bugün

zor geçen bir almanca sınavından sonra, sınıftaki fırlama tip "hocam yüz bekliyom ben." demesinin ardından hocanın herkesin içinde kol hareketiyle " .... beklersin!" deyip sınıfı terketmesi.

Yine aynı almanca hocasının serçe parmağını öne çıkararak "das finger ist klein." ardından orta parmağını kaldırarak "das finger ist gross." demesi.
genelde dişi fizikçi hocalarının taş kalpli vede taş gibi olmaları bizim acımasız düşler sahibi olmamızı sağlayan.
kızlar tuvaletine bir kızın sevgilisini alıp fofeynk fofeynk yapmaları.*. çok fenaydı. *
bahçede voleybol oynadığın sırada kız arkadaşın da camdan izlerken arkaya kaçan topa artistçe hafif vole-rövaşata karışık bir vuruş yaparak kız arkadaşı etkeleyim derken okulun artist beden öğretmenine tekme atıp sonrada tekmelerle seni kovalayan hocadan kaçmaktır.

evet ben bunu canlı izledim.
kantinciye sahte 100 dolar* kakalayıp, karşılığında 135 lira almak. ve bu olayın çakılmaması.*

okulun en sevilen; fakat şakirt müdürle arası pek de iyi olmayan liberter ingilizce hocasının doğum gününü 2. sınıf birleşmiş bir arada kutlarken, müdürün gelip "n'apıyorsunuz siz ya? böyle rezillik mi olur? öğretmen dediğin dersini işler!*. Siz de* sınıfınıza hadi!" diyerek doğum gününü zehir etmesi, ingilizce hocasının da "Hayır çocuklar, burada kalın!" diyerek karşı çıkması ve müdürün, ingilizce hocasının eline vurarak "Sen çizmeyi aştın adam!" diye sinirden kudurması. Ve akabinde bütün okulun müdürden nefret etmesi.
ders boştur ve sınıfta öğrenciler kopmaktadır. Dengesizin biri masanın üstüne çıkar ve göbek atmaya başlar. Diğer öğrenciler masanın etrafında halka oluşturmuş tempo tutmaktadır. Tam o sırada içeri müdür girer. Sınıfa aniden bir sessizlik çöker. Müdür ağır adımlarla göbek atan elemana yaklaşır, çocuğu masaya yatırır ve masayı bir güzel siler sonra hiçbirşey demeden sınıfı terkeder.
yan sınıfa geometri sözlüsünün yapılacığını 'müjdelemek' amacıyla langır lungur girerken, "olm yarraa yediniz" diye bağrıldığı sırada içerde okul müdürünün olduğunu farketmek.
koridorda gerginliğin kavgaya dönüştüğünü gören koridor nöbetçisi coğrafya hocasının kavgayı en sonunda yangın tüpünü sıkarak ayırması. hala ailesinde bir polis olduğunu düşünürüz bu coğrafyacının.
matematik öğretmenini sözlü tacizinden dolayı şikayet etmek için okul müdürünün odasına gidildiğinde "şimdi dizi izliyorum sonra bakarız" diye geri gönderilmek.
REDDEDiLEN ÇOCUĞUN üstüne(reddedilmesi yetmemiş gibi) reddeden kızdan kocaman bir şamar ama en osmanlısından olanını afiyetle yiyip epelekçe kalması.tüm okulda yankılanan tokat sesinin ardından yaşanan sessizliğin içindeki o çocuğun zavallı şaşkın hali . ay hala gözümün önünden gitmiyor şahit olduğum bu olay .
o zamanların meşhur filmi organize işlerdeki burada müslüm denen bir hıyar varmış repliğini, tenefüste sınıfa dalan arkadaşımızın edebiyat öğretmenine ithafen burada altan denen bir hıyar varmış diye haykırması kapının kenarında bulunan altan hocanın tansiyonunu tavan yapmasına sebep olmuştur.
bir arkadaşınız ve tanımadığınız bir başka öğrenci arasında tokalaşma esnasında uyuşturucu madde değiş tokuşuna şahit olmak. "ne yapayım ben şimdi" modunda takılıp kalmak.
erkekler tuvaletinde 3 tüp biber gazını sıkmak gün boyunca o katta ders yapılması engellemek. ötesi ?
veli toplantısında kız arkadaşının sınıfına din öğretmeni olarak girip, kız arkadaşınıza verip veriştirmek.
laz müdür yardımcısının pat diye dersi bölmesi, bir fıkra anlatıp gitmesi. bizim öylece kalmamız.
9.sınıfta yaptığım en akıllıca girişimdi belki :
matematik öğretmenimiz erkek espirili sevimli zeki bir öğretmendir ama gaygoyu çoktur günlerden birgün yine başlar :
m.ö :hepimiz ineğiz zaten çocuklar hepiniz bu liseye geldiğinize göre ineksiniz ineğim ineğiz
nzl: hocam ama sizden olsa olsa öküz olur.
evet yamuliyim ki bunu söylemiştim hoca da güldü allahtan
m.ö : hee cinsiyetten şeyettin dimi
eee zeki olduğunu söylemiştim.
liseye başladığım ilk gün okula geç kalmam * , bütün öğrencilerin sınıfa girmiş olmaları ve okul kapısından içeri girmek isterken karşılaşılan sonradan müdür olduğunu öğrendiğim kişi ile gelişen diyalog:

+ooo beyfendi okulun ilk günü geç kalmışsınız.
-ee şey hocam aslınd...
+sus terbiyesiz herif. geçen sene de böyleydin sen!
-hocam ben yeni başladım.
+ulan bi de utanmadan yalan söylüyorsun adi herif! git gelme bugün lan. almıyorum seni okula.
-(dumur) * *
bir arkadaşınız ve tanımadığınız bir başka öğrenci arasında tokalaşma esnasında uyuşturucu madde değiş tokuşuna şahit olmak. "ne yapayım ben şimdi" modunda takılıp kalmak.
(bkz: açık fermuar)
öğretmen masasına biber gazını bir güzel sıkmak ve ders boyunca öğretmenin değil de ilk 3 sıradaki öğrencilerin hapşırması, kızarması, öksürmesi, gözlerinin sulanması. üstüne öğretmenin 'grip salgını var herhalde' deyip öğrencilerine üzülmesi.
yatılı lisemize yeni gelen 9. sınıflar, gece sıkıldıkları için sahil güvenliği aramışlardır. aralarında geçen konuşma ise yaklaşık olarak şöyledir:
+alo sahil güvenlik komutanlığı
-"abi şu an gemimize fok balığı çıktı. fok bize biniyor, biz foka biniyoruz hahahaha" şeklindeki diyaloglardan sonra
+bana büyüğünü ver evladım.
-komutanım biz şaka yapacaktık
+kim var yurtta yanında yetkili, bana onu ver
sonra okulda nöbetçi öğretmen arkadaşlara savunma yazdırmıştır. bu olaydan sonra birkaçı okuldan ayrılmak zorunda kalmıştır. biz ise hala gülmekte ve arkadaşlarımıza acımaktaydık...
sınıfta boş derste körebe oynarken kapıdan giren müdür yardımcısını yakalamak.
sıra üzerine eğilmiş öğretmeni sınıf arkadaşı sanıp arkasından sarılıp o yeah demek.sonra bütün kata rezil olmak.
(bkz: bir arkadaşın başına gelmiş de)**
tuvalette su şakasına yakalanmak, sırılsıklam olup mal gibi ortada kalmak.
9.sınıfta biyoloji dersinde hocanın tuvalet temizliğinden dem vurması ve akabinde gelişen olay
bö:biyoloji öğretmeni ba:bir arkadaş
bö:tuvaletleri temiz bırakmalıyız çocuklar tuvalet temizliği çok önemli.tuvaletlerde bu yüzden ne yazar?
ba:küçük 250 büyük 500 hocam.