bugün

bu sabah ezanında ev abisi geldi başıma. "haydi şakirt namaza" derken türlü şakalar, sululuklar da gırla gidiyordu. derken gözlerimi açtım ve "ben kıldım abi" dedim. "ezan daha yeni okundu" dedi abi bana ve cevap verdim ben de "vakit yarım saat önden girer abi, vakit girince kıldım ben.".

sonra siktirolup gitti ev abisi başımdan, tekrar dalmışım. kahvaltı için uyandırdılar sonra saat 10:00 civarıydı... kalktım, yüzümü yıkadım ve sofraya oturmuştum ki ev abisinin yıkıcı beyanı geldi "şakirt senin benzinin bitmiş" dedi yüzüme baka baka. bu, bir yerde "siktir git çay koy" anlamı da taşımaktaydı. çok üzüldüm günlük, anlatamam. bir kız çocuğu gibi ağlamak istedim, beceremedim. sonra hoca efendinin videosunu açtım, karşılıklı ağlaştık da kendime gelebildim... ne demek ya şakirt senin benzinin bitmiş? çok içerledim, çok kırıldım ev abisine. ilk fırsatta sikecem belasını ibnenin!
1. gün

bir abi geldi yanıma, bıyıkları böyle badem gibi. konuştuk, beni cemaat evi dedikleri bir yere davet etti. kabul ettim.

3. gün

kalabalık bir gruptu cemaat evinde. maklube dedikleri bir yemek yedik. ilginçti ama herkes sanki 1 aydır bir şey yemiyormuş gibi yiyordu. ilginçti yani.

10. gün

cemaatten arkadaşlarla otururken, "canı sıkılan var mı? hadi bir şeyler izleyelim" dediler. taxi 3'ü bekliyordum ama yaşlı bir amca çıktı. sürekli konuştu ve hüngür hüngür ağladı. sanat filmi dedikleri bu oluyor galiba. dram doluydu.

15. gün

namaz için kaldırıldık bugün. heralde özel bir gün, ondan herkesin namaz kılmasını istediler.

18.gün

ağlayan adamı hergün izliyoruz. buna rağmen herkes ağlıyor, anlamakta zorlanıyorum. bu arada günde 7-8 vakit namaz kılmaya başladım. ne olduğunu anlayamadım.

25. gün

ortaokul çocukları geldi bugün eve. oyunlar oynarız sanıyordum ama dini bilgiler vermeyi yeğlediler bizimkiler. sonra hep beraber allahın izniyle namaza durduk. allahın izniyle mi? ne oluyor bana?

100. gün

bıyık bırakıyorum. çok güzel olduğunu söylüyorlar. laik diye tabir ettiğimiz bir kesim var, ne yaparlarsa yapsınlar onlara ters çıkıyoruz. allahtan hükümet var, destek oluyor bizlere.

1345. gün

amına korum böyle işin lan. cahiliye döneminde gibi yaşanır mı?

yaşasın özgürlük. bir daha da sanat filmi izleyeni siksinler.
(bkz: şakirt şakası yapıp artı oy almak)
(bkz: genç şakirtler rahatsız) *
daha ilk günden teheccüt namazına kaldıranlarını gördüm.
bugün banyo yapmak istedim... şu eve geleli, bir hafta olacak ama suya, sabuna dokunmuşluğumuz yok. banyoya girdiğimde herşey yolunda gitmekteydi. ihlas markalı, 3 kademeli elektrikli şohbeni açtığımda sıcacık suyu ile içimi eritmekteydi. eee bir haftadır bu evde olduğumuzdan kimseyle sevişemedik günlük. hatıratımızı da yazalım banyodayken dedim. sonra farkettim küvetin gideri tıkanmış durumdaydı... akan su, gitmesi gereken yere gitmiyordu!

adeta şok olmuştum. ama şaşırmak yersizdi. ergenlik çağını geçmiş 6 adamı(en az 6 mı demeliydim? gelen-giden eksik olmuyor ki amınakoyim) bir eve tıkarsan olacağı budur. her giren bir posta hatıratını yazdıysa(sol el ile) tıkanıklık da bana kalır tabi...

yok günlük, benden şakirt olmayacak anlaşılan. bu kaygan zemin, bu vıcık vıcık tıkanıklık bana göre değil.
selamün aleyküm günlük!

sabah sabah yine namaza durduk günlük. millet kahvaltı etmeden namaza durunca ağızları lağam çukuru gibi kokuyor günlük. yanımdaki şükrü bende hızlı gitmişti selam verirken yüzleriminiz aynı yöne dönük olmuştu. şükrü'nün o "es selamu aleykum ve rahmetullah" derken ki yüzüme doğru üfleyişi. az daha baylıyordum günlük.

akşam osbir çekmiştim. cemaatteki abiler bunları yapmanın günah olduğunu söylediler ama ben yine de dayanamıyorum günlük. ama eskisi kadar istemiyorum artık sanırsam yemeklerimize konulan şaptan dolayı.

neyse sabah yine kamyonla paket paket çay geldi. sağ olsun akp çok fakir olduğumuz için bize hergün gıda yardımı yapıyordu. günde 5 paket çay bitiriyorduk günlük. öyle böyle değil. bi oturuşta 7 çay birden içilir mi be günlük.

kahvaltımızı edip terasa geçtik. başladık risale i nur'dan bölümler okumaya başladık. bi' aydınlandık bi' aydınlandık sorma günlük.

öğle namazından sonra televizyon izlemeye başladık günlük samanyolu tv'de sırlar dünyası'nı izleyip ibretlik dersler çıkardık.

sırlar dünyası'ndan sonra hoca efendimizin konuşmalarını izlemeye başladık. hepimiz salya sümük ağlıyorduk günlük. kimse neye ağladığını bilmiyordu ama olsun biz yine de ağlıyorduk.

akşama doğru yeni şakirt adayları geldi günlük.

ben onlarla oyun oynuycaz sanıyordum ama abilerimiz onlara dini bilgiler gerektiğini söyledi. olsun çocukluklarını oyun oynayarak geçiremeyecekler ama ileride cemaat sayesinde iyi yerlere gelecektiler.

akşam namazını da kılıp tekrar tv başına geçtik günlük. ulusa sesleniş vardı bugün. başbakanımız yine çok anlamlı şeyler söylüyordu.

gerçi ben dinlemekten çok hayal kurmakla meşguldum, yine karı-kız düşünüyordum.

o kadar şapa rağmen nasıl bu kadar abazan kalabildim hala anlamıyorum günlük.

saat şimdi 10.00 yatmamız gerekiyor günlük.

adamlar odalarımızın kapısını söktüler odamızda bile yalnız kalamıyoruz.

neyse millet yatsın da bi' posta atıp öyle yatayım.

ulan sanırsam millet de benim gibi her hafta çarşafları yıkamak için topluyorum. hepsi yapış yapış.

allahın esenliği üzerinde olsun günlük.
selamün aleyküm günlük.

bugün çok yorgunum sözlük, çarşıya gidip yeni bir pantolon onun üzerine ise ona uygun bir başörtüsü aldım.

allaha emanet ol günlük.
muhtelif günlük örneklerini yazanların fikirlerini tasvip etmesem de, yazdıklarının taraflı olduğunu düşünsemde yine de güzel ve matrak olan günlüklerdendir.

(bkz: yiğidi öldür hakkını yeme)
bugün risaleyi tuttuk deyim yerindeyse günlük. daha fazlasını yazamayacağım...
bağdaş kurduk oturduk. çıplak ayaklıydık, o bet bet parmaklara baktım. neyse,
arkamı yaslayarak bacak bacak üstüne atmaya alıştıktım oysa ben.
bi herif geldi içeri, iran dan konuk sandım!
hepimiz üniversite öğrencisiydik ama o ilkokul mezunuydu.
sürekli kafa sallıyorduk dediklerine.
ayaklarım uyuştu felçmi geldi ne amına koyim.
herif bitirmek bilmiyordu yemek yesekde siktir olup kaçsam.
cafer beyin abdest suyu gibi bir çay geldi, cif yüzü görmemiş leğen gibi
tek çaydanlıkta!
ağır bir koku var havada...
toplu ayaklar kokmaya başladı anlaşılan.
ulan ne bok yemeye geldim?
ben kimim? bunlar kim?
mıh gibi kazındı beynime bu soru.

şükür, beynim yerimde...
tek kazancım bu hala.
selam günlük bugün 76 doğumlu bir cemaat ablasıyla tanıştım. hayatımda birçok şey değişti... tek bir sorun vardı, o da yanyana geldiğimizde ağır bir lağım kokusunun yayılmasıydı etrafa. sonradan anlattı ama günlük. bekaretini korumak adına cemaate göstermelik olsun diye farklı yollardan, farklı şeyler yaşamış ablacık...

onun haline çok üzülüyordum ki o da bana şakirt senin benzinin bitmiş demesin mi?

ve bu arada günlük, ben cemaat evinde kalmayı hiç istememiştim. bunu da açık yüreklilikle söylemeyi yerinde buldum. ama üniversiteye hazırlama anlamında iyi olduğu için gittiğim dershanedeki hocam "senin gibi bir adamı mümkün değil bırakmam" dedi ve hiç değilse 2 ay deneyelim dedi.

bütün macera da böyle başladı günlük. bilip bilmeden öten yarak kafalı ev abilerine anlatabilir miyim bu durumu net olarak bilmiyorum.
merhaba günlük.

bugün gün okulda daha öncedende meyilli olan bir kız resmen çıkma teklif etti. dilerse arkadaşım olabileceğini söyleyerek kalbini kırmayacak şekilde geri yolladım. daha gün bitmeden ise arkadaşlarıyla kafa kafaya vermiş dedikodumu yaparken kulak misafiri oldum. belki o benim bunları duymamı istemişti.

-cemaatçinin tekiydi zaten bir şey olmaz, yobaz, dinci vs vs..

gibi laflar işittim, anlaşılacağı üzere kız bok atıyordu.

based on a true story.

daha sonradan da bu kızın cemaatlere ve talebelerine düşmanca tavırlarını arkadaşlarıyla beraber gördük.
en gerçekçi olanı (bkz: #9132111) sanırım ki bu oldu. zira şakirt psikolojisinde böyle bir "herkes düşman" paranoyası var.

öğrenci evleri düşman, okuldaki hocalar düşman(bizden olmayanlar) ve hatta yerine göre kendi eviniz, ailenizin yanı bile düşman oluyor.
sözlük bugün nereden geldiğini bilmediğimiz bir yerden kpss soruları geldi. çok mutluyum. karar verdik hepimiz full yapacağız. 1-2 soru kaçıracak kadar geri zekalı değiliz. çok zekiyiz yaw çok.
(#9132111) keesinlikle tam şakirt örneğidir. kassak ta bu kadarı olmazdı günlük.
hürmetli günlük

bugün mor eşarbımın altına giymek için dekolte bir gömlek ve altına hatlarımı gösteren dar ama dinimize uygun bir pantolon aldım. pantolonu giyip dışarıya çıktığımda ise ne kadar abaza kemalist varsa hepsi bana laf attılar "altı kilise üstü cami" "üstü tünel altı otoban" "şakirt benzinin bitmiş fulluyelim mi" gibi sözler söylediler ve benim canım çok sıkıldı. senle daha fazla dertleşmek ve hayallerimde ki kaslı iri kıyım ev abisi sayesinde 76 yılından kalma, içimden hiç çıkmayan kürekleri anlatmak isterdim ama maklube saatine yetişmem lazım. öpüyorum seni günlük.

(bkz: hem emo hem şakirt olabilmek)
merhaba sevgili günlük...

referandum için "hayır" diyecek olanlara amcık amcık "teröristsiniz siz" dediğim için çok utanıyorum. şimdi teröristlerin de evet demesine zemin hazırlanıyor ve allah muhafaza bir "evet diyoruz" derlerse nice olur ev abisinin halleri? insan içine çıkamaz, kimsenin yüzüne bakamaz...

günlük dile gelir: hiç bir şey olmaz ona. alışkındır abi böyle şeylere. zira mülakatla ev abisi yapıyorlar onları...*
bugün ev abisi "kamuya personel seçeceğiz şakirt" dedi durup dururken, bir heyecanlandım, bir garip hissedip, biraz tuhaflaştım... meme uçlarım sertleşti ve anladım ki sadece polislik sınavının amınakoymakla yetinecek kadar küçük bir oluşum değilmişiz biz.

istersek kpss'nin bile amınakoyup da kpsş yapabilirmişiz pekala.

çok duygulandım günlük bugün... ev abisi öyle dedi ya... ölsem de şey yemem artık, sanırım gamdı amınakoyim(ah küfrettin, oldu mu hiç be yavrum?).
10.08.2010 - ateist dövdüm.
11.08.2010 - küfür eden ateist dövdüm.
12.08.2010 - hırsızlık yapan ateist dövdüm.
13.08.2010 - huzur bozan ateist dövdüm.
14.08.2010 - polisten kaçan ateist dövdüm.
15.08.2010 - beni dövmeye çalışan ateist dövdüm.

24.08.2010 - kemalist dövdüm.
25.08.2010 - daha siftah açamadık akşam yazarım.
kemalistler'e etmek üzere yeni küfürler icad ettim günlük... hem kemalistler'le dalga geçebilmek için de kafa yoruyorum son zamanlarda. rakı bayağı işe yarar gibi duruyor "ehehehe"...

ama bir kemalist'le aramdaki diyalog çok üzdü beni:
ş: şşş kemalist rakı sofralarından beri gelmeyen bir lidere tapıyon lan yaraaam...
k: buyur kardeş anlamadım.
ş: şş şş mustafa kemal var ya çok rakı içermiş sen de tapıyorsun ona pis münafık.
k: haşa şakirt senin benzinin bitmiş bence. insana tapılır mı hiç? ben atatürk'ün memleket ile ilgili düşüncelerini ve dünya görüşünü benimsiyorum sadece.
ş: bırak bırak pis kâfir seni. tapıyorsun işte elin ayyaşına...
k: kardeş, valla çok temiz bir çocuğa benziyorsun kırmak istemem.
ş: olum sarhoş lan adam, sen de peşinden gidiyorsun falan.
k: sarhoş, marhoş ananın kucağına seni vermiş ya!
ş: siz kemalistler çok küfrediyorsunuz. işinize gelmeyen her konuda küfrediyorsunuz...
k: he şakirt, doğrusun.
ş: kemalizm hastalıkmış ama kurtulacaksınız.
k: şakirt, siktir git. kalbini kıracağım ve bunu yapmayı emin ol istemiyorum.
ş: rakı içiyormuş adam.
k: ulan amcık, senin gibi çayla kafayı bulup da leyla leyla konuşmuyormuş ya amınakoyim.
ş: kemalistler çoooook...

bu diyalog sonrasında abilerin de dediği gibi kemalistlerin kötü kişiler olduklarına kanaat getirdim günlük.

sonra gene yazarım...
sevgili günlük

ilköğretim
-bugün ilkokula başladım, beslenme çantam, suluğum ve tüyü bitmemiş bıyığımla beraber okula ayak bastım.
-günlük sıra altına sümük koleksiyonu yaptım, bu şekilde bütün kızları kendime hayran bırakıcam.
-sevgili şakirt abilerim bana mastürbasyonu öğretti, elim çüküme deyince bir hoş oluyorum günlük, çiş yapmaya korkar oldum!
-günlük bugün okulun en güzel kızı yanımdan geçti bir hoş oldum, allahım 1 metreden orgazm oldum, çıta düşüyor günlük kısmetse yarım metreye çekicez onu.
-bugün pek bişey yok günlük osbir çektim yattım.
-osbir çek yat
-osbir çek yat...
-bu gün değişik bir şey oldu günlük ilk defa bir kıza değdim, fordçuluk diye bir şey varmış günlük ona çalışıyorum şimdi evde.
-inanamazsın günlük bugün kızın birini fordladım iliğim kurudu, yüksek lisans yapıcam bu konu üzerinde.

lise
-sevgili günlük bugün lisenin ilk günü 3 kulfü bir elham daldım içeri, kendim gibi bir çok şakirt arkadaş edindim bugün günlük.
-şakirt arkadaşlarla cemaate gittik orda birbirimize sapıkça şakalar yaptık, çok eğleniyorum günlük, içimdeki beni tutamıyorum. *
-günlük bu gün okulda ön sırada oturan kızın sütyenini şıplattım lan bu inanılmaz bir şey sana nasıl anlatırım günlük...
-bu gün bi atraksiyon yok günlük osbir çek yat...
-liseden mezun oluyorum günlük daha bir tane kız arkadaşım olmadı ama olsun sağ elime bağlandım ben günlük. ailecek bir söz kesmeyi düşünüyoruz günlük seni de beklerim.

üniversite
-olum burda kızlar veriyormuş lan. ama biz öyle şey yapmayız günlük 5 vakit namaz her zaman ki gibi.
-off olum ne güzel bir duygu bu üniversiteye başladım ve her yer kız, şakirt abiler yol gösterir inşallah allahın izniyle.
-bu gün bir kıza teklif ettim günlük, 5 vakit namaz kılıyoruz ama verirse de affetmem valla allah beni affeder.
-bugün babamlarla beraber tayyip babamın mitingine gittik, çok mutluyum günlük ne dediyseler ''evet'' dedim.
-tayyip baba seni seviyorum...
-tayyip baba beni sikkk!!

ehemmm neyse şey günlük fazla samimi olmayalım en iyisi...
sevgili günlük bugün halısaha maçı yaptık. forvet oynadım. tam da ömer üründül'ün dediği gibi kaleye sırtı dönük çağdaş pivot santrafor olarak oynadım. ama çağdaş kelimesi beni çok rahatsız etti.
bugün kemalistlere, kemocan demeyi öğrettiler evde. sonra oturup biraz hoca efendi videoları izledik, biraz risale okuduk... oysa ben, bir aksiyon filmi izleyip de akabinde bir polisiye okumayı yeğlerdim ama abiler böyle buyurdular. ki haşa karşı gelinmez o mübareklere.

ilk iş olarak, abiden öğrendiğim kemocan esprisini sağda-solda yapıp eğleneceğim kemalistlerle. başka türlü olmuyor... adamların tutarsız bir yanını bulamıyor ve sinir sistemimi alt-üst ediyorum farkında olmadan.

ve günlük sevindirici bir haber. lise birinci sınıfta okuyan şakirte kardeşim, kitaplarında atatürk resminin altına abdullah gül ve tayyip erdoğan'ın fotoğraflarının da basıldığını söyledi bugün telefonda. çok mutlu oldum günlük, anlatamam. "artık fişleme sırası bizde" derken yalan söylemiyormuş cemaatimizin büyükleri... yıllarca "atatürk'ü putlaştırmayalım.", "resimlerini, ders kitaplarından kaldıralım." diyenler de cemaatimizin büyükleriydi ama illa ki vardır bir bildikleri bu çelişkinin içine girerken. hem onlar, her şeyin en iyisini bilirler. sevişeceğim, evlenip de çoluk çocuğa karışacağım eşimi bile onlara seçtireceğim bu gidişle.

gene yazarım. şimdi gidip de "kemocan esprisi" yapmalıyım biraz. allah'a emanet ol günlük, muhabbetle kal...
(bkz: gülen e küfretmekten başka bir şey yapamayan aciz)