bugün

sivil hayatta karşılaşılırsa vur patlasın çal oynasın havasına girilebilen hocalardır.
aslında onlara göre sonsuz rakam demektir.
(bkz: hoca indir o eli)
(bkz: sözlükten hocayla dalga geçip dersten kalmak)
bir türlü egosunu tatmin edemeyip bu yöntemle edebileceklerini düşünen zavallı hocalardır.
prensiplerinden taviz vermeyen hocalardır.
derste her türlü sabotajı yapan, kişilik bozukluğu sergileyen, vermeyeceğiniz bir puan için yalakalık yapan öğrenci tipini bırakan hocalardır.
netice itibariyle geçme notu bellidir. bir altı da kalır... bu kadar basit.
evet, ben de hocayım.
durmadan dövülesi öğretmen tipidir bulunduğunda yakılmalıdır.
ben sana hoca olamazsın demedim, adam olamazsın dedim adamcıklarıdır.

ayrıca aşırı sinirlendiren ve süper küfürler ettirebilecek tiplerdir bunlar. ama kurunun yanında yaş da yanar misali şimdi bunu hiç haketmeyen öğretmen gibi öğretmenlere de laf gideceğinden hiç ağızlar açılmasındır en güzeli.

şunu kimse unutmasın, notla eğitim olmaz. işbu hoca bilsin ki, notla terbiye vermeye çalıştığı bir çocuk asla terbiye olmayacak.

çünkü bu çamurluk. demek ki ne kadar aciz bir kişilik ki notla tehdit ediyor. bunun muhakemesini de 7 yaşından 77 yaşına kadar her insan yapabilir.

sen istediğin kadar sıfırcıya oyna, asla gerçek bir öğretmen olamayacaksın.

sana hiçbir öğrencin saygı duymayacak ve hepsi pislik gözüyle bakacak.

bir kaşık suda boğulsan dahi acımayacaklar sana, senin onlara yaptığın gibi.

bir gün yaşlandığında, elin ayağın tutmadığında, hiçbir öğrencin yardımına koşmayacak, senden şefkat görmedikleri için sen de onlardan göremeyeceksin. yalnız öleceksin. emeklerinin boşa gittiğini düşüneceksin.

sen öğrencilerine köpek muamelesi yaptın ve et misali notu gösterdin. sen mi bu çocuklara anne/baba olacaksın?. olamazsın. çünkü sende patron kafası var. sen ve senin gibiler mi sevgiyi, saygıyı öğreticekler?! allah senin gibi insanların elini hiçbir yavruyu düşürmesin.

zamanı gelince anlarsın, diğerlerinin neden senden daha iyi olduğunu.

çünkü onlar senden daha insandı.

aranızdaki bütün fark bu.

edit: hepimiz öğrenci olduk kardeşim, kıçımızdan sallamıyoruz bunları. bir sürü de böyle hocamız vardı. hele italyanların arasında daha da fazladır bu. yıllar sonra anladık ki biz öğretmen gibi öğretmen tanımamışız. ama ilk gençliğimiz nefreti öğrenmekle geçti. sıkıntıyla, kavgayla geçti. (bkz: italyan lisesi)

velhasılı kelam bu hoca tipi öğrenciye zarar verir, anasına babasına da zarar verir. ziyanlık tiplerdir. 44 den adam bırakıp sevinen bir hoca da varsa aramızda bütün kına masrafını ben finanse ederim.
(bkz: bir puan fazla almadan aciz öğrenciler)
öğrencilerinn seni bulacam hoca dediği cins hoca türü.
öğrencilerle egosunu tatmin eder bunlar.
hak etmediğini talep eden öğrencinin suçu hocada aramasıdır. öğretmen takdir hakkını kullanıp geçirebilir. ama kullanmadı diye onun arkasından atıp tutmak.... (bkz: suçu kendisinde aramak)
bir puana ihtiyacı olan öğrenciye göre tavırlarında değişiklik olduğunu hissettiğim hocalardır. yalnız o bir puanı vermek için öğrencilerde ne gibi kıstaslar aradıkları tarafımca meçhuldür.
0.6 ile beni bırakan, yüz yüze geldiğimizde sövmemek için kendimi zor tuttuğum hocadır. ama bakışlarımdan anlamıştır zaten.
bir puanı alamayan öğrencinin suçladığı hocalardır.
Kıllıktan baska bir sey degildir ama yinede hoca bırakmamıştır, sen geçememişsindir.
sokakta hanımefendi
mutfakta aşçı
yatakta o*ospu
okulda idealisttirler.
severim böyle tipleri. disiplinli adamlardır. ama tabi sınavını da çoktan seçmeli yapıyorsa haklıdır.

neyse ki hiç işim olmadı. her daim tembel bir öğrenci olduğumdan o bir puana hiç yaklaşamadım. *
Amelleri açıldığında Bir puandan cehenneme giderler inşallah. O puanda geçirmedikleri öğrenci için kırılmış olur umarım. Öğrenci de yanından geçerken nasılmış yaprağam der. Ohhh be hayali bile rahatlattı.