bugün

(bkz: zeka)
kel olmalıdır efendim. kel olmayan yönetici, yönetici değildir. *
Önce Adalet.
Yıllardır yönetici olarak çalışan biri olarak tek bir altın kural vardır. istediğin kadar yüksek seviyeli yönetici ol, illaki senin üstün vardır. Eğer üstünün kıçını yalamazsan gümbedenek inersin oradan aşağı. Ayrıca şirket için iyi olanın çalışan için kötü, çalışan için iyi olanın şirket için kötü olduğunu unutup zamanında benim yaptığım gibi ben altımdaki elemanlarımı ezdirmem diye şirkete tavır alırsan seni ezerler...
Zeka varsa yeter.
1.50 boy, göbek ve bölgesel kellik.
Liderlik yapabilme yeteneği ve empati kurabilmesi. Bu ikisi kesinlikle yeterli olmamakla birlikte yönetici denildiği zaman aklıma ilk bunlar geliyor.
Önsezi ve işi bilmek. Ona empati, buna empati nereye kadar. iş akışına göre sorun gelmeden minimuma indirgeme kabiliyeti olsa yeter. Zaten gerisi gelir. Tüm yöneticilerle bu sorun yaşanmıyormu zaten. iş yolundaysa, herkesle iyisindir.
yöneticinin iyi olduğunu şuralardan anlayabilirsin:
++ seninle kendi yöneticisi arasında tampon görevi üstleniyor ve üstlerinin ona yaptığı baskıyı sana yansıtmamaya çalışıyorsa,
++ "haftasonu mesai yapıyor olacağız arkadaşlar" demiyorsa,
++ "haftasonu mesai yapıyor olacağız arkadaşlar" derken utanıp sıkılıyorsa,
++ "haftasonu mesai yapıyor olacağız arkadaşlar" dedikten sonra kendisi de işe geliyorsa,
++ iş dışında da bir hayatının olabileceğini, o şirket dışında da iş imkanları olduğunun farkındaysa,
++ kraldan çok kralcılık yapmıyorsa,
++ derdini anlattığında samimi bir şekilde çözüm bulmaya çalışıyorsa,
++ işi düşmediğinde de yanına gelip hal hatır soruyorsa
yöneticin iyidir arkadaşım.
Verilen emirleri sorgulamadan uyguluyorsa iyidir. Yoksa çıban başı.
güncel Önemli Başlıklar