normal bir takıntıdır demiyorum ama ayak fetişizmi, son yıllarda özellikle varlığını hissettiren bir akım haline gelmiştir. bunu gizliden gizliye yaşayanlar olduğu gibi gayet açık yaşayanlar da vardır.

örneğin 17-18 yaşımda bile güzel bir hatun ayağı gördüğümde etkilenirdim ama bunu saklardım. yıllar geçtikçe ve bir hatunda zekadan sonra fizik güzelliğine ek olarak ayak güzelliğine de dikkat etmye başladığımda anladım ki, bu hayatımın bir parçası. ve kabullendim.

itiraf gibi oluyo ama neyse.

sonrasında beyazıt öztürk, tarantino gibi adamlarda da bu fetişizm izlerini görünce rahatladım.

bunu yaşamayan anlamaz. her yaşayan anlayacak diye bir kanun da yok zaten. ana mantık şudur : ayakları bakımlıysa, her yeri öyledir. ve ayakları bakımlıysa, ayaklarının aslında ne kadar farkında olduğunu ve onlarla bir fetişisti çıldırtabileceğini iyi bilir.

kısacası ; ne kadar farkındalık = o kadar tatmin gücü.

bazen bu denklem ters gelebilir ama sonuç muhtemelen budur.

aslında daha çok açıklama yazabilirim ama gerek yok. bilen bilir.

ayak fetişisti erkeklerin en sevmediği üç şey ; ayağı güzel olan hatunun bunun farkında olduğu halde bu fetişizme normal bakmaması,
ayağı çirkin hatun ve kış mevsimidir.
aslında çok yaygındır. quentin tarantino da ayak fetişistlerinin başında gelmekteymiş. hatta didem erol'un anlattığına göre,

--spoiler--
BU yıl oynadığı 2 film ABD'de gösterime girecek olan Didem Erol, ünlü yönetmenle 2 yıl önce Cannes Film Festivali'nde tanışmış. Erol, Tarantino'nun ayak fetişti olduğunu ve kendisinin ayaklarına bayıldığını söylüyor.

Habertürk ekranlarındaki 'Saba Tümer ile Bu Gece' programına katılan Didem Erol'den çarpıcı açıklamalar... Hollywood'un ünlü yönetmeni Quentin Tarantino ile birlikte olduğunu ve aralarındaki ilişkinin 'cinsel bir uyumdan' kaynaklandığını belirten Erol, ünlü yönetmenle yaşadığı aşkı 'sansürsüz' anlattı.

- BAZI ilişkiler hastalıklı bir hal alabiliyor. iyi seks bağlayıcıdır. Bu yüzden 1 sene ara verdikten sonra ilk buluşmamızda hemen yeniden birlikte olduk. O bir sene içinde aramızda çok seksi mesajlaşmalar oldu. Ateşli yanımız her zaman doruktaydı.

- BANA 'Sen çok güzel bir kadınsın, bende ne buluyorsun anlamıyorum' diyor.

--spoiler--
fetişizm diyemem fakat ayakların güzel olması iyi birşey bir bayanda, sadece ayakta diyemeyiz buna bir bayanın elleri de insana güzel gelebilir buna ayak fetişizmi denemez, kız arkadaşımın ayağı falan bana güzel geliyor fakat ayağına sürtmüyorum veya yalamıyorum falan...
(bkz: quentin tarantino filmleri)
(bkz: ayak fantazisi)
(bkz: tarantino ve ayaklar)
bembeyaz bir tene sahip kadının bembeyaz ayaklarını tutmak son derece heyecan verici olsa gerek.

(bkz: abazanlaşıyorum muntazaman)
kadının güzelliğini ve seksiliğini ayaklarından yukarıya doğru çıkmadan kodladığım davranış.