bugün

dindar nesil yetiştirmeye çalışan hükümetin son eylemi. diktatörlük budur!

bir devir sonlandı artık. bira fm kapandı...

oysa tek başıma içerken her gece o bana eşlik ederdi. şimdi içkim ve ben yetim kaldık.

ve başbakanımızın yaptığı eylemlerden ve söylediği sözlerden birkaçı;

(bkz: her türlü kötü alışkanlık gençliğimizde var)
(bkz: alkol içmeyin üzüm yiyin)
(bkz: online içki satışının yasaklanması)
(bkz: hayat içki ve seksten ibaret değildir)
(bkz: üniversitede alkol almanın yasaklanması)
(bkz: 10 yıldır kimsenin yaşam tarzına müdahale etmedik)
(bkz: alkolünü al evinde iç)
(bkz: içki içen herkes alkoliktir)
(bkz: gece 22 00 sabah 06 00 arası alkol satış yasağı)
(bkz: 9 ilde alkol yasağı)
(bkz: 3 temmuz 2013 sigara ve alkol zammı)
(bkz: ayyaş nesil istemiyoruz)

edit: ha bu arada bonus olarak bir ricam var;

(bkz: bu başlığa şakirtler yazmasın kampanyası)
yerine avm yapılacağından ileri gelen durum.
derin yaralar açmıştır.
inanilmasi cok güc durumdur. Ulan yok artik. Yeter artik.
(bkz: çorap kokan icraatlar)
kapanış sayfası bile yüzünüzde bir gülümseme bırakıyor dedirten radyo kanalı. seni, şarkılarını beraberinde bize eşlik eden biralarını çok özleyeceğiz.
radyonun diğer tarafında olan dosttu bizim için.
''inanın demiyoruz ama başkalarına hayatı zehir etmeyin''. hayatın her alanında baskı ve zulüm var. olmak istemediğimiz orta doğu ülkelerinden ne farkı kaldı bu güzel vatanın ?

kadınlar kurbanlık koyundan bile değersiz oldu; 3-5 çocuk yapın, kocanız dövüyorsa ayrılmayın, hamileyken dışarı çıkmayın, kocanızdan ölüm tehdidi alıyorsan ölün gitsin, tecavüz mü ? kadınların suçu; suçlular serbest.

aleviler ve gayri müslimler diken üzerinde yaşıyor zaten.

heykele ucube deyip, sanat galerilerine saldırlar.

festivallerde içkiye yasakladılar( katılım yaşı +18 olmasına rağmen)

sokaklarda bombalar patlıyor, insanlar birbirini palalarla kovalıyor.

rant, rüşvet, hukuksuzluk, anti demokratik ve anti- özgürlükçü sistem almış başını gidiyor.

polis şiddeti, mit yasa tasarısı, kazara bombalanmış insanlar..

kanıtsız; 2 yıl gözaltında tutulanlar, parasız eğitim istedi diye 19 yılla içeri atılanlar, 50 kilo esrarla yakalanıp serbest bırakılanlar..

saysam 5 gün yolu var ve artık doldu taştı. artık bir radyo kalmıştı el atmadığınız o da oldu; eskiden türkiye denilince insanların aklına doğu avrupa'da yer alan avrupalı ülke geliyordu şimdiyse radikal islam.
eskiden istanbul'da bir kadın turist elini kolunu sallaya sallaya geziyordu ve anca laf atanlar oluyordu; şimdiyse fiziksel taciz, tecavüz ve hatta ölümüne kadar gidiyor.
güzele dair bir şey kalmadı; güzelleri alıp orta doğu'nun her gün bombalar patlayan, katliamlar yaşanan yeri haline getirmenize ramak kaldı.
Tam 2 sene oldu, milyon dostla, keyfin de kederin de dibine vurduk buralarda.
Yeri geldi sabahladık, yeri geldi gündüzü yiyemedik, akşamı edemedik.
Bi coşturduk bi sıktık; bi bozduk bi düzelttik; kendimizi de sizi de
dağıtıp dağıtıp toparladık. Ne olursa olsun, sizden hep dost desteği
gördük ve böylece mahallelerin en sağlamı olduk.

Rakı içmeyin dediler, meyhane açtık. Bira içmeyin dediler, elde
biralarla dinledik. Bayramları kaldırdılar, bayraklarla kutladık.
Eşkiyadır, ayyaştır, kafası güzeldir bunların dediler, geze geze anlattık.

Şimdi sofraları, radyoları, şarkıları, resimleri kaldırıyorlar ve bizim elimizde,
tutunduğumuz çocukluğumuz, gençliğimiz dışında pek bir şey kalmadı.
Vakit şişeleri iade edip, parasıyla son borçları tıkayıp, dükkanı kapama vakti.

BiraFM'i, bunca zaman keyfinizin bir parçasından bile sorumlu tuttuysanız,
bi gıdım sevdiklerinize anlattıysanız, bizden mutlusu yok..
Neyse lafı çok da uzatmadan;

Hoşçakalın adam olmuş çocuklar!
Daha güzel bir günde, tekrar görüşmek üzere..
Hepinize Eyvole!

Not: Son biranız yine bizden!
Dediler ve gittiler , yıkıldık ama yılmıyoruz.
bira.fm'in birçok hayranını üzen durum. 2 yıldır çok iyi gidiyordu be.
içimizi yakan harekettir. Yalnızlıkları doldurmuşlardır aslında onlar fakat 3. sınıf ileri demokrasinin kurbanı olmuştur ve çok yazık olmuştur. Vedaları yüzlerde ufak bir gülümseme, içeride acı bırakmıştır. Paylaşılan son parça ise umut doludur. Kim bilir belki de bir gün gerçek demokrasiyle aramıza geri dönerler.
--spoiler--
Not: Son biranız yine bizden!
--spoiler--
bira fm dinleyince hoparlörden bira akıyor sanan aklı kıt postalcılarca laiklik endişesiyle karşılanan kapatılma.

hayatında hiç açtınmı bira fm i? ben izmir, istanbul, kayseri, antalya arasında dolanan birisi olarak varlığını ilk kez duyuyorum.

alkol mu istiyorsun? git al. yasak değil.

hamileyken dışarı çıkmayın diyen kim? hükümet yetkilisimi? hayır.
kocanız döverse ayrılmayın diyen? yine değil.
heykele ucube mi demiş? az bile demiş. bir sanat eserini herkes beğenecek diye bir kaide yok. daha iyisini istemek suç mu?
aleviler, kendi evlerini işaretlemeyi ve postalcıların, naylon komünistlerin oyuncağı olmayı bırakırlarsa diken üzerinde yaşamaktan kurtulurlar.

gayrimüslimler türkiyeden gayet memnun. ha tabiki gezi de ortalığı yıkan köpekleri kutsayan pederimiz değil. o baya üzgündür şu ara, olaylar bitti ne de olsa.
postacılara, darbecilere, ben türkiyenin aslıyım diyen hainlere hesap soracak kadar temizlenen , güzelleşen bir yargımız varken, facebooktan kopyala yapıştır yapan naylon solcu zihniyet şu gün ölse eksikliği farkedilmez emin olun.