bugün

yandaşları 20-25 milyon götüren bireyin aza tamah etmeyeceğini gösteren başlık. at önüne şöyle 20-25 o zaman kimlere oy verir görürürz...

(bkz: sümeyye ye 20 25 gibi gitmesi lazım)
milletten yıllarca söğüşleyip tek iş yapmadıkları paradan 1 milyon doları alır, afiyetle yer oy moy da vermezdim.

(bkz: milli piyango hayalleri)
ben şahsen veririm. zaten benim 1 oyum neyi değiştirebilir ki? o 1 milyon dolarla savunduğun partiye binlerce oy bulabilirsin ayrıca. sen kendi akılsızlığına yan *
oylari satilik olan partinin diger parti oylarina paha bicmesidir.

seni uzmek gibi olmasin ama chp'de satilik oy oldugunu sanmiyorum.
bir hayal beyanatı.

madem hayal kuruyoruz:

bir milyon dolar verseler akp'yi satın alırım, sonra onun malvarlığını satar chp'yi satın alırım. sonra ikisini birden feshederim.
(bir milyon dolar yetmeyebilir, o zaman hayal gücümdeki nakit mevcudunu arttırırım. inan yaparım bunu)
1 milyon dolar monopoly parasıysa vermeyebilir. cebine gerçek olanından ellilik tosla nasıl veriyor bak.
bir milyon dolara gerek yok bir paket makarnaya satarsın nasılsa oyunu.
lidyalılardan önce yaşamış insan söylemi .
(bkz: 250 milyar bile verseler dövmem nazlı yarimi)
çıkarıp 200 tl koy önüne. vermezse adam değilim.
1 dolar için ruhunu satmış, oyunu satmış milyonlar varken kimse sikindirik 1 oya 1 milyon vermez.**
onurlu insan, şerefli insan ... muhabbeti hikayedir. bir oyun bir şeyi değiştirmeyeceği aşikardır. bunu söyleyen kişi ya çok zengindir ya da aptaldır. he o bir oyla kazanan belirlenecek olsa da veririm o ayrı, chp yunan partisi mi sanki ne bu hiddet!*
siyasette sabit görüşlü olan bazı insanların ülkeyi kara günlere sürükleyici sözleridir.
(bkz: atma recep din kardeşiyiz)
(bkz: ba$ka ne gibi marifetlerin var)
"öyle bi verirsin ki yer gök inler." diye cevap verilesi iddia.
1 milyon dolar vermeye ne gerek var, bir torba kömür verseniz bir çok oy toplarsınız.
beyinlerini bedelsiz olarak satmış kişilerin anlayamayacağı kişi söylemi.

mantık şu: akpartiye oy verenler karşılığında kendilerine bir şekilde maddi çıkar, menfaat, makam vs sağlıyor. kömür yardımı yapılmasının erzak yardımı yapılmasının akpartinin başarısının arkasındaki gerekçe olrak görüyor ve ne yazık ki buna da ciddi ciddi inanıyorlar.

ancak tezat olşturan bir şey var.

1. chp nin belediye kazandığı il-ilçe-kasaba vs merkezlerde chp yardıma ihtiyaç duyan insanlara gerekli yardımı yapmıyor mu? "birileri bunu eleştiri kaynağı olarak görür buradan vurur. varsın ihtiyaç sahipleri açlıktan soğuktan ölsün. ben kendime kömürle makarnayla oy satın aldı dedirtmem. atatürk'ün kurduğu partiye ve seçmenlerine bu suçlama ağır gelir." mi der?

2.malumunuz kemal bey istanbul belediye başkanlığını kazanması halinde çeşitli vaatleri vardı. bunu da oy satın almak için yapılmış bir eylem olarak görmek mümkün değil mi?

hayır var mı böyle hasta bir düşünce tarzı? sosyal devlet derler, yardım yapılmasa hükümet ne iş yapıyor derler. gerçekten muhtaç olana yardım yapılınca akparti oy satın alıyor zaten halk da aptal-cahil oyunu satıyor derler.
aynısı mhp için de geçerlidir. bir milyon dolar verseler mhp ye oy vermem. chp halkın partisi olduğunu hatırlarsa chp ye verebilirim.
bir torba kömür ya da bir paket makarna ya da bir kg pirincin bir milyon dolar etmediğini gösteren söylemdir.

ha bir de onurlu insanlara söylemdir ki vatanı kaç milyon dolara satıyorlar haberiniz var mı?

not: görünen o ki haberleri var ve hatta bundan çıkarları var bekleyiniz gün gelir devran döner.
bir milyon dolar verseler chp kurultayının hepsine verirsin be şakirt diyesi geliyor insanın.
bunu diyenler bunu da dediler: (bkz: böyle karım olsun 40 milyar borcum olsun)
-sevgili muhterem seçmenim!
+buyurun sayın başbakanım?
-sana bir milyon dolar veriyorum. chp ye oy verme sakın.
+emredersiniz efendim. isterseniz üç tane de çocuk yapiyim?
-kapmışsın sen bu işi.
+teşekkür ederim efendim.
1 makarna bir çuval kömür bir buzdolabına onurunu satabilecek adam.
(bkz: bir paket makarna için akp ye oy vermek)