsun. kim sokuyor lan bunları kafana. biraz daha açılmanı tavsiye ederim. 'ben bunun sözlerini anlamıyom yaaa' deme. illa bir şey anlamana gerek yok salak, dinle ve hisset. kitap oku bir de. kitap okumaktan bihabersin. oku çok oku, oku, oku...
Hayat zor olacak, hazirlikli ol!
sayısal loto,süper loto ve spor toto sonuçlarıdır..

türkiye'de başka ne notu bekliyorsunuzki ?
kaç git buralardan...
20 yıl sonra bile buralar yaşanmayacak...
doğmana hala 10 ay var. doğma.
1 yıl kalmış doğmana, hangi portakaldasın?
kardeşlerini yenmek zorunda değilsin dostum. bak, tamam hırsını anlıyorum. güçlü ve hızlısın da. ama gözünü seveyim, hiç gerek yok. hayat çok boktan. siktir et. dur geçme öne, birinci olma bak yol yakınken dön, o yumurtaya girme yapma, yapma, dur, dur, yapmaaa... hassiktir.
o salopetleri giymeye hiç mi utanmadın be lavuk.
kadın olan sana saf sevgisini ömür boyu besleyecek olan, seni büyütecek insan. onu hep sev, sakın üzme. konuşmaya başlayınca ona anne diyeceksin. başkalarının başında bir de erkek olacak. ona baba diyecekler. peki benim babam nerede diye merak edeceksin kendi kendine.
sonra anlayacaksın ki baban savaş gemisi dedikleri metal bir kutuda, sen ve türkiye'de yaşayan herkes daha rahat ve güvende yaşasın diye oğlunun doğumunu bile görememiş aylarca vatanını korumak için kara yüzü görmemiş ama yine de sitem etmemiş olduğunu, ailesi ve sevdikleri için yaptığının ona huzur verdiğini anlayacaksın. her gün anneni dua ederken göreceksin, baban geri dönsün diye. kuryeler göreceksin kapının önünde. baban sana oyuncak göndermiş. kutunun içine de bir not. annene okumasını isteyeceksin, gözyaşlarını tutamayacak annen. sabırla bekleyeceksin o adamı görmeyi. ve bir gün beyazlar içinde boylu, poslu, endamlı bir adam elinde bir hediye paketiyle kapıdan sana hayatında başka kimseden göremeyeceğin o bakışı atacak ve "oğlum" diyecek.
20 yıl geçse dahi gözlerin dolu dolu bu notu yazacaksın. ama bir kaç şeyin farkına varmış olacaksın. türk milletinin bu yıllarda askere olan düşmanlığına anlam veremeyeceksin. bunca fedakarlık yapılırken, bunlar insan değil mi diyeceksin. vicdansız şerefsizler diye babanın etmediği sitemi sen onlara edeceksin. askere ya da herhangi yakın pozisyonda görev yapan insanlara veya yakınlarına laf edenlere nefretle bakacaksın.
selam senin önüne koydugun hedefler varya, hala önümde duruyor!
Sakın çıkma o delikten!