bugün

kitaba göre değişir.
aynı kitabı daha ucuza alma şansı yoksa son derece normal insandır.
360 verdim tekine, napıyoruz şimdi vurduruyor muyuz tam olarak?
Entelektüel bir kişiliğe sahiptir.
Zamaninda bir kitaba 150 tl vermistim, geçen haftada 100 liraya bir Kitap siparisi vermistim. Zevkler ve renkler tartisilmaz.
Kitapseverdir.
Net salaktır. Korsan alabilirsin.
Cehaletin bedelinin daha pahalı olduğunu bilen insandır. Cahillere göre enayiliktir.
Kitabın içindeki bilgiler değerliyse olabilir. Asla almam diyen bence yalan söyler.
400 sayfa üstü ise verilir gayet.
kütüphaneye üye olması gereken insandır.
Eğer kaliteli bir kitapsa en doğrusunu yapmış insandır çünkü bilgi ve kitabın ona katacakları 50 tl den çok daha değerlidir.
elbette bu kitapların yazarları oğuzhan uğur, pucca, arda erel değildir. bunlar 20-30 lira yahu!
aslında bir rimele 100 lira veren kadın ya da bir krampona 200 lira veren adama kıyasla daha çok şey elde etmiş kişidir.( ben bir kitaba 35 lira vermiştim en fazla. indirim zamanlarında kitap almayı tercih edenlerdenim.)
bir kitaba 50 tl vermeyi garip bulan bir dünya çomar var bu ülkede evet.

Allah kahretmesin ki bu adamlar dolu bu ülkede. Yemin ederim iyi ki diktatör değilim. Beyinsizler ve hilkat garibelerinden oluşan ütopik bir ülke olduk yemin ederim.
Stuttgart'a bassa 150 lira kazanabilecek maldır.
Sadece popüler veya klasik kitapları okuyanların yapmayacağı eylem. Genelde uzmanlık alanlarıyla ilgili kitaplar, fazla muadili olmayan teknik içerikli kitaplar 50 tl ve üstü olabiliyor. Bir kitaba 50 tl veren insan bir alanda ya uzmandır ya da uzmanlaşmak istiyordur diyebiliriz. Yani mal değildir.
150 tl vermişliğim var. kitaba verdiğim paraya hiçbir şekilde acımam.
Tam 1 kerizdir amk. Böyleleri olmasa millet acından ölür.
Daha yeni 150 tl verdim özel baskıya.
tabi ki bütçe ile alakalı bir durumdur.
Kitap okumak insanı geliştirir bakış açısını değiştirir.
50 tl ile daha iyi yapılacak bir şey varsa bir kitaba 50 tl vermeyebilir.
Normal bir insandır. Okul kitapları olunca mecbur kalmaktayım. Akademik kitapların hepsi internette bulunmuyor ki. Her kırtasiye kitap fotokopisi de çekmiyor. Uğraşacağıma, basarım parayı alırım.
Bir tık fazla para veren insandır.

Bir kitap ideal ölçülerde varsayarsak 25-30 lira hakkıdır.

Ha böyle cilt veya set halinde ise pahalı olması normaldir.