bugün

Bazıları elinde telefon varken bunu almaya çalışıyor ya.
Sadece gülüyoruz.
5 buçuk
milyar nedir ya. Alo dicen hacı.

görsel
parası olana dokunmayacak ücret.
paramız olmadığı için bize tuhaf gelen ücretdir ayrıca.
(bkz: fakir dertleri)
Yalnız devlete giden paraya dikkat edin.
Tam 1573 tl.
Asgari ücretten fazla.
Alabilecek gücüm olmasına rağmen vermeyeceğim ücrettir. 6s 64 gb var ve yurtdışından aldım, hem vergi olayı yok hem de yeterince güzel telefon.
O Paraya hacı muro alırım ben.
kim ne derse desin apple.
Mallık belirtisidir.
Herkes yalan söyler, para yalan söylemez. Paranın satın alabileceği en iyi telefonu alan adamın verdiği paradır. Sosyal statü, popülerlik, şöhret, hiç farketmez. En kralı bunu kullanıyor. Sen de kullanıyorsan ne mutlu.
Not: bu modele sahip insanlara " mal " " salak " demeden önce, " ben neden bu telefona sahip olabilecek maddi imkanda değilim " diye kendinizi sorgulayın.
Sakın o mal siz olmayasınız.
O parayı dakikada kazanan insAnlar var canım. Koymaz yani! Biz fakiriz ondan garipsiyoruz.
istektir.

ihtiyaç değildir, gereksizdir.
Para paçalarımdan aksa yapmayacağım şey.
Gençken daha ipod ilk piyasaya çıktığında yaklaşık 1000$ bastırıp almıştım bir tane.
O hantal, sarjı 2 saat dayanmayan şeye verdiğim para haram zıkkım olsun diye az beddua etmedim. Steve jobs sırf bu yüzden bile (çok da hak ederek) erken gitmiş olabilir.
Bir daha apple'a bir kuruş kaptırmam.
akıl kârı değil. teknolojik herhangi bir alete o kadar para verilmez, hele ki bu telefonsa. olaya dramatik olarak bakarsak asgari ücret 1404,06 tl olan bir ülkede yaşıyoruz. bölme işlemini de ben yapmayayım artık.
telefonun ışınlanma özelliği varsa mantıklı olanı yapan insanlardır. sıkıştın mesela bir yere yetişmen lazım istanbul trafiği malum basıyorsun 2 tuşa cızzzııttt ediyor hop oradasın..

5500 lira ney lan. ceo, müdür *siyasetçi* falan değilsen bırak lan alma kusur kal. yere falan düştüğünü düşünsene ömrün kısalır olm kendi canını unutur telefona bir şey olmasın diye başına türlü türlü işler gelir..
apple karizması için gayet makul bir ücrettir. isteyen alır istemeyen almaz hem. zorla satılmıyor ya.
iphone 5s neyinize yetmiyor amk.
(bkz: Kapitalizmin kölesi olmak)
biraz daha katar üstüne tofaş alırım ayağımı yerden keserim *
Yaziktir, israftir.
Tercih meselesi-yerine göre israftır. Kullanım süresi (yıl) yazılım donanım desteği ve kullanım alanı genişliğine göre verilebilir.
sefa pezevengi işidir.
bu çılgınlığın sonu nereye varacak bilmiyorum.1000 tl lik telefonun yapamadığı kayda değer ne yapıyor ki bu.
Turk toplumu cok enteresan, buna bu para verilir mi diye konusuyorsunuz ama aliyorsunuz ?

Hadi bunu gectim, gelin basi denilen seye sen zaten yillardir bayiliyosun paralari ?

Ana fikir nedir, isteyen verir alir arkadas. O parayi verdigin sey hak etmiyor olabilir; ama bu para sahibinin takdiri.

Kaldi ki o iphone 1000 dolar civari. Amerikada asgari ucretle aliniyor cogu eyalette. Yani sen fakirsin.
Salakliktir net. Ona verecegime gider pc alırım daha iyi.
Var ki veriyor olmaya niye dert oluyor anlamak zor. Evet.