bugün

sözlerin sahipsizmiş gibi geliyor mu,
hani seslendiğini bildiğin ama işitemediğin sesin gibi..

hani kalbin kelebek misali uçmak istiyor mu ellerinden..

böyle düşünceler hep aynı yerde dolanıyor mu zihninde..

ve uslanmaz ruhun resmetmeyi istiyor mu hayallerini..
Aşk düşük olasılıklı bir durumdur. Hani çoğunlukla karşılaşılan her hoşlanılan veya fiziken beğenilen (cinsel çekim hissedilen) durumu aşk sanıp yorumlamasak güzel olur. Ancak bu başlığa (aşk olduğunu varsayarsak) yazılabilecek şeyler:
1) Özlersin
2) Herşeyin en üstü sana göre odur. (En güzeli, en zekisi, en bakımlısı, en çekicisi)
3) Kokusunu bile ezberlersin.
4) Gözleri gözlerine baktığında kalbin çarpar.
5) Elleri ellerindeyken parmak uçlarından bile kalbine dokunur.
6) Gece rüyalarında gündüz aklındadır.
7) Hayaller kurarsın bol bol.
Liste uzar gider. Aşklı günler sözlük.
aşkla kalkıyosa.
Benim için

güzel bir şey gördüğümde onun da görmesini istemek
Bir film izlediğimde onun gözünden izlemeye çalışıp onun filmi nasıl bulacağını düşünmek
"O burada olsaydı şimdi şunu derdi"
"Bunu sever miydi?"
"Kesin bundan nefret ederdi"
Bir yemeği sevdiğimde, " onu da buraya getireyim de o da denesin "

Bu Tarzlarda binbir düşünce gün boyu peşimi bırakmıyorsa, ilgiden boğasım geliyor ama çoğu zaman ne yapacağımla ilgili fikrim yoksa

Tebrikler nurtopu gibi bir aşık oldum!
Her şarkı sözü anlamlı geldiğinde...

Aga bee yak be işte buna yakılır be yak yak yak sigara paketten çıkıp yanayım mu dedi.

Ben onu görünce çok heyecanlanıyorum mesela
aşık olduğunuzda hormonlardan dolayı güzelleşiyormuşsun. güzelleşiyorsanız geçmiş olsun aşıksınız.
(bkz: uyanınca akla gelen ilk kişi)
Anlamazsın, hissedersin.
Anlamak çok teknik bir kavram. Önce hissedersin, sonra farkına varırsın..
Yanında olmaya, sesini duymaya, sürekli konuşma çabasında olup her duada ve dilekte onu içinden geçirip onu hatırlıyorsan tüm bunlara anlam veremiyor ve ne oluyor be bana diyorsan. TEBRiKLER sen AŞIKSIN.
Karşı taraftan aslında vajinasını değil, kalbini istediğini anladığın an.
Karnına ağrılar girer, yemek yiyemezsin, onu görmek ve sesini duymak için fırsatlar yaratırken suratındaki şapşal ifade asla kaybolmaz.
Onunla konuşmak için yataktan erken kalkmak.
ben galiba biraz saf mıyım neyim tam idrak edemiyorum.

up.
kemiklerine kadar hissedersin. kalbinde o varken ölmeyecekmişsin gibi gelir.
Alnından öpüp ömrüm dediğimde anlarımasdfghj.
O kişinin yanında kendin gibi davranamiyosan aptalca davraniyosan geçmiş olsun.
pek çok belirtisi vardır. o etrafta yokken dünya siyah beyazdır. renkleri farkedebilmeniz, hayattan zevk alabilmeniz için onun hep yanınızda olması gerekmektedir. bir ordu insan içinde gözleriniz sadece onu gördüğünde, onun dışında herkesin küçücük kaldığını, görünmez olduğunu düşündüğünüz an aşık olduğunuzu anladığınız an olmalıdır.
Normalde ilişki düşünmeyeceğim biriyle konuşurken çok rahatımdır. Kelime bulmakta problem yaşamıyorum. Ya da ne biliyim elimi kolumu koyacak bir yer bulabiliyorum.
Karşıdaki kişiye karşı bir hoşlantı olduğunda ise bunların kontrolünü karşıdaki kişi anlamayacak düzeyde kaybediyorum diye düşünüyorum ya da anlayacak düzeyde. Aslında bir ara böyle bir durum oldu mu karşıya bir sorayım.
Anlayamazsın. Zira aşk diye bir şey yoktur. Olsa olsa hoşlanırsın, dokununca artar, yatınca biter. Tşk.
göğüs kafesinde kelebekler uçuştuğunda.
Kaybedince.
Sürekli onu düşünüyorsam aşık olmuşum demektir.
Onu düşünmeden edemiyorsan/daralıyorsan...
her gece onu düşübmeye başladığınız zamandır.