bugün

beni evimden alır mısın?

evime bırakır mısın?

hem davetsiz gel, hem ayağına çağır ne güzel dünya.
tuvalete kol gibi sıçmasıdır efenim.

(bkz: sucuğu bırakmış gitmiş hamınagoğum)
çocuklarını evin kızına yönlendirip oynayın bilgisayda hadi ablanız size oyun açsın ehehehhe gibi cümleler kurması.
sarhoş olarak gelmesi ya da sonradan olması.
sabah kalktığımda gitmemiş olması.
gecenin bir saati ya kanka oda çok karanlıktı, bir de gök gürleyince korktum yeminlen deyip yatağınıza süzülmeye çalışması.
oturma odasında kız arkadaşı ile ilişkiye girmesi.
yapılan yemeğe mana bulma ve eviniz küçük ama hoş demesi.
1 Aya yakin misafirlik yapip bir ayin sonunda giderken hiç iyi ağirlanmadim demesidir.
yüz havlusuna ayaklarını silmek.
"Çay içermisiniz" sorusuna,
"Çayı yemekten sonra içeriz" cevabı vermesi.
gidip bilgisayarı kapmaktır yada yazdıklarınızı okumaktır.
yaklaşık 10 yıl öncesinde, game star denen alet popülerliğinin doruğundayken, akraba çocuğu tarafından, kaset çalışmıyor ya deyip, çalıştırma yöntemi olarak, kaset yerleştirilen bölmenin yalanmasıdır efendim.
budur.
şerefsiz.
bir kere bile sigara içilmemiş evde, hem de yatak odasında sigara içmeleridir. gitti güzelim danteller, fiskoslar, yatak örtüleri.
buzdolabını karıştırmak, yatakodasına girmek, gardrobunu ve çekmecelerini karıştırmak, sifonu çekmemek,
aylarca o evde kalıp giderkende bi kaç parça giysi çalmasıdır.
evdeki kızın çeyizinden dantelleri lifleri vb. şeyleri örnek diye alıp getirmemek .
sizin özene bezene temizlediğiniz tuvalete hunharca sıçması, kitaplarınızı ya da cdlerinizi izinsiz alıp götürmesi ve daha sonra arayarak bunları ben aldım demesi, bilgisayarınızdaki özel dosyaları kurcalaması, kendi sigarası olduğu halde çekmecenizde duran sigara paketinin bir şeyine koyması vs. uzar gider bu.
klozeti tıkamak.

(bkz: kol gibi sıçmak)
Misafirin iğrendiğim çocuğunun gelip tam da pc'nin karşısında keyfimin doruklarında otururken, uyuz çocuğun bende oynayabilir miyim sözü ve annesinin inandırıcı bakışları.
burnunu oyup çıkardığı burun bokunu koltuğunuza duvarınıza falan sürtmesi.
misafir değilde en gıcık olunan akraba misafirler vardır. onlar evinize geldiğinde hürmet edip kapıdan hoşgeldiniz deyip yanlarında 10 dakika falan oturursunuz sırf ayıp olmasın diye. ama o ne yapar, giderken size bir hoşçakal demeyi bile gerek duymaz. gün itibariyle başıma geldiği için kendimi adam değilmişim gibi hissettim. yeter ulan odamızda kapı kapalı vaziyette oturuyoz diye yani bir hoşçakal canım demek çok mu zor ulan. sırf bu yüzden akrabalarımdan soğuyorum ve hatta evimde komşu dahi olsa kimsenin gelmemesini istiyorum. ben yakın davrandıkça onlar arayı açıyor. en iyisi bir daha eve gelen hiç bir misafire hoşgeldiniz dememek. ne derlerse desinler.
alafranga tuvalete ayakta işemesi sonucu, oturma yerine sidik damlalarını sıçratması yeterlidir bence. *
kız istemeye gidip,tuvaleti tıkamak ve ortalığı (b)iyolojik (o)rganik (k)alıntılarla doldurmaktan daha kötüsü olamaz.
mesela beni terk edişin. madem kalbime misafir oldun, biraz daha otursaydın? neden bu kadar çabuk gittin ki? 3 sene neyimize yeterdi ki?