bugün

bir dostun köpekliğinden daha iyi olan dostluktur.
Bir köpeğe 1 dilim ekmek verirsin, sonra 10 taş atsan bile yine sana ihanet etmez ama bir insana 100 kez iyilik yaparsın bir kez yanlışını gördü mü hemen senden uzaklaşır.
şu video'da izlenebilecek güzellik

http://www.youtube.com/watch?v=CQ_5UkQdXQw
dunyanin geri kalanina bedeldir.
köpekleri sadece pire torbası olarak gören insanlara tokat gibi cevaptır aslında. bir insana verdiğin değerin 10'da 1'ini köpeğe versen senin için canını verir. o hor görülen köpekler birçok insandan daha değerlidir benim için.
bazılarının dostluğu farklıdır. sahibi 15 yıl yaşamış köpeğine göz yaşı döker köpeğine bahçesinde bildiğiniz mezar yaptırıp dua eder. (bu sabah zap yaparken denk gelmiş haberdir.)
Bi köpeğin dostluğundan hiç bi zaman zarar gelmez.
Bir insanın dostluğundan iyidir.
bir dostun köpekliğinden iyidir. En azından köpek sahibine ihanet etmez ve onu terketmez.
görsel
bir insan köpeği gerçekten severse, ne cins olursa olsun köpeğin sadakatsizlik ettiğini duymadım.
kapı komşumuz bir kaç önce akbaş aldı. ilk günden beri sevdim yemek verdim.
gözüm içine onun gibi bakan insan olmadı bugüne kadar.
köpeğin dostluğunu sadece yaşayan insanlar bilir. çocukluğu bu hayvan ile geçmiş insanlar köpeği olmasa bile bu egosunu sokak köpeğine bakarak giderir, bu hayvanların gözünde perde yoktur sahibinin geleceği zamanı çok iyi bilir beklemeye başlar. istediği sadece kafasının okşanması sadece biraz ilgi bu hayvanı en mutlu eden, detaylardan biridir. bazı kendini bilmez vatandaş bakarım diyerek sahiplenip bir kaç ay baktıktan sonra götürüp ormana bırakması köpek severler için, kahreden bir durumdur.

size iyice alışan hayvan ormana bırakıldığı anda aracın peşinden yaşlı gözlerle izlemesi insanlığın, yaptığı en büyük suç ve merhametsizlik örneğidir. gerçek hayvan sever e bu işi trilyon verseniz yapmaz, çünkü bu insan paraya değil sevgiye örnek vermiştir. psikolojik yönden, işten gelen adamı karısı evde beklemez lakin köpek bekler. birkaç kez kafası okşanan, köpeğin sevinci ve sahibinin mutluluğu birbirini tamalar. bu olayın parayla olması mümkün değildir. çünkü sevgi anlatılmaz yaşanır. görsel
EN KRAL ARKADASINDAN DAHA SAF, DAHA GERCEK DOSTUKTUR SENI HER GORDUGUNDE MUTLU OLUR.
gözlerimin yaşarmasına sebep olandır.

https://www.facebook.com/...66&type=2&theater
Vefat ettiginde buyuk bir bosluk yaratir.
Insandan daha sadiktir Sizi korur sahiplenir.
bir dostun köp............

terlik verin amuhagoyam!!
Bazı insanların beceremediği dostluktur.
görsel

(bkz: hachiko)

(bkz: shibuya)
Samimidir gercektir.
karşılıklıdır ama sınıf farkı gözetmez. Yemektir tabiki bütün derdi ama ne yediğini çok önemsemez. daha iyi bir yemek için seni terketmez. Varlığı, yokluğu, zorluğu seninle paylaşır, sen bırakmadığın sürece sevgisi hiç bitmez. Sevgi üzerine kurulu saf bir ilişkidir. Bu yüzden evsizlerin en iyi arkadaşıdırlar.
Özlenen ve aranan dostluktur özellikle şu aralar. insanlardan tiksiniyorum bilader. Bu nedir ya.
Bir köpek trafikte arkanızdan selektör yaparak taciz etmez, depozitonuzun üstüne yatmaz, maaşınızı vermemezlik yapmaz, yalan dolanla işi olmaz. iki ayaklıların bu meziyetleri yanında köpekler melektir.
Sizi Bir köpekten daha fazla kimse sevemez. Öyle sağlamdır dostlukları.

(bkz: Köpek gibi sevemek)
hayattaki her şeyden ama her şeyden daha değerlidir. eve heyecanla gelmek isteme sebebidir, kapıya koşar ve dans ederek karşılar sizi çünkü. o sizin hayatınızın bir parçasıdır, ama siz onun hayatının tamamısınızdır. her şeydir ya her şey, kelimelerle ifade edilemeyecek kadar yoğunlukta bir sevgi bağı vardır çünkü…
tüm duygularınızı anlar. üzgün olmanıza dayanamaz, koşarak sarılır, en kötü anlarınızda bile sizi güldürmeyi başaran belki de en gerçek, en güzel şeydir o…