bugün

üzülürsünüz, vallahi sevdiğiniz oranda.
hiç bulaşmayın.
Birini çok sevmiş ve dünya gözüyle görüp tutamamışsanız ellerini, hep içinizde bir yerlerde durur, hiç gitmez. Oradan gönderebilmek için bir başkasını ondan daha çok sevmeniz gerekir.
bazen bu eylemi içinden yapmak en güzelidir, sevginiz incinmesin bitip tükenmesin istiyorsanız zor dahi olsa sükunetle içinizden sevin... rahmetli anneanneciğim derdi ki 'birini çok sever kimseye söylemezsen o sevgi içinde öldüğünde cennete gidersin' ben hiç başaramadım sevgimi susmayı ve şimdi sevgim sevilenin avuçlarında kanıyor ne kadar dayanır bilmiyorum sabrediyorum!
birini çok sevmek, sadece birini çok sevmektir.. üzerine eklemeye çıkarmaya ihtiyacın olmayandır.. sevdiğin zaman sanki karşılığını görmen şartmış, anca "o" yanında olursa sevebilirmişsin de, gerisi yalanmış gibi, "o" yanında yoksa bu dünya yıkılırmış ya da bütün sevgin sana hayatı dar edermiş gibi hissetmediğindir.. sadece sevdiğindir.. karşıdan bir şey beklemeyip bunu da ne kendinin ne de "o"nun gözüne sokmamayı becerebildiğindir..

kimseye ve bir şeye "gerek" duymadığındır.. ne "o"nu alıp göklere çıkartmaya, ne tüm bu hissettiklerini yere göğe yazmaya, ne de unutmaya çalışmaya.. "o"nun da sadece bir insan olduğunu göre göre, hatalarını, dengesizliklerini ya da ne varsa "o"na dair hepsini bir yere koymaya çalışmadan.. belki kabul ederek.. sakince..
bol bol üzüntü demektir.
adamı seversin! öyle bir seversin ki için titrer.
ne isterse yaparsın. yaranamazsın.
çokun anlamını bilmeyen insan değer vermeyi de bilmez.
mutlu olmak istiyorsanız birini çok sevmeyin!
sakın ola.
sevmektir işte.
bir illete bile bile bulaşmaktır.
bir zindana inip çıkmamaktır.
gözyaşı akıtılacak geceler kol açmaktır birini sevmek.
sevilen anne değilse eğer...
on kusurlu hareketten biri olmalıdır. unutmak da kolay olmaz.
her kahrını çekmektir.onla gülmek onla ağlamak istemektir.o üzgün olduğunda ondan daha fazla üzülmektir.onun için dua etmektir.gözlerinize bakıp gülümsediği her anın bitmemesini dilemektir.gelecek hayali kurmaktır.bazen onsuzluğu düşünüp kalbi sıkıştırmak sonra hemen o düşünceden korkarak kaçıp uzaklaşmaktır.merak etmektir.durmadan telefona bakmaktır.bir msj bir çağrıya kalpten gülümsemektir.onun için endişelenmektir.seninle mutlu olup olmadığını anlamaya çalışmaktır.onlu hayaller kurmaktır.hiç gitmesin hiç bitmesin istemektir...
onun için ondan vazgeçmektir.
kızamamak, affedebilmektir.
karşı tarafta göt kalkması olarak sonuç doğurabilir.
Kendi mutluluğundan çok onun mutluluğunu görmek istemektir.
Kendinden çok onu düşünmektir.
Kendinden çok onu önemsemektir.
Kendinden çok ona yaşamaktır hayatı...*
onun için herşeyi göze alabilmektir. canın pahasına sevebilmektir. gitmesine izin verebilmektir. onu unutmamaktır. canının yanmasıdır.
çok yorulmak.
"herkes bıraksın senin için ölürüm laflarını. önce kendiniz için yaşamayı öğrenin, sonra başkası için ölürsünüz."
turgut uyar
önünüzde engeller varsa kendinize yapacağınız en büyük zulümdür.

görsel

baksanıza, abi o koca kilidi taşımak için kendinden nasıl feragat ediyor.

hüzünlü bir aşkın hikayesinin yazıldığı kitabın kapak resmi olsa yeridir.
Naneyi yemek demektir. Bir daha asla eskisi gibi olamamak demektir. Bozuk psikoloji demektir. Uykusuzluk demektir.
en kötüsüde buna onu hissettirememek veya ona vazgeçilmez olduğunu hissettirmektir, işte meselede bu dozu ayarlayabilmektir, hem hiç bırakmayacakmış sonsuza kadar sevecekmişiz gibi sadık ve sevecen, hemde her an bırakıp gidecekmişiz gibi hazır bulunmalıyız işte bunu ayarlayabilmekte her baba yiğidin harcı değildir.
(bkz: çok sevdim be abi)
sabır işidir. bol bol rune, mana, rage depolanır ve beklenir.
asla yapılmaması gereken enayilik durumudur.
ya ana babama olan sevgimi bile sorgulayan ben için imkansızdır bu.
her gün kafanda bir şarkı bir de o kişiyle uyanmaktır.
birini çok sevdiğinizde diğer her şey o kadar anlamsızlaşır ki onu sevmekten vazgeçtiğinizde bir anlamsızlığın içinde kaybolabilirsiniz.