1. 1.
    üzücü durumlar karşısında teselli amaçlı söylenen, yanan helyum gazını kısıp, çoşkuyu azaltma potansiyeline sahip, söyleyen için söylemesi kolay, söylenen için uygulaması zor olan tavsiye cümlesi.
    1 ... alec yulin
  2. 2.
    ne boş, ne sıradan, ne kadar yavan, ne kadar baştan savurucu bir söz,ne sinir bozucu bir cümle, ne kadar samimiyetsiz; takma kafana. iyi peki sen istedin ya takmam kafama, nasıl daha önce düşünemedim ben bunu ya, takmıyım kafama doğru.
    ... şubat
  3. 3.
    "takma kafana tokadan başka" gibi sözlerin saçmalığı da, bu sözün aptallığını gösterir bize.
    ... şubat
  4. 4.
    (bkz: bırak saçın uzasın)
    ... mavibaron
  5. 5.
    susuzluk çeken birine su içme demek gibidir.
    ... the she
  6. 6.
    Dünyanın en gereksiz, en samimiyetsiz cümlesidir.
    ... wakin
  7. 7.
    Insanların sinirlerini hoplatan cümledir. Sanki kafana taktığın şey öyle hemen kafadan atılacak bir şeymiş gibi bir durum yaratır. Insanı daha kötü hissettirdiği gibi sinirlendirirde. Demeyin böyle şeyler.
    1 ... nickini saklayan adam
  8. 8.
    hah kanka şimdi sen öyle dedin ya her şey bitti biliyo musun ohhh miss sağol kanka ya bende senin böyle demeni bekliyordum tepkisi vermemi sağlayan kelime grubu.
    ya ben sana manas destanı gibi yazı yazmışım derdimi anlatmışım takma kafana ne demektir ya lan hiç dinlemeseydin daha iyiydi.
    1 ... nickimdekideli
  9. 9.
    Teselli etmeyen teselli sözü.
    takma kafana
    1 ... uyuyanvitamin
  10. 10.
    içi boş, aslında söyleyenin de, çok bir geçerliliğinin olmayacağını bilip, ama; sırf teselli adı altında söylemiş olacağı için, söylenen cümle. hayır yani, takma kafana böyle şeyleri deyince, ha ya hiç farkında değilim, takmayayım mı, dert etmeyeyim mi bilmiyordum, falan mı diyeceklerini sanıyorlar gerçekten. bence bu teselli veya rahatlatma cümlesi değil, bildiğin daha çok strese giriyorsun.
    8 ... en asaletli duygularin adami